Netflix Abone Ayrıca Endişeleri Zayıf Kalır

 

İkinci çeyrek kazanç raporu, Netflix, Inc için kötü bir yanıt şu. (NASDAQ: NFLX) Temmuz ayında FAANG hisse senetleri arasında liderliğini kaybetti. Satış baskısı Ağustos ayında azalttı ama yine Eylül sonuna doğru almıştı. İçerik için harcanan abone eklemeler kaygıları ve miktarı stok olumsuz bakıyor. Hisse senedi $351.35 kapalı, Cuma günü 2.5% aşağı.

 

Netflix, Amazon ve diğer geleneksel oyunculardan ciddi bir rekabetle karşı karşıya

ABD'de streaming video bir abone üç abonelikleri ortalama Ardıç Araştırmaya göre. Yaklaşık 57 milyon abone ile pazar lideri olduğu gibi Netflix muhtemelen listenin başında yer alıyor. Netflix’ ana rakipleri (Prime Anlık Video) ABD'de genel olarak 100 milyon üyesi bulunan (NASDAQ: AMZN) 20 milyon aboneye sahip olan Hulu ve Amazon Prime, ve 26 milyon üyesi var.

Yukarıda belirtilen olanlar dışında, (SVOD) talep üzerine abonelik video için filizlenme hizmetler var. Ayrıca, Şimdi 5 milyon müşteri ile 2.5 milyon abonesi ile CBS’ gösteri zamanı ve Lionsgate 3 milyon aboneye sahip olarak kurulan HBO, Starz gibi premium kanalları. Son olarak, her ikisi de 1 milyondan fazla ödeyen izleyiciler var Crunchyroll ve Disney ESPN+, içeren türe özgü olan SVOD hizmetleri düzinelerce vardır.

Netflix tomurcuklanan rakip gelir büyümek için şirket yeteneğini etkileyebilir. Pazar payı kazanmak için, rakip genelde alttan Netflix. Son zamanlarda, Disney CEO'SU Bob Iger Netflix altında hizmet akışı markalı yaklaşan Disney fiyat planını açıkladı.

Netflix en popüler planı aylık $10.99 maliyetleri. Amazon Prime yılda $119 ücretleri. Hem akış içerik sağlayıcıları geçen yıl fiyatlarını yükseltti. Daha fazla benzer hizmetler pazarına girmek gibi, tüketicilerin en ucuz anlaşma için çizilmiş olabilir. Netflix ve Amazon tarafından zam başka bir fiyat aboneleri diğer seçenekleri incelemek için zorlayabilir.

Bu bağlamda, Ardıç ABD ve İNGİLTERE'DE aboneleri %2,9 net müşteri edinme oranı eksi kayıtlı olan Amazon, zaten rakiplerin ısı hissi olduğunu belirtmiştir. Ücretleri 15 ayda yaklaşık $Şimdi HBO bile, daha yayık bir oranı kaydetti. Şimdiye kadar, Netflix fırtınayı ve olumlu bir kabul oranına sonrası tek şirket oldu.

Netflix akarsu, hisseleri son iki yıl içinde yaklaşık yüzde 300 ile takdir Kralı kalır. Ancak, düşük kar ve nakit akışı, GAAP, negatif kalmaktadır. Netflix 2018 yılının ikinci çeyreğinde yaklaşık 5 milyon aboneye ilave, neredeyse önceki büyüme oranları ile uyumlu. Bunun için, Netflix içerik programlama 2018 geçirmek için 13 milyar $oldu. Şirket geçtiğimiz on iki ay içinde 3,4 milyar 13.9 gelir sadece $düşünülürse çok büyük bir rakam değil. Şirket içeriği bu yıl harcamak için 8 milyar $arasında 7.50 milyar dolar beklediğini, yaklaşık 700 yeni seri ve 80 filmlerin yaratılmasını sağlayacak. Yükselen giderleri yatırımcıları arasında endişeye neden oldu. Ancak, herkes şirket hakkında kötümser. Diğer analistler, önümüzdeki yıllarda şirketin potansiyel kullanıcı büyüme küçümseyen olan Goldman Sachs inanıyor. Yatırım araştırma şirketi 25 milyon 2019 karşı analistlerin net ayrıca 30 milyon tahmini var. Yine de, temelde, hisse senedinin yukarıda açıklanan sorunlar nedeniyle düşük performans olabilir.

İlişkin hisse senedi fiyat hareketleri, TradingAnalysis.com kurucusu, Todd Gordon, şimdi tersine onun boğa arayıp söyledi takip ederken konuşma ile CNBC: “Netflix bir zayıf hissesi daha geniş Nasdaq. Daha geniş Nasdaq ve genel borsa işte bu yükselen faiz oranları karşısında tereddüt belirtileri gösteriyor.”

Gordon (QQQ) 100 Nasdaq-izleme ETF yakın zamanda yeni zirvelere kaydederken, Netflix bunu yapmak için başarısız olduğunu işaret etti. Piyasaya göre Netflix zayıflık sinyalleri Gordon inanıyor.

Teknik olarak, hisse senedi baş ve omuz desen oluşturuyor, teknik göstergesi aşağıya doğru sürükleniyor. Sonuç olarak, önümüzdeki günlerde fiyatı daha da düşüş bekliyoruz.

YASAL UYARI: Burada sunulan Herhangi bir finansal işlem analiz görüş ve tavsiye veya yatırımcılar için yön olarak tasarlanmamıştır. Bu makalenin bir sonucu olarak yapılan herhangi bir esnaf başarısını garanti edemez, ve tüccarlar pazarlara girdikleri zaman kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: