Kilosu 6 yılın en Düşük GSYİH Büyüme Dalar-

 

Dün, İngiliz Sterlini, yeni günlük alçak oluşturan erken Avrupa oturumu yoksul İNGİLTERE üretim ve GSYİH verileri yayımlandıktan sonra başladı. Sterling ayrıca Brexit sorunu çevreleyen belirsizlik nedeniyle satış baskısı artış gördü. Sadece 45 gün Avrupa Birliği çıkmak için İNGİLTERE için bırakılır. 1.2960 bir yüksek, TL/USD 1.2857 düşük seviyesine düştü ve bu seviyeye yakın ticaret devam ediyor.

 

Zayıf ekonomik veriler, Brexit belirsizlik pound tuzakları

İNGİLTERE ekonomisi düşük büyüme hızı, Avrupa Birliği ve İngiltere'nin yakın çıkış konusunda artan belirsizlik ortasında altı yıl içinde yavaşladı resmi rakamlara göre.

İngiliz ekonomisi %1.4 ile 2018 yılında genişletilmiş, önceki yıl %1.8 ile karşılaştırıldığında, Sanayi bir dizi, inşaat ve otomotiv üretim de dahil olmak üzere ivme kaybı vurgulama İNGİLTERE Ofisi tarafından Ulusal İstatistik (ONS) için açıklanan verilere açıkladı.

Bu rakam da %1.4 büyüme gördüm 2012 yılından bu yana İNGİLTERE'DE en düşük yıllık büyüme oranı temsil eder. Ekonominin %4.2 oranında dünya bankacılık sisteminin en aşağı sürdü küresel ekonomik kriz sonrası küçüldüğü 2009 yılından bu yana en kötü performansı oldu.

Ülke ekonomisinin 0.2% tarafından Aralık çeyreğinde genişletilmiş ve %0,1 oranında ekonomistlerin beklentileri cevapsız İstatistik Kurumu da belirtti. Önceki çeyrekte, İNGİLTERE GSYİH %0,6 oranında büyüdü.

Phillip Hammond, Başbakan ile Maliye Bakanı, dedi ONS verileri gösteriyor ki, bir “yüksek performans” ın ortasında olan dünya çapındaki ekonomik yavaşlama, ama kabul eden İNGİLTERE ekonomisi oldu “gölgesinde tarafından belirsizlik” kurdu tarafından devam eden Brexit sorunu.

Bir röportajda ile Sky News, Hammond dedi ki: “yakında biz çözmek için o kadar iyi, ne kadar çabuk biz geri almak için daha güçlü bir büyüme gelecek.”

Aynı zamanda ONS tarafından yayınlanan en son imalat üretimi verisi de %0.2 genişleme ekonomistlerin beklentisi karşısında %0.7'lik daralma kaydederek beklentilerini karşılayamadı. Bu kablo çok önemli 1.2900 destek seviyesinin altına atılmak için led kapalı kombine ekonomik veri bültenleri pound tasfiye satışına neden oldu.

Özel haber ile ilgili Brexit olarak TL/USD doğru piyasa duyarlılığı nispeten ihtiyatlı kaldı. BİZE oturumda, çifti Dolar Endeksi 97.08 bir yüksek kayıt ile daha da aşağıya düşmüştür. Brexit ile ilgili olumlu haberler zayıf ekonomik veriler ve yetersiz bir düşüş TL/USD olması beklenmektedir.

Teknik olarak, TL/USD 1.2960 seviyesinin üzerinde kalmak için başarısız sonra azalıyor. Ayrıca, döviz çifti 50 günlük ortalamanın altında işlem görüyor. SİNYAL göstergesi de negatif bir okuma var. Sonuç olarak, YTL/USD daha aşağı taşımak için bekliyoruz. Parite için bir sonraki önemli destek 1.2740 var.

YASAL UYARI: Burada sunulan Herhangi bir finansal işlem analiz görüş ve tavsiye veya yatırımcılar için yön olarak tasarlanmamıştır. Bu makalenin bir sonucu olarak yapılan herhangi bir esnaf başarısını garanti edemez, ve tüccarlar pazarlara girdikleri zaman kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: