İsveç Merkez Bankası Gösterge Faiz Oranı Tutar

 

İsveç Merkez Bankası gösterge faiz oranını değişmeden dün gittiler, zayıf büyüme ve yakın hedef enflasyon gerekçe. Ancak, Riksbank 2019 yılının ikinci yarısında ve ötesinde oranında zam onaylandı. Kararı bekleniyor hatları olmasına rağmen Merkez Bankası gelecek oranı zamları konusunda dikkat önerdiği gibi, İsveç Kronu euro karşısında zayıfladı. Riksbank beklenmedik bir şekilde Aralık ayında faiz oranı arttı, sağlam bir ekonomik faaliyet gösterdi. EUR/SEK çifti 10.3980 düşük Son 24 saat içinde 10.4437 yüksek yürüdü.

 

İhtiyatlı bir mali politika için İsveç Merkez Bankası seçmesi

Yönetim Kurulu kendi repo oranı değişmeden 0.25% toplantı ekonomistlerin beklentileri de ayrılmaya karar Riksbank tarafından yapılan açıklamada ortaya çıktı. 2018 Aralık ayında, Merkez Bankası beklenmedik bir şekilde Temmuz 2011 yılından beri bir 25 baz puan artırmış, ilkini açıkladı. Erken 2015 yılında, İsveç gösterge faiz oranları negatif topraklarına girdi.

Aralık zammı Jansson Başına Vali Yardımcısı repo faiz artışı karşı bölünmüş bir oylamada karar verildi. Şubat politika oturumunda, kişisel nedenlerden dolayı katılımcı vazgeçildi.

Aşağıdaki karara tutun faiz oranları dünkü toplantı, Riksbank çıkarılan aşağıdaki beyanı hakkında outlook: “güçlü ekonomik aktivite ve artan maliyet baskısı, hem de İsveç ve yurtdışında ciddi koşullar için iyi, enflasyon için kalır kapatmak için hedef gelecek yıl. Bu outlook herhangi bir büyük ölçüde, Aralık ayından bu yana değişmedi.”

Para politikası dikkatle devam etmek gerektiğini Merkez Bankası daha fazla olduğunu belirtti. Ayrıca, Riksbank 1.3% Aralık ayında verilen %1.5 2019 için büyüme tahminini indirdi. 2020 yılı için, merkez bankası %1.9'luk bir büyüme bekliyor, önceki tahmin %2 düştü.

2019 için, merkez bankasının %2 enflasyon oranı, önceki tahmini %1.9 dan %0,1 olarak gerçekleşti. 2020 için 1.8% beklentisi değişmeden kaldı.

Riksbank yavaş bir anlaşma de 2019 yılının ikinci yarısında planlanan zam sonra devam edecek zam oranı bahsetti. Merkez Bankası her yıl 25 baz puan iki oran zamları tahmin ediyor.

Bu Riksbank söyledi, “Ancak, orada belirsizlik içinde meydana gelen gelişmeler, yurtdışında ve gücü iç talep.”

Bankası repo oranını sadece 2020 yılında tekrar olumlu dönüş bekliyor. 2021, Merkez Bankası repo oranını %0,8 ulaşmasını bekliyor. Son olarak, Merkez Bankası ısrar olan tedbirleri “içinde konut ve vergi politikası ile ilgili riskleri en aza indirmek yüksek borç İsveç hane.”

İki Oran bir yıl geçerli senaryo altında mümkün değildir zammı bir sonraki faiz artışı bu yıl gerçekleşmesi, aslında değil, Avrupa'da yavaşlama göz önüne alındığında, Brexit belirsizlik ve ABD-Çin Ticaret tükürdü, bazı analistlere göre, birçoğu hissediyorum.

Nordea ekonomist Torbjorn İsaksson söyledi: “Bu son derece belirsiz olup olmadığını ECB olacak zam ... bu yüzden olabilir bir uzun zaman önce Riksbank zamları oranları tekrar.”

Bu nedenle, Riksbank tarafından yapılan dikkatli deyimi kronor zayıf kısa vadede devam etmesi bekleniyor.

Teknik olarak, EUR/SEK 10.26 destek sekti vardır. Momentum göstergesi de yeni yüksekler yapıyor. Ayrıca, döviz çifti de yükselen bir kanal içinde hareket ediyor. Sonuç olarak, EUR/SEK çifti kısa vadede hareket bekleyebiliriz.

YASAL UYARI: Burada sunulan Herhangi bir finansal işlem analiz görüş ve tavsiye veya yatırımcılar için yön olarak tasarlanmamıştır. Bu makalenin bir sonucu olarak yapılan herhangi bir esnaf başarısını garanti edemez, ve tüccarlar pazarlara girdikleri zaman kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: