Düşük Sanayi Talebi Ayı Kavrama Platin Tutar

 
Son bir yıl içinde, platin fiyatı yaklaşık 450 $2016 Ocak ayında ons başına $811 düşük ulaşmak için düşmüştür. Tarih itibariyle, fiyat marjinal Pazartesi günü ons başına $980 yüksek vurmak kurtarıldı. Aslında, yaygın olarak mücevher ve otomobil endüstrisinde kullanılan platin, altın, sadece dört kez son dört yılda oldu, nadir görülen bir olay fiyatının altında ticaret devam ediyor.

Platin pazarı Güney Afrika madenciler arasında oversupplied kalır. Bu büyük ölçüde fiyat düşüş katkıda bulunmuştur. Pazar 2015 yılında 700.000 ons açığı gördüm. Ancak, yerden sıvı stokların bir sonraki yıl için bütçe açığını dengelemek için yeterlidir.

Son üretim verileri üretimdeki artış büyük oranda bir düşüş yansıtıyordu. Ancak, bu fiyat sadece yüksek maliyet madenleri kalıcı olarak operasyonlarını kapatmaya güçlü geri sıçrama bekleniyor.
Ayrıca, kapalı emtia sektöründe görülen geniş satış platin fiyatları üzerinde olumsuz bir etki yaratmaya devam ediyor. Dizel motorlar oto katalizör olarak kullanılan platin talebi dizel otomobiller için talebin azalması ile birlikte düşüş bekleniyordu olarak Volkswagen emisyon skandal sadece satmak yoğunluğunu kapalı ekledi. Sıkı emisyon normları da platin talebini tehdit ediyor.

Çin'de ekonomik yavaşlama ve aynı zamanda Bank of America Merrill Lynch analistleri yakın zamanda senaryoda bir değişiklik beklemeyin ciddi bir şekilde (Mücevher) platin talebini etkiledi. Şaşırtıcı bir şekilde, Sermaye Piyasası düşüş çok platin bu sefer takdir katkıda bulunmuş değil. Böyle bir anomalinin başlıca nedeni, ABD dolarının gücü.

Yatırımcılar şimdi bu BİZE hazineleri, altın, Yen ve İsviçre Frangı gibi güvenli bir sığınak varlıklar yatırım yaparak riski azaltmak. Böyle bir senaryo büyük ölçüde platin fiyatlarında keskin bir artış ihtimali azaldı. Emtia piyasası da değerli metal fiyatlarındaki düşüş yeni bir tur tetikleyecek başka bir Fed faiz artışı korkusu, esiri olur.

Son olarak, parasal genişleme önlemlerinin etkisi ABD ekonomik verileri yansıtacak şekilde başlıyor. Geçen hafta duyurulan 49.5 olan İSM İmalat PMI (satın alma yöneticisi Endeksi) okuma 48,5 bu analistlerin tahmin daha iyiydi. İnşaat harcamaları verileri sekiz yılın en yüksek değerine ulaştı. Geç, olumlu ekonomik veriler hisse senedi piyasasında yatırımcıların ilgisi canlandı, böylece değerli metaller fiyat durgunluk neden var. Böylece, temelde, platin kısa vadede düşüş önyargı ile menzil bağlı kalması bekleniyor.

Teknik olarak, aşağıda gösterildiği gibi, platin ons başına $1022 ağır bir direnişle karşı karşıya. Büyük destek 886 düzeyde var.

Yaklaşık 95 stokastik okuma aşırı bir durumu yansıtır. Böylece, bir ikili opsiyon tüccar Mart sonu bitiminden bir opsiyon sözleşmesi satın almanız gerekir. Opsiyon sözleşmesi için önerilen grev fiyat $900 olur.

İlginizi Çekebilir: