Aussie Boğa Güçlü Emtia Fiyatlarının Açar

 
Brexit tarafından oluşturulan ayı duygu rağmen, Sterlin güçlü Aussie karşı 2017 yılı sonunda, bir yıl öncesine göre. 2017 yılının Ocak ayında 1.7100 hakkında bir seviyeden, GBPAUD çifti yaklaşık 200 pip 1.7300 seviyeleri yıl sonuna kadar takdir etmişti. Ancak, Pound Mart ticaret müzakerelerinin Avrupa Birliği ertelenmesinin yarattığı belirsizlik biraz yıl başlar. Bu Pound üzerinde negatif bir etki yaratması bekleniyor. Aksine, Aussie emtia fiyatlarındaki iyileşme nedeniyle güçlü bir not Aralık'ta sona erdi. Bu nedenle, aşağıda verilen nedenlerden dolayı, GBPAUD çifti hafta öncesinde düşüş bekliyoruz.

53 birkaç ay önce ton başına yaklaşık $düşük düştükten sonra, demir cevheri fiyat sağlarken ton başına $72.62 yıl sonunda kurtarıldı. Çin fabrikaları kışın hava kirliliğini düşürmek için kapalı, hükümet sırasına göre yapıldı. Ayrıca, eski teknoloji ve düşük dereceli demir cevheri kullanarak çelik fabrikaları en yavaş yavaş hükümet tarafından kapalı tutuluyor. Çelik fiyatları üzerinde olumlu bir etkisi vardır. Analistler, demir cevheri fiyatları hafif 2018 dip bekliyoruz, ama panik yaratmak ölçüde değil. Aslında, UBS $64 demir cevheri (2018) ortalama fiyat görünüm yükseltilmiş, daha önceki tahminden %7'lik bir artışı temsil ediyor. Demir cevheri Avustralya için en iyi ihracat geliri kaynağıdır.

Aralık ayında yapılan son para politikası toplantısında, Avustralya Merkez Bankası %1.5 faiz oranını sabit tuttu. 2018 oranında zam olasılığı oldukça düşük olmasına rağmen, geçerli faiz oranı kesinlikle Avrupa'daki diğer gelişmiş ekonomiler daha yüksektir. Faiz oranı farklılıkları Aussie desteklemeye devam.

İNGİLTERE'DE enflasyonun gerisinde kaldığı bir ücret büyüme muzdarip devam ediyor. Durum 2018 değişmeden kalması muhtemeldir, son tahminlere göre. Aslında, ülkenin 32 OECD ülkelerinin altında ücret artışı ile ilgili olarak son vermesi bekleniyor. Ayrıca, çalışan sayısı 56.000 tarafından 32 milyon 2017 yılında düştü. Bütçe Sorumluluk Ofisi, işsizlik oranı önümüzdeki beş yıl içinde artış bekliyor. Analistlere göre, enflasyonun 2018 yılında %2 hedef seviyesine serin muhtemeldir. Olmaz bu durumda, yaklaşık 25 baz puan artışı görebiliriz. Faiz oranlarını %0.75 %0,50 2018 arasında bir dizi olacağını ekonomistler inanıyorum.
Brexit ilgili belirsizlik ve zayıf ücret artışı Pound zayıf kısa vadede devam etmesi bekleniyor ve bu nedenle, güçlü emtia fiyatları ve faiz oranı farklılıkları Aussie iyilik.

Aşağıda fiyat grafikte görüldüğü gibi, GBPAUD çifti yükselen kanal kırıldı. Teknik olarak kanalın alt bandı artık direnç olarak hareket edecektir. SİNYAL göstergesi sıfır çizgisinin altına düştü. Bu döviz çifti bir bearishness yansıtır. Bu yüzden, önümüzdeki günlerde aşağı doğru bir trend GBPAUD çifti bekleyebiliriz.

Düşüş kazanmak için 1.7320 yakın döviz piyasasında kısa pozisyon açmak için, 1.7350 yukarıda bir kaybı durdurma emri ile istiyoruz. Kısa pozisyon karşılamak için, bir sonraki büyük desteği bulunduğu 1.6980 satın almak için bir sipariş edeceğiz.

Ayrıca, döviz çifti görülen düşüş eğilimi kazanmak için opsiyon yatırım yapabiliriz. Opsiyonunun bir hafta süreyle geçerli olması gerekmektedir. Ayrıca, yalnızca çift 1.7320 yakın döviz piyasasında el değiştirir ticaret gireceğiz.

YASAL UYARI: Burada sunulan ticaret analizi kanaatindeyiz. Alım satım tavsiyesi, ticaret planımızın sadece bir göstergesi olarak sağlanmış değil. Başarı garanti edemeyiz ve tüccarlar kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: