Boeing Zayıf Koz İthalat Tarife Planı Üzerinde Döner

 
ABD hisse senetleri genel olarak dün düştü, Başkanı Donald Trump Gary Cohn, ekonomik danışmanın istifası sonrasında. Goldman Sachs'ın Cohn, eski yöneticilerinden, çelik ve alüminyum ithalatında tarife tokat fikrine karşı çıktı. Dövülmüş olan hisse senetlerinin bir alüminyum gibi 737 ve 777 gibi eski model uçaklar yaklaşık %80 yapar gibi (NASDAQ: BA) Şirketi Boeing, oldu. Tarife bir artış bile, bir uçağın toplam fiyatı üzerinde fazla bir etkisi olmayacaktır. Bu nedenle, Boeing üretim maliyeti hafif bir artış nedeniyle etkilenmiş olabilir. Ancak, aşağıda açıklandığı gibi, diğer ülkelerin misilleme ciddi Boeing umutları etkileyebilir. Bu nedenle, hisse senedi önümüzdeki günlerde düşüş kalması bekleniyor.

İthal çelik ve alüminyum planlanan tarifeler pek bir Boeing Jet veya avcı uçağı fiyat artışı, analistlere göre olur. Alüminyum bir uçağın maliyeti sadece %16'sı oluşturan işaret ettiler. Alüminyum tarife %10 artış sadece 1.2% bir uçağın fiyatı yukarı doğru itin, eğer üretim sürecinde kullanılan tüm alüminyum alınırsa bile. Havacılık uzmanlarına göre, Boeing yurt içinde üretilen çoğunlukla alüminyum kullanır. Havacılık sektöründe danışmanlık firması AlixPartners Eric Redifer, bir yönetmen, Boeing alınır tarafından kullanılan alüminyum sadece %25 ila %30 tahmini. Bu nedenle tarifeler %10'luk bir artış Boeing uçaklarının maliyeti %0.3 artışa yol açabilir. Milyon 117.10 $737 uçağı bu orta fiyat sadece 200 bin dolarlık bir artış gösteren boy. Büyük fırsatlar kucaklamak için, uçak Üreticileri genellikle (%40'a kadar bile) derin indirimler sunuyoruz. Redifer Boeing ulaşım için pahalı olan alüminyum, büyük parçalar kullanan altını çizdi. Bu yüzden, yerel tedarik onlar için faydalıdır.

Çelik tarife artış olumsuz etki yapan alüminyum benzer Aerodinamik Danışma Kevin Michaels, havacılık üretim uzmanı açıkladı. Aerodinamik Danışma Ann Arbor, Michigan danışmanlık firması. Michaels çelik %25 tarife ABD havacılık şirketleri için 100 milyon dolarlık ek bir miktar mal olacağını tahmin ediyor. Tarifeler kabaca benzer bir etkiye sahip olacağından, havacılık şirketleri için olmak üzere, genel artışın ABD şirketleri tarafından bir yıl içinde üretilen (yolcu yanı sıra askeri) 100 milyar dolarlık uçak 200 milyon $150 milyon $veya %0.2 aralığında olacaktır. Analist Boeing kanatlar ve gövde karbon-fiber kompozit yapılmış gibi 787 yeni nesil durumunda çok daha az maliyet doğuracaktır olduğuna işaret etti. Michaels 787 Boeing maliyeti Koz var tarife planı nedeniyle sadece 0.09 %63 oranında artış olacağını tahmin ediyor.

Asıl sorun, analistlere göre, malzeme maliyetlerindeki artış değil, ama ABD dışındaki uçaklarının yaklaşık %70'ini satan Boeing, müşterileri Olası misilleme. Geçen yıl, Çin, ABD dışında satılan (model 763) uçakların yaklaşık %22 aldı. Eğer Çin sadece Airbus, Avrupa rakibe siparişlerinde karşılık verdiğini, daha sonra Boeing gelirleri üzerinde ciddi olumsuz bir etki yaratmaya devam edecek. Gelecekte artabilir bu sorunlar göz önüne alındığında, yatırım araştırma şirketi Vetr “tutmak” önceden “satın al” notunu stok indirdi. Al bu faktörler Boeing doğru düşüş duygu döndü.

Teknik olarak, stokastik osilatör boğa bölge dışına taşındıktan sonra azalıyor. Boeing hissesi de 350 direnç karşı karşıya. Bu nedenle, bir düşüş bekleniyor.

 

Yaklaşan düşüş kazanmak için, 16 Mart tarihine kadar geçerli olan opsiyon sözleşmesi elde edebiliriz. Bir ticaret girmek için tatmin olması için önemli koşullardan biri Boeing hissesi 350 dolar New YORK Borsası'nın işlem olmalıdır.

YASAL UYARI: Burada sunulan ticaret analizi kanaatindeyiz. Alım satım tavsiyesi, ticaret planımızın sadece bir göstergesi olarak sağlanmış değil. Başarı garanti edemeyiz ve tüccarlar kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: