Q2 GSYİH Büyüme Tahminleri Karşılar Gibi Aussie Yükselir

 

Avustralya İstatistik Bürosu analistlerin beklentileri doğrultusunda ikinci çeyrek GSYİH büyüme bildirdi sonra Aussie dolar karşısında dün toplandı. Döviz çifti de-Çin (Satın alma yöneticisi Endeksi) hizmet PMI beklenenden daha iyi bir destek var. 0.6754 düşük, AUD/USD 0.6825 için son 24 saat içinde ulaştı.

Avustralya GSYİH %0.5 S-o-S 2019 yılının ikinci çeyreğinde büyüdü, sonra; %0.4'den revize edilen Mart çeyrek rakamı, değişmeden. Yıllık bazda GSYH 1.4 %1.7% altında büyüdü, analistlerin beklentileri eşleşen, ama (ayrılmış %1.8 revize) önceki çeyrekte artış bildirdi.

ABS de Bruce Hockman, Baş Ekonomisti, GSYİH büyümesinin nedeni açıkladı. Hockman dedi, “dış sektör sürdü GSYİH büyüme bu çeyrekte büyümeyi yurtiçi ekonomi sabit kalır.”

Ayrıca, ticaret hadlerinin %1.4 Haziran çeyreğinde büyüdü. Net ihracatın GSYİH büyümesine %0.6 bulunmuştur. Yurt içi nihai talep artışı GSYİH %0.3 ekledi. Ancak, ev tasarruf oranı 2.30 olan etkileyici bir düzeyde gerçekleşti.

Hockman de madencilik sektörü ve etkileyici performansı dikkat çekti. Dedi ki, “Güç, madencilik ile ilgili faaliyet olduğunu görmüş genelinde bir dizi önlemler ekonomisi.”

Madencilik brüt değeri %3.4 katkı, kömürün sağlam üretim tarafından yönetilen ve doğal gaz sıvılaştırılmış. Madencilik kar %10.6 artarak, güçlü ihracat büyümesi ve ticaret açısından sürekli bir artış sağladı.

Madencilik yatırım %2.4 artmış, öncelikle makine ve teçhizat yatırımlarındaki artış nedeniyle.

Avustralya'nın en büyük ticaret ortağı olan Çin, Caixin bileşik çıkış Endeksi 51.60 Ağustos ayında 50.90 Temmuz ayında yükseldi. 50'nin üzerinde bir puan genişleme anlamına gelir.

Hizmet sektörü genelinde faaliyet daha hızlı bir oranda büyüyor, imalat sanayi ile karşılaştırıldığında. Hizmetleri Satın alma yöneticisi Endeksi Temmuz ayında 51.60 gelen 52.10 üç ayın en yüksek bir artış çarptı. Okuma biraz 51.70 artış tahmin edilmektedir.

Yorum üzerindeki olası ekonomik iyileşme, Zhengsheng Zhong, Müdür makroekonomik analizde CEBM Grup, şöyle devam etti: “Çin ekonomisi gösterdi net işaretler bir iyileşme Ağustos, özellikle istihdam sektör. Ters etkili politikalar etkisini yavaş yavaş aldı.”

Hizmetleri liderliğindeki yeni sipariş büyüme oranı 2019 Nisan ayından bu yana en hızlı düşüş oldu. Üretim şirketleri 2018 Kasım ayından bu yana en dik düşüş rapor ederken, Ağustos ayında, hizmet sunan işletmelerin, ihracatta artış kaydedildi. Çalışan sayısı Nisan ayından bu yana ilk kez arttı, özellikle genişleme katkıda hizmetleri firmaları ile.

Avustralya ikinci çeyrek GSYİH verileri, piyasa beklentileri doğrultusunda ve olumlu Çin hizmet sektörü PMI Aussie yükseliş kısa vadede devam etmesi bekleniyor.

Teknik olarak, AUD/USD resimdeki gibi yükselen bir kanal boyunca hareket ediyor. Döviz çifti de 50 günlük ortalamanın üzerinde işlem görüyor. Momentum göstergesi de yeni yüksekler yapıyor. Sonuç olarak, döviz çifti kısa vadede boğa kalmasını bekleyebilirsiniz.

YASAL UYARI: Burada sunulan Herhangi bir finansal işlem analiz görüş ve tavsiye veya yatırımcılar için yön olarak tasarlanmamıştır. Bu makalenin bir sonucu olarak yapılan herhangi bir esnaf başarısını garanti edemez, ve tüccarlar pazarlara girdikleri zaman kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

 

İlginizi Çekebilir: