Spor Ayakkabı, Betsy Ross Amerikan Bayrağı Dertte Nike Koyar

 

NİKE, Inc. hisse (NYSE: NKE) düştü 2.50% için bitirmek de $84.96 dünden sonra bir spor ayakkabı ile 18. yüzyılın başlarında “Betsy Ross” türevi Amerikan bayrağı çekilmiş oldu ile giyim ve ayakkabı üreticisi olarak bir protesto yaptı eski NFL oyuncusu Colin Kaepernick. Çekilme şirketi için bu ülkede bir fabrika kurmak için söz verilen mali teşvikler iptal emrini veren Arizona Valisi Doug Ducey gelen misilleme tetikledi.

Nike Air Max 1 Hızlı Saldırı ayakkabı çekilme kölelik dönemi sırasında bayrak kullanımı vurgulanmış olan eski NFL futbol oyuncusu Colin Kaepernick, tarafından yapılan bir itiraz aşağıdaki karar verdi. Sneakernews.com tarafından sağlanan ayakkabının görüntüsü dairesel bir desen ve 13 çizgili oluşturan 13 yıldız ABD bayrağı bir sürümünü içerir. Smithsonian göre, 1777 ve 1795 arasında bayrağına sürümünü kullanmaya karar vermişti. Ayrıca bayrak radikal gruplar tarafından kullanılan raporlar vardır. Şirket piyasada 140 $için ayakkabı tanıtmayı planlıyordu.

Kaepernick oldu tartışmalı bir şekilde spor sonrası kaçınmak ayakta milli marşı sırasında 2016 “NFL hazırlık maçında futbol oyunu,” bir isyana karşı ırksal eşitsizlik.

2016 yılında bu sezondan beri, Kaepernick bir oyun oynamadı. Lig karşı dilekçe karara bağlandı. Geçen yıl Nike özellikli Kaepernick için 30. yıldönümü kutlama onun “Sadece Yap” kampanyası.

İlgili cayma Air Max 1 Quickstrike, Nike çıkarılan aşağıdaki beyanı CNN İş: “Nike var seçtiğiniz için serbest Air Max 1 Hızlı Saldırı 4 Temmuz olarak öne çıkan bir eski versiyonu Amerikan bayrağı.”

Bu Nike itirazlar nedeniyle bir ürünü geri çekti ilk kez değil. Hong Kong protestolar için bir moda tasarımcısı tarafından destek sosyal medya backfire sonuçlandı sonra Çin, Şirketin bazı ürünler raflardan kaldırıldı. O zaman, Nike haklı olan eylem demek bu karar alındı “tabanlı geribildirim Çinli tüketicilerin.”

Mayıs ayında Panama'da yerli bir grup tarafından yapılan, Nike itiraz aşağıdaki Air Force 1 spor ayakkabı bir sürümü piyasaya iptal edildi.

Ancak, çekilme onu bu sefer pek iyi gitmedi. 2015 yılından bu yana Ducey, Arizona Valisi şirket için metro Phoenix batı tarafında bir fabrika kurulması için söz verilen teşvikler bozmuştur. Fabrika bölgesinde 500 iş yaratması beklenen, Arizona Cumhuriyeti Pazartesi günü açıkladı. Pazartesi günü, Goodyear Kent Konseyi 1 milyon işleme ve izin ücreti $azami feragat ve yarattığı istihdam olanakları için intikam 1 milyon dolara kabul etti.

İlgili Nike çekilmesi, Arizona Valisi Doug Ducey, bir Cumhuriyetçi ve eski CEO'SU olan Cold Stone Creamery, Tweet şöyle: “Bu utanç verici bir geri çekilme için şirket. Amerikan iş dünyası, ülke tarihinde gurur, onu terk etmesi gerekir. Nike kararını verdi, ve şimdi bizim yapıyoruz. Devlet şirket burada bulmak için sağlanması olduğunu takdir yetkisi dahilinde her türlü mali teşvik dolar çekmek Arizona Ticaret Kurumu emrettim.”

Pazar Arizona'da bir fabrika açılması için teşviklerin çekilmesi nedeniyle hisse senedinin yönlü bir görünüm olması bekleniyor.

Hissesi 85 direnç karşı karşıya olduğu tarihsel fiyat grafiği gösterir. Ayrıca, SİNYAL göstergesi hissesi ile negatif sapma yapıyor. Sonuç olarak, hisse senedi kısa vadede zayıf kalmasını bekleyebiliriz.

YASAL UYARI: Burada sunulan Herhangi bir finansal işlem analiz görüş ve tavsiye veya yatırımcılar için yön olarak tasarlanmamıştır. Bu makalenin bir sonucu olarak yapılan herhangi bir esnaf başarısını garanti edemez, ve tüccarlar pazarlara girdikleri zaman kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: