Q3 Döner güçlü Brüt Mal Hacmi Boğa eBay

 
E geçen Çarşamba günü, hisse senedi-ticaret devi eBay Inc. (NASDAQ: EBAY) keskin-2017 mali üçüncü çeyrek gelirinin beklenenden daha iyi raporlama rağmen düştü. Q3 kazanç Konsensüs tahmini doğrultusunda. Yatırımcılar etkileyici dördüncü çeyrekte bir rehberlik verilmesi için stok cezalandırdı. Yine de, hisse senedi 37.61 yakından geçen Cuma günü kayıp yere en kapak başardı. EBay hissesi daha gün doğacak altında sağlanan gerçekleri gelmek mitinge bekliyoruz.

Tabanlı San Jose, California-şirket 523 milyon $veya hisse başına $arası üçüncü çeyrek net geliri, 2.409 milyar dolar gelir bildirdi. Bu 413 milyon $veya hisse başına $elde net gelir, milyar 2.217 2016 ilgili çeyreğinde dolar gelir ile karşılaştırır. Wall Street analistlerinin 2,36 milyar dolar gelir, hisse başına $arası kazanç bekliyordu.

Üçüncü çeyrek sonunda aktif alıcılar 168 milyon, 160 milyon geçen yıl 8 milyon kadar.

Arama alaka ve dönüşüm oranlarını artırmak için, eBay online pazar yatırım yapmaya devam ediyor. Yapılandırılmış veri girişimi olarak adlandırılan olduğu gibi, iyi (GMV) brüt mal hacmi artırılması çalışıyor gibi görünüyor. eBay için 20 milyar $(pazar) Q3 2017 GMV bir artış bildirdi, 2016 benzer çeyrek milyar 18.905$. Online bilet döviz Stubhub 1.162 milyar$, yıl süre önce 1.142 milyar $-Yukarı 20 milyon dolar brüt mal hacmi bildirdi. İlanlar gelir-o-y milyon 235 $19% y artmıştır.

2017 Eylül sonundaki nakit ve Nakde milyar 1.760$. eBay milyon 720 $sürdürülen faaliyetler milyon 877 $işletme nakit akışı ve serbest nakit akışı üretti. Çeyreğinde, şirketin mevcut hisse geri alım Programı kapsamında 907 milyon $25 milyon hisse ve 2.6 milyar dolar kalır geri satın.

Güçlü Sonuçları Gönderme rağmen, eBay etkileyici bir yol gösterdi. Şirket dördüncü çeyreğinde 0,59 hisse başına arasında $0.57 $ve non-GAAP kazanç beklediğini söyledi. S4 gelirlerinin pek milyar $2.58 milyar dolar aralığında bekleniyor. Sokak Uzlaşma 2.58 milyar dolar gelir, hisse başına $2.50 kazanç olur. Anlaşılacağı gibi, hisse senedi fiyatında görülen zayıflığın ana nedeni, cansız S4 bir rehberlik nedeniyle oldu. Ancak, şirketin pazarda brüt mal hacmi büyümeye devam edeceğini açıklamıştır ve dördüncü çeyrek performansı sadece StubHub ve Güney Kore Şükran Günü tatili uzun uzadıya zorluklar nedeniyle etkilenmesi bekleniyor. Böylece, hisse senedi önümüzdeki hafta bir boğa ters geçmesi tahmin ediyoruz.

Teknik olarak, hisse senedi 36.10 destek sekti vardır. Birikim göstergesi ultimate oscillator 50 okuma yukarıda hareket ederken artan vardır. Böylece, hisse senedi daha da kuzeye doğru hareket bekliyoruz.

Mevcut yükseliş kazanmak için, geçerli bir arama seçeneği 1 Kasım'a kadar yatırım yapmak istiyoruz. Bu 36.50 hakkında $bir grev fiyat ticaret dahil risk sınırı olacak.

YASAL UYARI: Burada sunulan ticaret analizi kanaatindeyiz. Alım satım tavsiyesi, ticaret planımızın sadece bir göstergesi olarak sağlanmış değil. Başarı garanti edemeyiz ve tüccarlar kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: