Türk Lirası Merkez Bankası Düşüşü Durdurmak için Kurallar Rahatlatır

 

Türk Lirası dün 6.8480 bir seviyeye bu yazıyı yazdığım anda canlanıyor önce 7.24 bir düşüş yaşadı. Kendi kurtarma ülkenin Merkez Bankası tarafından durumun sakin ve yatırımcılar arasında güveni yeniden yapılan duyurular bir dizi tetikledi.

 

Siyasi gerginlik

NATO müttefiki olmasına rağmen, (USDTRY) Türkiye ve ABD çeşitli konular üzerinde; Suriye Arap Cumhuriyeti sapma ilgi alanları da dahil olmak üzere, Türkiye'nin Rus savunma sistemleri satın almayı planladığını, ve en son, Andrew Brunson davası, BİZİ Evangelist papaz zıt görüşlerini dile getirdiler.

Yükselen gerginlikler Washington yaptırım iki Türk Bakanlar gördü ve 50% çelik ve Türkiye'den alüminyum ithalatı %20 ayarlamak için tarifeleri empoze. Türk Heyeti, ABD meslektaşları ile bira ticaret Savaşı kolaylaştırmak için geçen hafta bir araya geldi, ancak durum çıkmaza kalır.

Ayrıca, ekonomik kararlar, düşürücü faiz oranları yüksek enflasyon arasında sık sık çağrılar da dahil olmak üzere, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın etkisi uluslararası kredi arasında daha fazla endişe yarattı. Bu faktörler, para biriminin değer bir düşüş ile sonuçlandı var.

 

Sürekli saptırma

Lira değerinin düşmesi tamamen Başkan Trump ile çok ortak siyasi gerginlikler borçlu olduğuna inanmaktadır. Maliye Bakanı, Berat Albayrak, bir saldırı olarak “” Cumhurbaşkanı Erdoğan görüşünü yansıtma lira düşüş canlandırdı. Başkan aynı zamanda düşük faiz oranlarının talebi dile getirmeye devam etti, ekonominin iyi durumda olduğundan ve herhangi bir finansal kriz bira olduğunu vurgulayan vardır. Çaresizlikten, hükümet döviz kurunun sürekli düşüş vurgulanmış olan 346 sosyal medya hesaplarına karşı yasal önlem almıştır.

Ancak, Türkiye sınırları dışındaki tarafsız kuruluşlar, Albayrak, Maliye Bakanı olarak, ve etkisi bu mevcut durum üzerinden sahip olabilir hukukunda Erdoğan'ın oğlu atanması hakkında endişe duyuyorlar. Merkez Bankası ağır bu randevu etkisinde olacağını yurtdışında ekonomistler ve kredi inanıyoruz.

 

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası duyuruları

Albayrak bir planı bankalar ve değeri lira bırak etkilenen KOBİ desteği için hazırlanmakta olduğunu ortaya koymuştur.

Merkez Bankası'nın piyasayı yakından izlemeye devam ve yerel bankalar için gerekli likidite sağlanması da dahil olmak üzere mali istikrarı korumak için gerekli tüm eylemleri alacağını belirtti. İran'a darbe yumuşatmak için, Merkez Bankası, yerel bankaların Lirası ve döviz zorunlu karşılık kesti.

Ederken Lirası zorunlu karşılık oranı tüm vade parantez) 250 baz puan, non-core Forex yükümlülükler (üç yıl vadeli ayraç) 400 baz puan azaldı için zorunlu karşılık oranları tarafından kesilmiştir. Merkez Bankası verilerine göre, bu hamle 10 milyar liralık ilave likidite neden olur, ve bu gevşemeleri de sistemde altın likidite 3 milyar dolar eşdeğeri getirecek.

 

Diğer para birimleri üzerinde etkisi

Yatırımcılar, analistler, bankalar ve diğer finans kurumları lira satmak-off finansal piyasalar için dünya çapında yayılmış olabilir korkuyorlar. Euro, Meksika Pezosu ve Güney Afrika Randı zaten nedeniyle bu mali kriz azalıyor. REKLAMLAR Menkul araştırma Konstantinos Anthis, baş o, “açıkça Türkiye'nin durumu başka bir küresel risk uyarısı”söyledi.

YASAL UYARI: Burada sunulan Herhangi bir finansal işlem analiz görüş ve tavsiye veya yatırımcılar için yön olarak tasarlanmamıştır. Bu makalenin bir sonucu olarak yapılan herhangi bir esnaf başarısını garanti edemez, ve tüccarlar pazarlara girdikleri zaman kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: