Elon Musk Tesla Para 10 Ay Çalışacak

 

Silikon Vadisi otomobil sıkı maliyet kontrol politikaları eksikliği nedeniyle hızla para kaybediyor sızan bir belge gösterilir sonra Tesla Inc.’in (Nasdaq: TSLA) hisseleri geçen Cuma bir kaç yılın en düşük kaydedildi. Tesla Inc hissesi. diğer otomobil üreticilerine göre büyük bir değerleme komutları, ancak analistler abartılı değerleme savunmak için daha zor oluyor iddia. Tesla hisseleri %7.6 $211.03 Cuma, en yakın son 22 Aralık $208.45 bitmiş zaman 2016, yana düştü. Hisse senedi aylık kayıplar %11 üzerinde yükselen en kötü performansı sergileyen Nasdaq 100 ikinci oldu. Geçen yıl boyunca, Tesla hisseleri şimdiye kadar %21 ve %31 2019 yılında düştü. 5'i ve S&P 500 ve SINIRININ sırasıyla %14, aynı dönemde olan takdirlerini ile karşılaştırır. Tesla $211.03 Cuma günü seans kapalı, önce yakın 17.30 $veya -7.58% aşağı.

CEO'su Elon Musk güya bilinçli işçiler bu $2, 2 milyar nakit rezervi firmanın “çok para, ama aslında sadece verir bize yaklaşık 10 aylıkken İlk Çeyrek yazma oranı elde başabaş,” başına bir çalışma ile bir ABD merkezli haber sitesi özel elektrik taşımacılık ve sürdürülebilir enerji Electrek, gerekçe göstererek bir Misk e-posta.

Misk ve Finans Müdürü Zach Kirkhorn şahsen tüm masraflar, ücret ve ulaşım masrafları da dahil olmak üzere inceleme yapılmasını maliyetinin bir kısmını kesme stratejisi olarak tüm harcamaları kontrol etmek ve izin vereceği bildirildi. Kirkhorn her ödeme sayfasını kontrol eder, Misk ve her beşinci sayfa kendini değerlendirir, Electrek bildirdi. “Bu sert, ama tek yolu Tesla olmak için mali açıdan sürdürülebilir,” Misk yazdı.

Mayıs başlarında, Tesla Sermaye Piyasası yoluyla fon kaldırdı. Atılgan 1Q19 2.2 milyar dolar nakit, 2018 başından, Mart ayında 920 milyon $convertible bond kredi kısmen daha 1.5 milyar dolar daha düşük sona erdi. Gelirleri Wall Street tahminlerinin altında iken Nisan ayında, firmanın beklenen ilk daha-daha geniş çeyrek net zarar kaydetti.

Analistler, Tesla'nın işletme değeri, gezinip 53 milyar dolar civarında, bu Volkswagen AG (BMW 15 milyar$) (ADAK 36 milyar$) ve BMW AG gibi otomobil yapmak kurulmuş kar daha yüksek olduğunu belirtmiş.

İlgili değerleme, analistler de Evercore ISI " dedi, “tek şey bu olabilir haklı bu değerlemeler vardır doğaüstü büyüme ve sınıfının en iyisi yürütme. Her ikisi de şu anda söz konusu değildir.”

Analistler, rehberlik Arndt Ellinghorst, başın Londra Ofisi ve baş Küresel Otomotiv Araştırma ISI Grubu, şöyle devam etti: “Tesla bir otomobil şirketi. İhtiyacı olan ve araba bir şirket gibi para yakar. Yürütme ve büyüme etrafında uzun sorulara devam, daha zor değerleme müdafaa etmektir.”

Evercore 368,000 otomobil önceki tahmin ve 364,000 kabaca araba konsensüs tahmine göre 2019 yılında yaklaşık 343.000 araç sevkiyatı bekliyor. Tesla'nın 2019 teslimat tahminleri 360.000 400.000 arasındadır.

İlgili üretim gecikmeler ve talep, Evercore analistler söyledi: “Biz nispeten iyimser etrafında kısa vadeli talebi için Model 3, ama verilen sürekli ve sürekli gecikmeler etrafında pil üretim (Tesla) olacak kanıtlamak için kendi yeteneği önemli ölçüde üretim üzerinde birden fazla modellere ulaşmak, onların yüce emeller (ve S2 rehberlik).”

Buna ek olarak, uzmanlar 2020 yılında en fazla satış hacmi ulaşmak için, üç yıl sonra giriş ve b segmenti SUV Tesla 2021'de uygulamayı planlıyor Modeli Y giriş nedeniyle muhtemel Eskitme ile 3 Model beklediklerini söylediler.

Yukarıda belirtilen argümanlar dayalı, Evercore ISI analistler ayrılmış $200 $240 Tesla hisseleri için fiyat hedeflerini revize etti.

Sızan bir iç yazışma ve analistler düşürme hissesi düşüş kısa vadede devam etmesi bekleniyor.

Teknik olarak, hisse senedi 50 günlük hareketli ortalamayı kırdı. Ayrıca, SİNYAL göstergesi yeni lows yapıyor. Sonuç olarak, hisse senedi kısa vadede düşüş kalmasını bekleyebilirsiniz.

YASAL UYARI: Burada sunulan Herhangi bir finansal işlem analiz görüş ve tavsiye veya yatırımcılar için yön olarak tasarlanmamıştır. Bu makalenin bir sonucu olarak yapılan herhangi bir esnaf başarısını garanti edemez, ve tüccarlar pazarlara girdikleri zaman kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: