Microsoft Virüs Endişeleri Q3 Kazanç Uyarı verir

 

Daha önce Windows, Tablet ve dizüstü bilgisayarlar Yüzey içeren kişisel bilgisayar segmenti için verilen üç aylık gelir outlook Bayan olabilir (Nasdaq: MSFT) Microsoft Perşembe günü duyurdu. Daha önce rehberlik kayıp olasılığını Çin'de imalat etkiledi Corona sorunu nedeniyle olduğunu şirket açıkladı. Duyuru-pazar nedeniyle virüs kaygısı kapalı ortasında hızlandırılmış satmak geldi. Özellikle, Microsoft hisseleri uyarı verilmiş önce %4.7 kaybetmişti. Bu açıklamanın ardından, Microsoft $158.18 de kapatmak için $11.99 veya 7.05'ini kaybetti.

2020 mali üçüncü çeyrek kazanç uyarı, Redmond, the Washington verme sırasında merkezli şirket, bu onun en çok izlenen, hızla bulut bilişim iş genişleyen herhangi bir şekilde etkilenmesi bekleniyor belirtti.

Windows segment Windows lisans satışlarından üreticileri gadget için, ticari olmayan ve ticari Bilgisayarlar için lisans ek olarak gelir üretir OEM. Ticari Windows için lisans geliri %40 için araçlar hesapları tabanlı ise Windows gelir, sigara için lisans geliri-ticari cihazlar Windows toplam gelirinin yaklaşık %20'sini temsil eder.

Microsoft daha önce Windows OEM kesimden 15 milyar dolar arasında hisse başına 10,75 dolar kazanç beklediğini söyledi. Şirket henüz güncelleştirilmiş bir görünüm verecek. Bu 3. ÇEYREK 2020 için diğer rehberlik hala duruyor, şirket dikkat çekti.

Mali 2020 ikinci çeyrekte, Daha fazla Kişisel Bilgisayar faaliyet gelirleri toplam gelir 36 yaklaşık yüzde 30'unu oluşturdu. Segment PC aksesuarları, arama, oyun, MSN reklam, Windows ve Yüzey ek olarak içerir.

Apple aksine, Microsoft Çin'de en az satış oldu. Özellikle, Çin pazarında Microsoft'un toplam gelirinin %2'sinden temsil eder. Çin'de Microsoft'un Windows ve Office ürünlerinin önemli bir kullanım olsa da, yazılım paketi genellikle korsan.

Tedarik zinciri Corona sorunu nedeniyle normale dönmek için daha fazla zaman alıyor açıklamada, Microsoft işaret etti. “Ancak biz güçlü Windows talep doğrultusunda beklentilerini, tedarik zinciri döndüren normal işlemler de yavaş beklenenden zaman bizim Q2 kazanç arayın. Sonuç olarak, 2020 mali yılın üçüncü çeyreğinde, Windows OEM ve önceden tahmin edilenden daha fazla olumsuz etkilenen Yüzey olarak Daha fazla Kişisel Bilgisayar segmenti rehberlik karşılamak için beklemiyoruz.”

Yaklaşık bir hafta önce, Apple (Corona)-19 Covid kamu sağlık sorunları nedeniyle satış görünüm indirdi. İşletmeler Windows 10 yazılım güncellemesi için planlarını erteleyebilir benzer şekilde, Windows PC en çok satılanlar listesinde olan bu haftanın başlarında, HP, belirtti.

Microsoft ve Apple, iki tarafından verilen ibretlik ifadesi halka açık işletmeler ünlü, Güney Asya ülkesi teknolojisi tedarik zinciri duyarlılık vurgulanan Wedbush Menkul Dan Ives, Genel Müdür gerektirdiğini belirtti. Riskleri göz önüne alındığında, Çin'de büyük fabrikalarda çalışan birçok teknoloji firmaları Vietnam'daki gibi diğer düşük maliyetli imalat ülkelere göç etmeye başladı.

Microsoft'tan uyarı diğer şirketlerin tedarik zinciri ile ilgili endişeleri artırabilir Ives gerektirdiğini belirtti. “Ne zaman bellwethers gibi Microsoft gelip konuşmak tedarik zinciri ve nasıl olacak olumsuz etkileyen PC talep, taraftar alevler bazı endişeleri dışarıda için daha geniş bir tedarik zinciri.”

Kar uyarı hissesi düşüş kısa vadede devam etmesi beklenmektedir.

Hissesi 180 seviyelerinde direnç karşı karşıya sonra azalıyor tarihsel fiyat grafiği gösterir. Bir sonraki destek sadece 140 yakınlarındaki bekleniyor. Ayrıca, nihai osilatör da ticaret yapıyor. Bu nedenle, hisse senedi düşüş kısa vadeli kalmasını bekliyoruz.

YASAL UYARI: Burada sunulan Herhangi bir finansal işlem analiz görüş ve tavsiye veya yatırımcılar için yön olarak tasarlanmamıştır. Bu makalenin bir sonucu olarak yapılan herhangi bir esnaf başarısını garanti edemez, ve tüccarlar pazarlara girdikleri zaman kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: