Temmuz ayında Ruble Kadar Rusyaya Mesaj Olarak-o-%1.7 y y GSYİH Büyüme

 

Rus rublesi son aramalar G7 grubuna Moskova geri getirmek için yapıldı sonra dolar karşısında dün kazanmaya başladı. Kırım işgali ve devralma sonrasında Rusya, sekiz ekonomiler grubundan 2014 çizme vardı. Destek yapı ile Rusya gruba geri dönecek ve diğer sanayileşmiş ülkeler ile resmi etkileşim başlayabilir. Etkileyici ekonomik büyüme ve önemli ücret artışları da rublenin dolar karşısında güçlenmesine yardım ediyor.

Dün, Klaus İohannis ile bir toplantı sırasında, Romen Cumhurbaşkanı, Cumhurbaşkanı Donald Trump bir kez G7 grubu, Rusya'nın geri gelmesi için destek verdiğini ifade etti. Yuvarlak masada Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin yerine, küresel toplumdan izole olma ilgili olacağını Trump inanıyor.

Putin inandırıcı Barack Obama saf dışı bıraktı bu koz da inanıyor. Geçmişte, Trump G7 grubu, Rusya geri getirmek adına destek verdiğini dile getirdi. “Olsun senin gibi ya da değil, ve bunu politik olarak doğru olmayabilir, ama biz bir dünya için çalışacak. Ve G-8 toplanan G-7'de, Rusya dışarı attılar. Müzakere masasına Rusya yapmalıyız, çünkü Rusya geri gelmesine izin versinler.”

ABD Başkanı, Fransa için bu hafta yıllık G7 toplantısına katılmak için seyahat olacak. G7 toplantısı sırasında, Trump Kanada, İngiltere, Almanya, Fransa, İtalya ve Japonya ' dan mevkidaşları ile gündeme getirmesi bekleniyor.

Siyasi gelişmelerin yanı sıra, ekonomik veriler de ruble tercih. Ülkenin GSYİH %1.7 Temmuz 2019 yılında artış yıl süre önce Rusya Federal Devlet İstatistik Servisi bildirdi. Haziran ayında, ekonominin %0,8-H a y y olarak büyüdü. Tarım ve inşaat sektörünün büyümesine katkıda bulunmuştur. Perakende satışlar sadece %1 arttı Temmuz ayında, Haziran ayında kaydedilen %1,4 büyüme biraz aşağı.

İşsizlik oranı %0,1 kadar %4,5 Temmuz ayında inçlik. Ancak, gerçek ücret artışı %3.5-H a y y olarak artarak %2,3 olan piyasa tahminlerini aştı. Ülkenin bu yıl bir durgunluk önlemek olabilecek olumlu ekonomik verileri gösterir.

Ancak, bir araştırma notu müşteriler, Stolypin Ekonomik Büyüme Enstitüsü hala temkinli olası bir durgunluk bu yıl: “Dikkate alınarak, mevcut ekonomi politikası (sıkı maliye politikası ve sıkı para politikası) ve zayıf bir etkisi Ulusal Projeler, bir teknik durgunluk olabilir görülen ekonomi gibi erken 2019 yerine 2021 tahmin ederek Ekonomik Kalkınma Bakanlığı.”

Olumlu ekonomik veriler ve olumlu siyasi gelişmeler ruble yükseliş kısa vadede devam etmesi bekleniyor.

USD/RUB çifti 65.80 direnç karşı karşıya olduğu tarihsel fiyat grafiği gösterir. Ayrıca, stokastik RSI göstergesi aşırı alım bölgesinde bulunmaktadır. Sonuç olarak, döviz çifti kısa vadede hareket bekleyebiliriz.

YASAL UYARI: Burada sunulan Herhangi bir finansal işlem analiz görüş ve tavsiye veya yatırımcılar için yön olarak tasarlanmamıştır. Bu makalenin bir sonucu olarak yapılan herhangi bir esnaf başarısını garanti edemez, ve tüccarlar pazarlara girdikleri zaman kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: