Kivi dolar Güçlü İstihdam Verileri Üzerinde Yükselir

 

Yeni Zelanda Doları son sekiz ay içinde dolar, ABD ekonomisinin güçlü performansı kısmen karşı yaklaşık 1000 pip kaybetti. Kivi ekonomisinin karşılaştığı sorunlar da Yeni Zelanda doları düşüşünü hızlandırdı.

(RBNZ) Yeni Zelanda Rezerv Bankası temsilcileri ise ekonominin 2018 yılının ikinci yarısında ivme kazanması değil, temel faiz oranını düşürdü yakında olabileceğini son aylarda uyardı. RBNZ iki yıldır rekor 1,75 oranında gösterge faiz oranını değişmeden korumuştur. Son dört yıl içinde, tüketici fiyat endeksinde de %1 ile %3 RBNZ hedef ortalaması altında kalmıştır. Yeni Zelanda tahvil getirileri yüzünden bu yıl RBNZ faiz politikası düştü. Ancak, son iş veri ve RBNZ dün yaptığı açıklama, ekonomide bir iyileşme sinyali verdi. Bu önümüzdeki günlerde Kivi dolar Yukarı itebilir.

 

Süt fiyat, istihdam oranı ve RBNZ deyimi

Süt ürünleri fiyatları dünya Süt Ticaret müzayedede düştü, arz artışı için beklentileri istek üzerine bastırdı ve süt tozu bir düşüşe neden olmuştur. GDT fiyat endeksi %2, Bir önceki ihale Ekim 16 geriledi. Ortalama fiyatı ton başına $3.405 oldu, üç hafta önce ton başına $2,885 göre. Tam yağlı süt tozu %2,9 tarafından ton başına $2655 düştü. NZX için Amy Castleton, süt analist bu 2016 Ağustos ayından bu yana en düşük fiyat olduğunu söyledi.

Süt ihracat döviz önemli bir pay oluşturur. Bu nedenle, kivi dolar biraz Salı günü açık artırma sonunda düştü. Ancak, istikrarlı bir istihdam ve işsizlik verileri kivi hızla rakiplerine karşı kurtarmak için olanak sağlamıştır.

Üçüncü çeyrekte Yeni Zelanda istihdam verileri, İstatistikler Yeni Zelanda tarafından yayınlanan, tahmin edilenden çok daha iyiydi. Önemli ölçüde ekonomik iyileşme umutlarını yükselmişti olarak bu döviz kuru değişti. Yeni Zelanda ekonomisi çeyreğinde %1.1 istihdam artışı kaydedilmiş, ayrıca %0.5 büyüme kararı öncesinde olan bir önceki çeyrekte %0,6 büyüme üzerinde önemli bir gelişme.

Sonuç olarak, işsizlik oranını 50 baz puan düşürerek %3.9-2008 finansal kriz düşük bir post düştü, %4.4 ikinci çeyreğinde aşağı yönde revize edildikten sonra. İş arayanların sayısı ölçen katılım oranı da 9 dan %71.1% yükseldi. Daha fazla kişinin işgücü piyasasına katılmak anlamına gelir.

Son olarak, ortalama saatlik ücret, beklenenden fazla artarak %0.8 olan ekonomistlerin beklentisi karşısında %1.4 kadar. Bu faiz artırımı, para için başka bir boğa faktör sebep olabilecek enflasyonist baskıların, iyi bir işarettir. Ortalama haftalık gelir, tam zamanlı çalışanların ikramiye dahil olmak üzere, %3,3 $1,212 yükseldi. Yıllık bazda, ancak işgücü maliyeti Endeksi sadece %1,9 ile %2.1 daha önce, ama tahminlerine göre göre yükseldi.

Bu 2019 sonuna kadar gerçekleşmesi mümkün değildir, ancak bu verilere dayanarak, (RBNZ) Yeni Zelanda Merkez Bankası bazı korktuğundan daha düşük faiz oranları ve gösterge oranlarını yükseltmek daha düşüktür.

Yorumda işsizlik oranı, Joseph Capurso, bir döviz Stratejisti at Commonwealth Bank of Australia, dedi “Gücü emek piyasası tam bir oran ile iş anketleri, hangi azaldı çokyıllık düşük. Geçmişte söylediğimiz gibi, iş anketlere yumuşaklık geçerli Yeni Zelanda hükümeti yerine daha zayıf bir ekonomi politikası belirsizlik yansıtan inanıyoruz.”

Bu RBNZ 1.75% resmi nakit oranı gittikten sonra bugün, Yeni Zelanda doları ABD doları karşısında zemin gerçekleştirdi, ama potansiyel oranı bir kesim kendi dilini küçülttüm. Rezerv Bankası Müdürü Adrian Orr Merkez Bankası hala bu düzeyde 2020 yılına kadar devam etmesini beklediğini, enflasyon ve ekonomik bir resim ortaya çıkan işaretlere rağmen söyledi.

Bu RBNZ de yayınlanan bir iyimser bakış ekonomi ile aşağıdaki açıklamada: “GSYİH büyümesi bekleniyor alması üzerine 2019. Tüketici harcamaları ve iş yatırım temelini parasal Teşvik ve nüfus artışı. Altyapı ve konut kamu harcamaları da iç talebi destekler. Yeni Zelanda doları döviz kurunun düzeyi ihracat gelirleri destekleyecektir.”

Özellikle, deyim oranı bir kesim hala büyük olasılıkla başarılı bir basın toplantısında söyledi, ancak yukarı ve aşağı olmak bir sonraki hareket için bir ipucu kaçınılmalıdır.

Bir açıklama eşlik faiz kararı, Vali Adrian Orr, şunları söyledi : “Orada aşağı ve yukarı yönlü riskler bizim için büyüme ve enflasyon tahminleri. Her zaman olduğu gibi, gelecekteki herhangi bir OCR hareket zamanlaması ve yönü veri bağımlı kalır.”

Beklendiği gibi Demokratların evi ele alırken Cumhuriyetçiler Senato kontrolünü kendi güçlendirdi sonra ABD doları bu arada düştü. Dolar döviz piyasasında bu yıl Trump sonra sürpriz galibi oldu ve Kongre Cumhuriyetçiler önemli bir vergi indirimi yapmıştı. Güçlü ekonomik büyüme ABD Merkez Bankası sürekli faiz oranlarını yükseltmek için istenir.

Demokratlar Temsilciler Meclisi ve Cumhuriyetçiler Senatonun kontrolünü elinde olarak ABD'NİN orta sonucu vadede, ek vergi indirimleri ve deregülasyon imkansız şu an için yapacak piyasa gözlemciler.

Herhangi bir mali destek önümüzdeki iki yıl içinde ilan edilmesi için bir şans değildir. Sonuç olarak, daha az teşvik paketleri umudu daha da faiz oranlarını yükseltmek ve ABD tahvil faizleri ve dolar üzerinde daha fazla baskı Fed üzerindeki baskıyı azaltacaktır. Bu nedenle, temel NZDUSD bir miting destek.

Teknik olarak, NZDUSD çifti 0.6550 desteği test ettikten sonra yükselen başladı. Stokastik Osilatör boğa bölgede bulunmaktadır. Sonuç olarak, döviz çifti kısa vadede hareket bekleyebiliriz.

YASAL UYARI: Burada sunulan Herhangi bir finansal işlem analiz görüş ve tavsiye veya yatırımcılar için yön olarak tasarlanmamıştır. Bu makalenin bir sonucu olarak yapılan herhangi bir esnaf başarısını garanti edemez, ve tüccarlar pazarlara girdikleri zaman kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: