Kanada Düşüş ABD Ham Stoklar Dolar Kadar

 

ABD hükümeti yumuşak enflasyon düzeyde rapor sonrası Kanada Doları, ABD doları karşısında dün sabah da güçlendi. Ayrıca, loonie ayrıca ABD Ham Petrol Stokları daralma üzerinde bir destek var. Trend bu sabah USD/CAD çifti 1.3265 seviyelerinde ticaret yaklaşık 20 pip kaybetme ile değişmeden kaldı.

 

ABD ham stoklar ekonomik veriler, kasılma Kanada Doları itmek

Aralık ayında, ABD üretici fiyatları da en fazla iki yıl içinde en dik düşüş, ticaret ve enerji ürünlerinin maliyetlerinin düşmesi nedeniyle kaydedilen, bu yıl Federal Rezerv yeniden faiz oranı artışlarına sebep olabilecek zayıf enflasyon müptela.

Çalışma Bakanlığı %0,1 önceki ay içinde iteklemek sonra %0,2 oranında, üretici Fiyatları Endeksi düşüş olduğunu bildirdi. Bu 2016 Ağustos ayından bu yana 2017 Şubat ayından bu yana ilk açılan ve en önemli düşüş oldu.

Aralık ayında sona eren yılda, ÜFE %2.5 yükseldi, Kasım ayında kaydedilen kazanç eşleşen. Reuters tarafından yapılan ankete göre, ekonomistler ÜFE 0.1% Aralık düşüp-y olarak o-y, %2.5 kazanç olacağını tahmin etmişti.

ABD Enerji Bakanlığı 2.7 milyon varil ham stoklardaki düşüş bildirdi sonra enerji piyasasında, Şubat ayı ABD Batı Teksas Ara ham vadeli başlangıçta varil başına $52 üzerinde yükseldi. Aynı şekilde, Mart teslimi Brent ham petrolü vadeli işlemleri varil başına $61.30 üzerinde yükseldi. Ancak, hem WTI ve Brent ham $51.96 ve $61.03 sırasıyla kapatmak için 35 sent ve 29 sent kaybetti.

Benzin stoklarının 7.5 milyon varil artarken, distile stokların 3 milyon varil arttı. Analistler, benzin için 2.6 milyon varil, damıtılmış için 900 bin varillik bir artış ham petrol stoklarının 250 bin varillik bir düşüş, bir sıçrama bekleniyor.

Yorumda fiyat ham, Matthew Smith, yönetmen emtia araştırma ClipperData, şöyle devam etti: “Herhangi bir yükseliş görüşünüz gelen ham çekmesi oldu mağlup ederek empatik oluşturur ürünler – özellikle benzin, kaldırma stoklar bazı yüzde 6 yukarıdaki beş yıllık ortalama.”

Hala, stok azalması, ülkenin büyük ham petrol üreticisi ve ihracatçısı olarak Kanada Doları için olumlu.

Yorum üzerine Kanada Doları konsolidasyon, Brad Schruder, Müdür kurumsal satış ve yapılanma at BMO Sermaye Piyasaları, şöyle devam etti: “loonie var elde biraz fazlası son iki seans ama hamle vardır sessiz. Burada yer almak için büyük kurumsal şirketler tarafından önemli bir ilgi var.”

Ayrıca, Maliye Bakanı Bill Morneau tarafından Kanada ekonomisi hakkında iyimser bir değerlendirme de Kanada Doları destek verdiğine. İNGİLTERE'DE Brexit ilgili gelişmeleri Kanada ekonomisine etkisi olma ihtimali olan Morneau de belirtti.

Morneau söyledi: “Biz yakından izliyor ne oluyor Birleşik Krallık. Belli ki orada Muhafazakar hükümeti için çok büyük bir meydan okuma. Ben Kanada ekonomisi için doğrudan sorunlu bir şey olarak görmüyoruz, ama belli ki küresel ekonomi için zor bir şey.”

Ham Petrol Stokları ekonomik veri ve düşüş kısa vadede Kanada Doları güçlendirmeye iyilik.

Teknik olarak, USD/CAD çifti resimdeki gibi alçalan kanal devam ediyor. Ayrıca, SİNYAL göstergesi negatif bölgede ticaret yapıyor. Sonuç olarak, USD/CAD çifti biraz daha bekleyebiliriz.

YASAL UYARI: Burada sunulan Herhangi bir finansal işlem analiz görüş ve tavsiye veya yatırımcılar için yön olarak tasarlanmamıştır. Bu makalenin bir sonucu olarak yapılan herhangi bir esnaf başarısını garanti edemez, ve tüccarlar pazarlara girdikleri zaman kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: