Tüketici Harcamalarında Beklenmedik Artışı Yen güçlendirir

 

Japon Yeni, geçen Cuma günü açıklanan yeni ekonomik veriler, ülke ekonomisinin ileriye giderek yürüyor gösterir sonra mütevazı rakipleri karşısında bugün kazanıyor. Ancak, (IMF) Uluslararası Para Fonu (IMF) Tokyo için verilen bir zafer almaması öneren bir rapor yayınladı.

 

Ev harcamaları ve IMF uyarısı

Ev harcamaları %2,8 tarafından Ağustos ayında %0.1 düşüş ekonomistlerin beklentileri aşarak ve müşterileri malların çeşitli satın almak için hatırı sayılır bir yaz kurumsal bonusları olarak 2015 yılından bu yana en hızlı yıllık hızı olan kazanımların birbirini takip eden ikinci ay, kayıt Japonya İstatistik Bürosu bildirdi.

Sıkma bir işgücü piyasası Japon tüketici hizmetleri yarısında ekonomik aktivitenin yaklaşık hesap olarak Japon ekonomisi için son derece önemli olan harcamalarını, artmasına olanak sağlamıştır. Bu yaz meydana gelen ABD'nin Olası olumsuz etkileri-Çin Ticaret Savaşı ve doğal afetler inkar edebileceğini, artan iç talep ile, ekonomistler söylüyor.

Sanayi üretimi %0.7 Ağustos ayında, dört ay içinde ilk üretim artışı diğer ekonomik veriler (METI) İçişleri Bakanlığı ve İletişim belirtti. Bakanlık ayrıca bu çıkış 2.7 %1.7% tarafından Eylül ve Ekim aylarında artış sırasıyla tahmini.

Tüketici harcamalarındaki artış, ekonomiye ilişkin hane arasında kötümserliği gösteriyor ki, daha önce üç ay Japonya'nın (SAYAÇ) anket sonuçları, Merkez Bankası ile çelişiyor.

Yen tüccarlar boğa olmak için bir başka nedendir. Washington ve Tokyo var adımı olan ticaret müzakereleri, hangi iyi bir haber olarak Başkan Donald Trump uyardı geçtiğimiz ay ABD-Japonya ilişkileri olabilir olmak için inişli çıkışlı bir yolculuk bir kez “söyle onlara ne kadar onlar için ödeme.” Şu anda, Beyaz Saray olduğunu gösteriyor %25 tarife otomobil, ve üçte ikisi Japonya'nın ticaret fazlası ile ABD nedeniyle otomobil ihraç ediyor.

Bu arada, IMF, Japonya kesinlikle ekonomik politikalarını elden geçirilmesi gerektiğini belirtti. Ekonomi büyüme yoluna geri dönmüş olsa bile, hala büyük ölçüde durgun olur. Ayrıca, ülkenin düşük enflasyon ve yaşlanan bir nüfus ile karşı karşıya.

Christine Lagarde, IMF Başkanı, önerilen Japonya bir “taze” de Abenomics, bir takma ad için ekonomik girişimler Başbakanı Shinzo Abe.

Christine Lagarde, dedi “Biz inanıyoruz ki çok az bir yenileştirme politikaları. Bizim görüşümüze temel prensipler hala geçerli ama, 2001, sürekli ve hızlı olması gerekir.”

IMF 2018 2019 yılında 0.9% 1.1% Japonya için büyüme bir görünüm verilmiş ve vardır.

Hem yen ve İsviçre Frangı güvenli liman varlığı olarak kabul edilmektedir. Ancak, yen yen lehine olan faiz farklarından dolayı Frangı karşısında bir hayli güçlü. Japonya Merkez Bankası son politika toplantılarında parasal sıkılaştırma yönünde bir eğilim gösterdiği ise, hisse Frangı gördüğü (SNB), İsviçre Ulusal Bankası, bu durumda tersi olur.

Politika toplantısından bir hafta önce düzenlenen boyunca piyasaya müdahale gerekirse, daha Frangı zayıflatmak olduğunu belirterek, SNB 0.75% negatif faiz oranı korumuştur.

SNB söyledi: “Frangı var takdir açıkça karşı büyük para yanı sıra karşı gelişen piyasa para birimleri. İsviçre Frangı son derece değerli ve döviz piyasasında durumun hala kırılgan.”

Bu nedenle, temelde, yen Frangı karşısında güçlendiriyor.

Teknik olarak, CHFJPY çifti resimdeki gibi çift top bir oluşum kurdu. Parite için bir sonraki önemli destek sadece 113.10 var. Sonuç olarak, para daha düşüş bekleyebiliriz.

YASAL UYARI: Burada sunulan Herhangi bir finansal işlem analiz görüş ve tavsiye veya yatırımcılar için yön olarak tasarlanmamıştır. Bu makalenin bir sonucu olarak yapılan herhangi bir esnaf başarısını garanti edemez, ve tüccarlar pazarlara girdikleri zaman kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: