Güçlü Konut Başlangıçları Verileri Tutar Kanada Doları Boğa

 
Banka Kanada geçen hafta açıkladığı beklenmedik faiz artışı takiben, Kanada Doları G10 rakip, Yen karşısında yükseldi. Kuzey Kore tarafından termonükleer füzyon silah testi bile Yen karşısında yükselen Kanada Doları yıldırmadı. Son bir hafta içinde 90.20 seviyelerinde ticaret için yaklaşık 200 pip elde ettiği CADJPY çifti, daha aşağıda nedenlerle artması bekleniyor.

Çekirdek makine siparişleri mevsimsel olarak ayarlanmış %8 Temmuz ayında 853.3 milyar ¥gül, önceki ay %1.9'luk düşüşün ardından Japonya Kabine Ofisi belirtti. Analistler, çekirdek makine siparişlerinin sadece %4'lük bir artış bekliyordu. Ancak, yıllık bazda, çekirdek makine siparişleri %7,5 Temmuz ayında düştü. Bir önceki ay içinde, çekirdek makine siparişleri %5.2-o y y olarak gerçekleşmiştir vardı.

Benzer şekilde, Japonya'da M2 para stoku %4 y-o-y Ağustos ayında 978 trilyon yene yükseldi. Japonya Merkez Bankası tarafından bildirilen rakamlar analistler tarafından beklenen %4,1 artış daha bir çentik daha düşüktü. Temmuz ayında M2 para arzının %4 oranında artmıştır. M2 para arzı dolaşımdaki para biriminin toplam miktarını değiştirmek için bankalara yatırılan gösterir. Erken bir ekonomik döngüsü sırasında, para arzını olumlu bir değişim tüketici harcamaları ve yatırımın artmasına yol açar.

Yatırımcılar da Kuzey Kore'nin herhangi bir füze ya da nükleer testler için, kuruluşunun 69. yıldönümünde vermedi unutmayın düzeldi. Ayrıca, BM de oybirliğiyle Kuzey Kore'ye ek yaptırımlar geçti. Bu hareket büyük oranda yeni deneyleri Pyongyang kısıtlamak ve müzakere masasına getirmek için bir tedbir olarak görülüyor. Gelişmeler oldukça güvenli liman varlıklara olan talep azaldı, şu an itibariyle var.

Kanada'da, piyasa beklentilerinin aksine, Kanada İpotek ve Konut Kurumu 219,447 Ağustos ayında için konut başlangıçları artış, 217,339 birimler Temmuz ayında bildirilen. Analistler Ağustos için 216.000 konut başlangıçları bekliyordu. Sekizinci ardışık ay için, konut başlar 200.000 birim işareti gitti. Yeni evler için talep on yıl yüksek tüketici güveni ile uyumlu güçlü kalır ve bu CMHC Bob Dugan, Baş Ekonomisti söyledi. Son faiz artışı, işsizlik oranında bir düşüş ve güçlü konut başlangıçları verileri Kanada Doları boğa risk iştahı artış nedeniyle zayıf dönüşen Yen, karşı devam etmesi bekleniyor.

CADJPY çifti aşağıdaki şekilde görüldüğü gibi yükselen kanal içinde hareket ediyor. Momentum göstergesi daha alçak yaparken döviz çapraz da 50 dönem EMA onun üzerinde işlem görüyor. Böylece, yükseliş sağlam olduğu sonucunu çıkarabiliriz.

Olası yükseliş kazanmak için 90.20 yakın CADJPY çifti uzun pozisyon açmak için 89.10 altına zarar Durdur emri ile istiyoruz. Bir sonraki direnç beklenen 91.80 yakın pozisyon çıkmak istiyoruz.

Yüksek veya üzeri bir seçenek de mevcut senaryo altında satılmaktadır. CADJPY çifti 90.20 yakınlarındaki el değiştirdiğinde yatırım yapabiliriz. Ayrıca, etrafında 21 Eylül tarihleri sona erecek bir sözleşme ticaret için seçilecektir.

YASAL UYARI: Burada sunulan ticaret analizi kanaatindeyiz. Alım satım tavsiyesi, ticaret planımızın sadece bir göstergesi olarak sağlanmış değil. Başarı garanti edemeyiz ve tüccarlar kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: