Sahte Hesap Skandalı Wells Fargo rahatsız etmeye Devam ediyor

 
Efsanevi yatırımcı Warren Buffett, %10 hissesi ile en büyük hissedarı, konuştu ve bankaya doğru bir yolda olduğunu ona güvence, itibar kararmış sahte hesap skandalı geçen hafta (31 DİK) Wells Fargo & Company Başkanı ve CEO'SU Tim Sloan belirtti. Skandal 8 Eylül'de patlak veren bu yana, hisse senedi şimdiye kadar yaklaşık %18 değer kazanmıştır. Dün, hisse senedi $57.60 kapalı. Sloan tarafından verilen güvence rağmen, aşağıda verilen nedenlerden dolayı stok bir düzeltme bekliyoruz.

Wells Fargo, Ocak 2016, rapor edilen 4Q16 gelir ve kazanç geçen senenin aynı dönemine göre oldukça sıradan ve düşüktü. Böylece, hisse senedi nedeniyle bankacılık hisselerinde genel miting için takdir sonucuna varılabilir. Yatırımcılar arasında gerginlik Gönderen skandalın ardından, eski CEO'SU John Donuk unvested sermaye ödüller değerinde 41 milyon $kaybedilir. Ancak, Donuk hisse senetlerini İcra ve 84 milyon $yürüdü. Ayrıca $58.67 geçen Cuma yakın bazında 2.5 milyon hisse değeri 147 milyon $sahibi. Yatırımcıların başarısız yöneticiler banka tarafından ödendi şekilde tarafından oldukça endişe olurdu, ve gelecek hafta planlanan yıllık toplantısında yansıtması bekleniyor.

Yatırımcıları yatıştırmak için, İmparator yaklaşık %10 için CET1 Bankası 1 (Common Equity Tier) oranını azaltarak hissedarların temettü artırmak için, mevcut 10.7'lik planları vardır. Ancak, yasal olarak, sorunu bitmedi. Demokratlar sahte hesapları soruşturma defans Bankası suçladı. Evi Finansal Hizmetler Komitesi kıdemli üyesi Maxine Waters, bir soruşturma için bankadan işbirliği eksikliği yüzünden hayal kırıklığına uğradığını ifade eden Sloan için bir mektup yazdı. Bu Wells Fargo karşılaştığı siyasi riskleri yansıtıyor. Sürekli sahte hesap skandalı yerleşmek için birkaç ay daha süreceğini CEO Sloan gerektirdiğini belirtti. Son aylarda, banka müşterileri tarafından açılan yeni hesaplarda yaklaşık %44'lük bir düşüş gördü. Böylece, temelde, kar rezervasyon bu seviyelerde beklenebilir.

Teknik olarak, stokastik osilatör fiyatı ile negatif bir sapma oluşturmuştur. Grafiği de 59 dolar seviyelerinde hissesi için güçlü direnç gösterir. Böylece, hisse fiyatı bir düşüş bir tüccar tarafından beklenebilir.

Tahmini kazanmak için, bir tüccar, Mart ayı sonunda sona eren bir opsiyon yatırım yapabilir. Wells Fargo hisse senedi borsada $58 yakınlarındaki ticaret zaman ticaret girmek için akıllıca olacaktır.

İlginizi Çekebilir: