Pazartesi günü AVRO ve ABD için Şaşırtıcı bir şekilde dönebiliyor

 
ABD'de Cuma günkü NFP (Tarım Dışı İstihdam) sayısı yönüyle ABD doları için daha yüksek bir hareket yol açtı. Bu ABD (125.80 çevresinde günlük highs ile) 126 seviyesi ile flört ederken, AVRO / neredeyse 1.10 seviyesini kırma yuvarlandı.

Pazartesi ne oldu?

Tüm ABD dolar kazanç NFP serbest AVRO / düz 1.13 1.65 için her yolu kararlı bir artış gitti tamamen önceye sonra ve ABD 124 satıldı. Muhtemelen Pazartesi günü bu muhteşem bir dönüş oluşturmak için, genellikle Pazartesi amacıyla hafta sonu değiştirebileceği sessiz ticaret günler vardır?

Zaten Haziran ayının neredeyse orta olduğu gerçeğini eklerseniz ve ticaret yaz aylarında olduğu gibi oldukça yavaş başlamalı, sonra işler bütünleşmiyor.

Bir cevap pazar Haziran toplantısı için hazırlanıyor olabilir, ama Pazartesi günü hareket bu argüman zar zor tutan bu kadar tek taraflı idi.

Başka bir cevap temelleri hafta sonu değişti, söz, anlamlı bir olay olmuş gibi ama gerçekte öyle değil, o olabilir. Almanya G7 toplantısı bile ticaret masaya yeni bir şey getirdi.

Doğru cevap, arz ve talebin eski moda hukuk yalan gibi görünüyor. Eğer talep olursa, fiyatlar arz olursa fiyatlar yükselecek ise düşersem. Birçok tüccar temel ve ekonomi haberlerine rağmen, fiyatları etkileme, Tedarik ve talep daha önemli bir şey olduğunu anlamak için başarısız ne bu kavram kadar basit.

Ne AVRO ve ABD için mi? Önümüzde yüksek oynaklık bir süre arıyoruz. Bay Draghi bile bu konuda son ECB basın toplantısında uyardı, ve bu pazarlarda eskisinden çok daha hızlı hareket edecek demektir.

Likidite yaz aylarında kuru olmayacak, Bay Draghi orada bir nokta olabilir.

Bir şey korelasyon son zamanlarda piyasalarında değiştirmek gibi görünüyor. AVRO / ters DAX (Alman hisse senedi Endeksi) ile ilişkili ve DAX düşmeye devam ediyor (şimdi 11,000 işaretinin altında) kadar uzun gibi görünüyor, AVRO / yüksek ilerleyebilir gibi görünüyor.

Ancak, baş sınırlıdır ve pazar kesinlikle önceki 1.1460 alan yüksekler almaya çalışacağız söyleyebilirim, ve bu çok yakında gelmelidir. Aslında iki küçük farklı fevri hareket en az dışında oluşmuş gibi hareket hızına bakılırsa, bir düzeltme dalgası içinde olmalıyız, bir desen işlem hacmi çok artmış ve bu tür klasik fevri bir hareket daha boğa bile.

JAPON çifti olarak, DAX düşüyor sürece, hisse senetleri küresel ölçekte acı çekiyor demektir. JAPON çifti yakın zamanda bir zemin bulmak gerekir.

Bakış temel noktadan, Vietnam, Japonya, Çin, Filipinler, vb. ile Güney Çin Denizi üzerinde toprak iddiaları konusunda dünyanın o kısmında giderek artan bir endişe olmak ve eğer işler kızışırsa, sonra (Yen) yen esnek olan kaslar, (Nicel durum Hafifletilmesi) SO ne olursa olsun olacak gibi görünüyor.

İlginizi Çekebilir: