Kohlun Yener Q4 Kazanç, Sorunları FY 2020 Görünüm Zayıf

 

Şirketin analistler, mali 2019 dördüncü çeyrek için tahminlerini aştı sonra bile mağaza operatör Kohl'un Corp (KSS: New YORK Borsası) hisse $37.43 de kapatmak için 20% % veya $1.01 kaybetti. E-ticaret devi Amazon.com ve diğer firmalar ile ortaklık çıkışları ile daha fazla alışveriş sokulmuş şirket iddia etti. Bu Kohl da zayıf FY 2020 kazanç bir görünüm verilmiş. Kohl'un hisseleri 43% oranında geçen yıl düştü.

Şirket tabanlı Menomonee Falls, Wisconsin, önceki yılın aynı döneminde ise artarak 6.82 $%0.1 milyar 6.83 $dördüncü çeyrek ciro artış bildirdi. Net satışları 4. çeyrek 2019 yılında milyar 6.537 $milyar 6.535 karşılaştırılabilir çeyreğinde, geçen yılın dolardı. Analistler bildirdi çeyrek 6.523 milyar dolar gelir bekliyordu.

6.10 milyar dolar civarında bir piyasa değeri olan bir şey Kohl, 265 milyon $veya hisse başına $1.72 net gelir, Son çeyrekte, 272 milyon $veya $1.67 paylaşımından aşağı kaydedilmiş, bir önceki yılın aynı döneminde. Hisse başına 1,99 $bir kerelik ücretler, Kohl'un kaydedilen kazanç, Refinitiv tarafından boynuzsuz analistler tarafından beklenen hisse başına $1.88 dayak engelleme.

Aynı mağaza satışları değişmedi, analistler %0.1 bir düşüş için çağrı atıyor. Perakende zinciri trafiğinde bir artış kaydedilmiş, hem fiziksel hem de online, yeni müşteriler dördüncü çeyreğinde şirketin CEO'SU Michelle Gass belirtti.

Amazon.com ile ortaklık anlaşması uyarınca, şirket çevrimiçi sipariş edilen malları iade kabul eder. Kohl'un ayrıca Planet Fitness Inc ile bir anlaşma içine girdi. fitness merkezi operatörü, belirli mağazalara yakın egzersiz merkezleri kurmak. Zincirden gelen rekabet-fiyat ve online perakendeciler mücadele, ve aynı zamanda Hedef ve Nordstrom gibi geleneksel perakendeciler var.

CEO Michelle Gass yorumladı ortaklığı şöyle sürdürdü: “Biz teşvik ederek hızlanma trafik ve yeni müşteri kazanımı bizim mağazaları ve online tahrik tarafından görülmemiş düzeyde yeni markalar ve ortaklıklar.”

İleriye dönük olarak, şirketin hisse başına 4.60 $4.20 $aralığında 2020 FY kazanç bekliyor. Şirketin marjları büyük indirimler müşterileri çekmek için teklif olarak azalmaktadır. Kohl'un brüt kar marjı 10-20 baz puan önceki yıla göre düşüş öngörüyor. Refinitiv tarafından yürütülen bir ankete göre, analistler, hisse başına $4.59 kazanç öngörüyor. Şirket aynı mağaza satışları negatif %1 arasında pozitif %1 mali 2020 aralığı bekliyor. FactSet 1.3%hisse başına $4.58 EPS ve karşılaştırılabilir satış bir düşüş öngörüyor.

Tahminini Wuhan, Çin kökenli Corona salgını, olası etkilerini içermeyen bir şirket olduğunu belirtti. Kohl Çin özel etiketler için en iyi kaynak pazarı olan açıklık var. Şirket zayıf tatil satış rakamları gönderildi, FY 2019 kar görünümü slash perakendeci iteklemek zorunda. Şirketin aynı mağazadaki satışlar %0.2 ile Kasım ve Aralık 2019 düştü. Özellikle, Kohl'un kadın ile ilgili iş iyi tatil sezonunda gerçekleştirmedi.

Yeni markalar fırlatma sırasında yavaş yavaş bütün olarak beklenen gerçekleştirmedi hangi kadın markaları, sekiz ortadan kaldırarak bazı sorunları çözmek niyetinde olacağını kohl'un belirtti. Zavallı tatil satışları da analistler Amazon ile tüm konumları ile ilgili döndürür kabul ettiği Amazon, Kohl ile ortaklık etkinliğini sorgulamaya götürdü. Ancak, Gass sahip olduğunu ifade etti ortaklığı “çalışıyor.”

Şirket %5 oranında ödenecek hisse başına $0.704 1 Nisan 2020 tarihinde temettü artırdı.

Üç aylık kazanç yendi ve zayıf FY 2020 outlook-kısa vadede bağlı hisse senedi aralığında olması beklenmektedir.

Hissesi 37 büyük destek seviyesine yakın işlem görüyor tarihsel fiyat grafiği gösterir. Ayrıca, stokastik osilatörü aşırı satım bölgesinde bulunmaktadır. Bu nedenle, kısa vadede taşımak için stok yapılmasını bekliyoruz.

YASAL UYARI: Burada sunulan Herhangi bir finansal işlem analiz görüş ve tavsiye veya yatırımcılar için yön olarak tasarlanmamıştır. Bu makalenin bir sonucu olarak yapılan herhangi bir esnaf başarısını garanti edemez, ve tüccarlar pazarlara girdikleri zaman kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: