Zayıf Enflasyon, Çin Savaş Açar Zayıf Aussie Ticaret yapalım

 

Avustralya Doları, bu yılın başından bu yana düşüşte. Emtia ve faiz oranları Avustralya para gücü: fiyat katkı sağlayan iki faktör vardır. Aşağıda belirttiğimiz gibi emtia fiyatlarının gelir, geçen yıla kıyasla, Avustralya bir dezavantaj. İkinci olarak, bu yılın Mart ayında, Avustralya faiz oranı farklılıkları ile ilgili olarak BİZİ kenarı kaybetti. Tüm bu faktörler, yıllık çok yakınında Aussie ticaret yaptık. Şu anda 0.7390 ticareti olan AVUSTRALYA çifti, daha da yakın vadede düşüş bekliyoruz.

Şimdiye kadar 5.30 yaklaşık %2018 düşmüş olan Avustralyalı, şimdi nedeniyle Çin ile ülkenin yakın ticari bağlar acı çekiyor. ABD ve Çin arasındaki ticaret Savaşı riskli varlıklara olan iştahı azaldı. Böyle bir senaryoda, bu Avustralya Doları ve Kiwi doları gibi emtia para birimleri genellikle etkilenen en kötüsüdür.

Avustralya küçük ABD ve Çin arasındaki ticaret Savaşı söz vardır. 50 milyar dolarlık Çin malları %10 gümrük vergileri Çin ile benzer bir misilleme ile karşılandı. Geçen hafta, Trump %10 oranında ek tarife uygulanması için başka bir 200 milyar dolar değerinde Çin malı hazırlamak için ticaret Sekreteri emretti. Eğer Koz öncesinde ek ticaret tarifeleri empoze giderse o zaman kesinlikle Çin ekonomisini etkileyecek. Çin'in en büyük ticaret ortağı olan Avustralya, kesinlikle böyle bir hareketin etkilenecek olacak. Avustralya Demir, kömür ve doğal gaz ihracat gelirinin büyük bir kısmını alıyor. Emtia fiyatları genellikle küresel büyüme değişen tahminler için çok hassastır.

Haziran ayında faiz oranlarını yükselterek, ABD Federal Rezerv iki zamları bu yıl ipucu verdi. Hakim Fed oranı zaten 25 baz puan 1.5% Avustralya faiz oranı üzerinde. Avustralya Merkez Bankası kategorik olarak düşük enflasyon ve makul bir ücret artışı olmaması nedeniyle zam, bu yıl mümkün olduğunu belirtti. Eğer Fed önümüzdeki iki zamları uygulamaya giderse, o zaman faiz oranı farklılıkları daha da genişletmek ve yatırımcılar için Avustralya Doları itici yapacaktır.

ABD nüfus Sayımı Bürosu dün Mayıs ayında 64,8 milyar $67.30, bir önceki Ayın ticaret açığı bir daralma rapor ve milyar 68.90 $analistlerin tahminlerinden daha iyi. İthalat 208.40 milyar dolara ulaştı 0,4 milyar $ihracat Mayıs ayında milyar 143.90 $-o-m 2,9 milyar dolarlık büyüdü. Ekonomik veriler ve jeopolitik gelişmeler bir düşüş AVUSTRALYA çifti tutmak bekleniyor.

Teknik olarak, USD / çifti 0.7550 büyük bir destek kırıldı. SİNYAL göstergesi negatif bölgede ticaret yapıyor. Ayrıca, bir sonraki büyük destek sadece 0.7160 var. Bu nedenle, AVUSTRALYA çifti daha düşüş bekliyoruz.

Mevcut düşüş üzerinde döviz piyasasında kısa pozisyon kurarak yararlanmak olabilir. Pozisyon 0.7390 yakın açılan 0.7500 yukarıda bir kaybı durdurma emri ile olabilir. 0.7180 yakın kısa pozisyon kapak amaçlıyoruz.

Ayrıca, aynı zamanda avantaj ve başarı yüksek bir olasılık olduğu ticaret kurulum için ikili piyasada koymak bir seçenek satın alabiliriz. Seçeneği AVUSTRALYA çifti 0.7390 yakın esnaf ne zaman almış olabilir. Ayrıca 7 Temmuz civarında sözleşme bitiş tarihini planlıyoruz.

YASAL UYARI: Burada sunulan ticaret analizi kanaatindeyiz. Alım satım tavsiyesi, ticaret planımızın sadece bir göstergesi olarak sağlanmış değil. Başarı garanti edemeyiz ve tüccarlar kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: