JP Katı 1Q19 Kazanç Beat İle Sersemletti Pazar Morgan

 

BİZE kazanç sezon başladı ve çok varlıklar, JPMorgan Chase & Co tarafından ABD'nin en büyük Bankası 1Q19 kazanç rapor bekliyordu. (NYSE: JPM), serbest bırakıldı. Büyük borç veren Bankası daha yüksek faiz oranları üzerinde büyük harf olarak analistlerin beklentileri aştı kaydı 1Q19 kar ve gelir bildirdi. Özellikle, banka bir önceki çeyreğe üst üste 15 ardışık çeyrek için analistlerin tahminlerini aşan beklentilerini karşılamadı. Stok $111.21 kapalı, önce yakın 5.13 $veya yaklaşık 647% kadar.

New York merkezli bankanın 29.8510 milyar $1Q19 gelirleri, aynı dönemine geçen yıl 5 milyar 28.520 $%5 olduğunu duyurdu. Analistler 29,71 milyar dolar gelir sonrası, 0.3 ile yaklaşık% önceki çeyreğe yatırım bankacılığı devi bekliyordu. Milyar 14.60$, gelirlerinde artış destekli yüksek faiz oranları nedeniyle net faiz gelirlerinde %8 büyüme.

31 Mart 2019 çeyrek, JP Morgan 9.179 milyar $2018 ya da hisse başına $2.49, 5 milyar 8.712 $5'lik bir artış, ya da ilk hisse başına dolar 37-çeyrek kazanç gönderildi. Analistler Son çeyrekte hisse başına $2.35 kazanç tahmini vardı.

Segment akıllı

  • Milyar 13.751 tüketici ve Toplum Bankacılık geliri–$, y %9'a kadar-o-y
    • Özellikle, Tüketici ve İşletme Bankacılığı – 5.722 milyar $%15 milyar 6.568 $bir artış.

Bankanın perakende iş kredileri geçen yıla göre %19 kadar 96 milyar dolar kar elde etti. Otomatik ve kredi kartı iş arasında kredi artışı mevduat kar marjları sürekli bir artış ile desteklendi. Özellikle, kredi kayıpları karşılığı, at 1,3 milyar dolar, geçen yıla göre değişmemiştir.

  • Milyar 9.848 kurumsal ve Yatırım Bankası – $5 milyar 10.483 $%6 düştü.
    • 3.005 milyar $%8 bankacılık – 3.23 milyar $artış.

Milyar 6.616 piyasaları ve yatırımcı hizmetleri – $5 milyar 7.478 $%12 düştü.

Sabit ticaret geliri %8 y o y 1.64 milyar dolar olarak gerçekleşti. Para birimi ve gelişmekte olan piyasalardan daha düşük gelir düşüşün temel nedeni oldu. Aynı şekilde, sermaye piyasaları gelirleri %13'e 1.70 milyar dolara geriledi. Türev piyasasında daha düşük istemci etkinliği düşük performans için sorumlu oldu. Ancak, Yatırım bankacılığı geliri-o-y 1,70 milyar $%10 y borçla teknik bölümü, güçlü performans liderliğindeki.

Şubatın en büyük kredi kartı veren ABD uyardı 1Q19 ticaret gelir diye bir kayıt “yüksek gençler” yüzde düşüşten önceki yıl olarak hem de hisse senetleri ve sabit gelir masa karşılaştığı güçlükler nedeniyle zayıf istemci etkinliği.

Bu uyarı doğru çıktı. Gelirleri ile J. P. Morgan Yatırım Bankası, dünyanın en büyük, 5.5 milyar dolarlık İlk Çeyrek ticaret gelirinin %17'lik bir düşüş kaydetti. Bağ ticaret %8 düştü, ve hisse senedi alım satım gelir %13 düştü, önceki muhasebe bir değişim etkileri hariç. Bankacılık gelirleri %8 3.2 milyar dolar borç sigortalama ve danışmanlık ücretleri bir artış ile büyüdü. Milyar $3.25 bölüm toplam kar geçen yıla göre %18 oranında daha düşüktü.

  • Y olarak o y, %8 ticari Bankacılık – 2.338 milyar $artış.
  • Milyar 3.489 varlık & Servet Yönetimi – $yıl süre önce 3.506 milyar $-biraz aşağı.

Yorumda sonuçları, CEO'SU Jamie Dimon söyledi: “Biz rekor gelir ve net gelir, güçlü performansı üzerinde her biri bizim büyük işletmeler ve daha yapıcı bir ortam. Bazı küresel jeopolitik belirsizlik ortamında bile, ABD ekonomisi büyümeye devam ediyor, istihdam ve maaşlar artıyor, enflasyon ılımlı, finans piyasalarının sağlıklı ve tüketici ve yatırımcı güveni güçlü kalır.”

Etkileyici sonuçları yılın geri kalanı için herhangi bir oran zamları tahmin değil bu, Federal Rezerv ima sonra Sanayi hakkında endişeleri kaldırabilir. Küresel bir kriz belirtileri ile birlikte, Merkez Bankası kararları, verim eğrisi sektörünün brüt marjları buruşuyor ve ufukta muhtemel bir daralma gösterir gibi sorun banka hisseleri koymuş. Ancak, JP Morgan sonuçlarını kar üretmek için 2018 Aralık ayında Fed tarafından açıklanan dördüncü faiz artışı sonra bile devam ettiğini göstermektedir.

Bununla birlikte, bankanın büyümeyi hızlandırmak için uzun vadeli yatırımlar yapma imtina etmedi. 2022, JP Morgan tüm BİZİ uzunluğu ve genişliği kaplayacak kadar çok dal var bekliyor. Son zamanlarda, JP Morgan da ilk BİZE banka kripto-para birimi başlatılan ve ayrıcalıklı topluluklar altında iş umutları güçlendirmek için 350 milyon dolar taahhüt etti.

Yorumda sonuçları, KBW analisti Brian Kleinhanzl dedi: “JPMorgan vardı bir pozitif çapraz-okuma için ticaret sonuçlarında çeyrek. FİCC (sabit gelir, emtia ve para birimleri) ticaret Goldman Sachs ve Morgan Stanley karşısında olumlu bir okuma olması gerektiğine inanıyoruz.”

Son derece olumlu sonuçlar hissesi yükseliş kısa vadede devam etmesi bekleniyor.

Hisse senedi 50 günlük ortalamanın üstünde çarpı işareti olan fiyat grafiği gösterir. Ayrıca, SİNYAL göstergesi, olumlu bir okuma var. Hissesi de 106 seviyelerinde güçlü desteği var. Sonuç olarak, önümüzdeki günlerde başlayacak bir ralli bekleyebiliriz.

YASAL UYARI: Burada sunulan Herhangi bir finansal işlem analiz görüş ve tavsiye veya yatırımcılar için yön olarak tasarlanmamıştır. Bu makalenin bir sonucu olarak yapılan herhangi bir esnaf başarısını garanti edemez, ve tüccarlar pazarlara girdikleri zaman kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: