İOHK Wyoming Üniversitesi Blockchain Laboratuvara $500.000 dolar Ödül

 

Cryptocurrency pazar (BTC) Bitcoin 10.000 $civarında gezinip düzeyi ile yeşil kalmaya devam ediyor. Bu yazı yazma zamanda, Bitcoin 0.2% Son 24 saat içinde $9.780 de ticaret kazanmıştır. (ETH) eter $270.70 ticaret için %10.6 yükseldi. XRP %3.5 $0.2916 ticaret için yürüdü vardır. Özellikle, piyasa değeri 20 tüm büyük (üst) altcoins Son 24 saatte kazanmıştır. Bu$412.61, %8.2 (SERMAYE), Monero (- 3.2, %9.8 (XTZ)-$84.11, %2.1 XMR), Tezos (EOS-$4.49, %9.6 (- 0.0739$, %7.4 (XLM)-$0.0220, 5.3%-$115.7, %9.7 DASH), Tron (TRX), Yıldız, EOS Dash)-$0.0608 IOTA (- 0.28588$, %7.7 IOTA), Cardano (ADA, %1.5), Bitcoin Nakit içerir (LEO-$0.9870, %1.2) (VB-$9,68, %8.5) (OKB-$6.76, %4.7) Litecoin$74.93 (LTC, %6,8), (BAĞLANTI-$4. 4, %5.3) tarafındaki zincir bağlantı, OKB, Huobi (- $4.81, %1.9 HT), Ethereum Klasik, Binance Para ($23.96, %7,5 BNB), Evren (ATOM,$4.25, %2.4) ve LEO.

 

Hükümet düzeyinde girişimler

Merkez Bankası Dijital Para birimi Bahamalar açıklanacak

Bahamalar ortaya çıkarmak ve bu yıl bir ara (CBDC) Merkez Bankası dijital para birimi kullanmaya başlamak niyetinde. Özellikle, bu kararda çeşitli merkez bankaları ve hükümetler hala CBDCs artılarını ve eksilerini eğitim ne zaman yapıldı.

Bilgileri John Rolle, (CBOB) Bahama Merkez Bankası Başkanı tarafından açıklandı. Bahama dijital dolar tüm adalar bu yılın ikinci yarısında serilirdi o Rolle doğruladı.

Rolle girişimi sundu, Bahamalar Ticaret Odası ve İşveren Konfederasyonu tarafından yürütülen bir olayı konuşurken Proje Sand Dollar değindi.

Özellikle, 2019 Aralık ayında, bir deneme olarak, Bahamalar Exuma adasında dijital Bahama doları tanıtıldı. Duruşma aslında dijital Bahama doları test için seçilen ilk yapıldığı yer olan Abaco eyaletinin genişlemiş olacağını ayrıca, CBOB Vali açıkladı. Rolle Abaco bölge dijital Bahama doları piyasaya geri iterek arkasındaki nedeni açıklayan bir bildiri yayınladı.

“Abaco aslında dijital para birimi pilot için ilk tercihi oldu. Abaco eksikti ne mali edilme ya da finansal erişim sorunu, o bankaların mevcut olan tüm anlamında olarak stark değildi olduğunu [...] ama hissettik. Ama ekosistem açısından zengin gibi olurdu.”

Bahaman Merkez Bankası'nın parçası Exuma olarak alınmasıyla ilgilendiklerini ifade eden 1200 kişi başvuruda bulundu.

 

Özel sektör girişimleri

Tron Vakfı Steemit ile güçlerini birleştirir

Tron arkasında (TRX) blockchain olan Tron Vakfı, Steemit, popüler bir blockchain çalışan blog ve sosyal ağ portal ile bir ortaklık çimentolu vardır. (DApps) merkezi olmayan uygulamalar Ortaklık Anlaşması uyarınca, Tron Vakfı blockchain taşımak için Steemit yardımcı olacaktır-blockchain Tron için çalışır. Ayrıca, Tron blockchain de eski bu blockchain değiştirilecektir ise token (STEEM) yeni Steem ev sahipliği yapacak.

Hakim TRX kullanıcılar geliştirici toplumu hedef alan taze hızlandırıcı bir program piyasaya yeni Tron tabanlı STEEM belirteçleri ve aynı zamanda ödüllendirilmek İçin Ortaklık yolunu açıyor.

 

Coinbase Ticaret şimdi MakerDAO DAİ stablecoin ödeme seçeneği içerir

E-ticaret şirketleri için crypto ödemeleri kolaylaştırmak Coinbase Ticaret, yazılımı, MakerDAO var DAİ stablecoin dahil ödeme desteği modlarından biri olarak başladı. Entegrasyon dünya çapındaki satıcıları ABD doları almak için Ürünler ve hizmetler için ödeme stablecoin saptanmış sağlayacaktır. Özellikle, Coinbase Ticaret odası için herhangi bir ek ücret talep etmeyecektir.

Sadece gömme bir “ödeme " kripto” düğmesi, bir satıcı olarak kabul etmişlerdir DAİ. Dükkan sahipleri de DAİ sikke üzerinde 7.5% yıllık faiz alacak. Tesis, 800,000'den fazla mağaza ve Shopify ve ödeme olarak dağıtılmış stablecoins kabul etmek WooCommerce 3 milyon online perakendecilerin önünü açıyor.

Rune Christensen, CEO Yapımcısı Vakfı vardı şunları söylemek hakkında Ademi merkeziyetçi finans (nu anlattı): “nu anlattı yeni nesil ürünleri, tamamen şeffaf, nerede kullanıcılar görmek tam bir nakit akışı elde ederken daha yüksek düzeyde güven ve güvenlik olmak denetlenen gerçek zamanlı. Nu anlattı aynı zamanda blockchain ve avantajları küresel doğasını içerir, daha düşük ücretler ve daha yüksek verim ile bu daha verimli sistemleri kurmak.”

 

Muhtelif

İOHK Wyoming Üniversitesi için yarım milyon dolar bağışladı

(ADA) Cardano arkasında (Giriş Çıkış Hong Kong) İOHK, blockchain araştırma ve geliştirme şirketi (UW) Wyoming Üniversitesi Blockchain Araştırma ve Geliştirme Laboratuarı kurulması için 500 bin dolar bağışladı. İOHK Charles Hoskinson, Ethereum bu blockchain kurucusu tarafından kurulmuştur. Örgütü herkes için erişilebilir finansal hizmetler oluşturmak için çaba göstermektedir.

Gelişmiş Blockchain Araştırma ve Geliştirme Laboratuarı Profesör James Caldwell, Yardımcı Doçent Mike Borowczak ve Philip Schlump tarafından yönetilecek.

İOHK tarafından verilen bağış fakülte ödeme ve blockchain teknolojisi gerçek dünya durumlarda kullanmak için pratik uygulamalar oluşturma dahil yüksek lisans öğrencileri destek için kullanılacaktır. Borowczak İOHK tarafından hibe kullanımı ile ilgili olarak aşağıdaki bildiriyi yayınladı.

“Bu fon doğrudan teşvik etmek ve blockchain sektöründe kalifiye bir işgücü geliştirmek içindir. Lisans ve lisansüstü düzeyde öğrenci araştırmacılar bu girişimin özünde vardır. Araştırma ve geliştirme laboratuarı bizim gerçek dünya ürünleri geliştirirken teoride tüm iş topraklama, üzerinde duruluyor.”

YASAL UYARI: Burada sunulan Herhangi bir finansal işlem analiz görüş ve tavsiye veya yatırımcılar için yön olarak tasarlanmamıştır. Bu makalenin bir sonucu olarak yapılan herhangi bir esnaf başarısını garanti edemez, ve tüccarlar pazarlara girdikleri zaman kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: