S4 Kaybı İçin Deutsche Telekom Hali, Büyüme Görünümü Tazeledi

 

Deutsche Telekom AG hisseler (OTC: DTEGY.Telekom devi dördüncü çeyreğinde kaybı için bir salıncak rapor, aynı dönemine geçen yıl net kar ile karşılaştırıldığında sonra-DE) PK, XETRA: ÇİFTİ yaklaşık 2 %14.63 €kapatmak için kurtarma önce batırılmış, daha önce yakından 0,06 €veya %0,38 kadar, toplam gelirler artmasına rağmen. Şirket ayrıca FY19 için cansız düzeltilmiş FVAÖK ve gelir bir görünüm verilmiş.

 

Değer düşüklüğü etkilenen Deutsche Telekom alt çizgi ve çalışanlarla ilgili suçlamalar

Deutsche Telekom tabanlı Bonn, Almanya-en son çeyreğinde €20.26 milyar gelir gönderildi, aynı dönemine geçen yıl bildirilen 19.16 milyar € 'dan itibaren yüzde 5, 7' lik bir artış temsil.

(Gelire göre) Avrupa'nın en büyük telekom şirketi 4Q18 €431 milyon net zarar bildirdi, aynı dönemine geçen yıl €1.33 milyar kar göre. ABD vergi reformuyla bir önceki yılın sonuçları artırdı.

Şirket atfedilen ve onun üç aylık net kaybı için olumlu etkileri ABD vergi reformuyla yapılan son yılın çeyrek ve ayrıca “net Negatif Özel faktörler” €1.2 milyar dahil olmak üzere, değer düşüklüğü ücretleri €700 milyon ve çalışan masrafları €300 milyon.

Masraflar hariç, Aralık çeyreği için düzeltilmiş net kar €796 milyon, bir önceki yılın aynı döneminde 2.4 milyar euro aşağı. Başına payı olarak, ayarlanabilir kazanç 0.17 €Q4 2018 vardı, ilgili çeyrek geçen yıl 57 €ile karşılaştırıldığında.

Noel çeyreği için düzeltilmiş FVAÖK €5 milyar oldu, bir y %12.6 kadar-o-y olarak. Hariç BİZE, düzeltilmiş FVAÖK 3.3% y-o-y 3.11 milyar avroya yükseldi.

Sonuçlar grup gelirlerinin neredeyse %50'sini oluşturuyor Deutsche Telekom BİZE division T-Mobile, sağlam performans artırdı ve Sprint Corp. 26 milyar dolar satın regülatör onayı bekliyor

İç pazarın yanı sıra, Deutsche Telekom-o-mobil servis gelirlerini y artış %2 y kaydedilmiş, 12.2 milyon müşterisi artık fiber optik kablolar, bir önceki yıla göre %25 daha fazla kullanan ile.

Mali 2018 için, şirket €1.1 milyar düzeltilmiş FVAÖK kaydetti €23.6 milyar tahmin analistlere göre. Mali 2018 mali hedeflerini aştı bu Deutsche Telekom belirtti.

Deutsche Telekom, büyük bir ölçekte Mart ayında planlanan 5G spektrum ihale geçirmek için, geniş bant çerçevesinde sürekli yatırım ek olarak planlıyor. Uluslararası şirket €12.7 milyar sermaye harcamaları planlaması, geçen yıla kıyasla neredeyse düz.

Şirketin Avrupa iş Avusturyalı şirket UPC satın edindiği, %2.6 ile satış artırma.

İleriye dönük olarak, Deutsche Telekom büyüme momentumu korumak bekliyor. Mali 2019 için, Deutsche Telekom milyar 23.9 kabaca €FVAÖK düzeltilmiş mali 2018 için rapor 23.2 milyar avro ile karşılaştırıldığında bekliyor. Telekom şirketi gelir biraz önceki yılın aynı döneminde yayınlanan €76.40 milyar büyüme bekliyor.

Şirket ayrıca, 2018 Sermaye Piyasası günü yayınlanan orta vadeli outlook, ortalama yıllık geliri 1 ile %2 artış ve 2021 ile ayarlanabilir FVAÖK 2 %4% büyüme de dahil olmak üzere yineledi.

Yorumda sonuçları, Tim Höttges, Yönetim Kurulu Başkanı Yönetim Kurulu Yönetim dedi, “Biz zaten set bar için önümüzdeki birkaç yıl. Ortalama geliri bir yılda iki yüzde 2021 artması bekleniyor, FVAÖK iki ila dört yüzde on oranında serbest nakit akışı ile yapılır.”

Deutsche Telekom ayrıca hisse başına €0.70 €olarak gerçekleşirken hisse başına geçen yıl yıllık kar payı kaldırdı.

Bir not için müşteriler, analistler de Jefferies söyledi: “Rehberlik görünüyor biraz yumuşak bir uzlaşma üzerinde bir benzer olarak.”

Esasen, hisse senedi sonuçları ne çok ağır ne de çok güzelsiniz gibi kısa aralığa bağlı olarak süreli kalabilir.

Teknik olarak, hisse senedi 32 günlük ortalamanın üstünde geçti. Para akışı göstergesi yeni yüksekler yapıyor. Sonuç olarak, hisse senedi kısa vadede hareket bekleyebiliriz. Sonuçlar etkileyici değil gibi, temelleri güçlü bir ralli iyilik yoktur. Yani, hisse senedi çıkmak için miting kullanmak daha iyi bir fikir olabilir.

YASAL UYARI: Burada sunulan Herhangi bir finansal işlem analiz görüş ve tavsiye veya yatırımcılar için yön olarak tasarlanmamıştır. Bu makalenin bir sonucu olarak yapılan herhangi bir esnaf başarısını garanti edemez, ve tüccarlar pazarlara girdikleri zaman kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: