Kivi Sağlam Ticaret Fazlası Verisi Doları Yükseltti

 

İstatistikler Yeni Zelanda Şubat ayı ticaret fazlası bildirdi sonra Yeni Zelanda doları, dolar karşısında dün yükseldi. Antipodean para da Çin Yeni Zelanda'nın en büyük ticaret ortağı olarak ABD-Çin Ticaret görüşmeleri ile ilgili olumlu haber tarafından kaldırıldı. Olumlu ekonomik veriler ve jeopolitik gelişmeler NZD/USD 0.6870 düşük Son 24 saat içinde 0.6920 bir rekor için ters sağlamıştır.

 

Beklenmeyen ticaret fazlası Kivi dolar üzeri itmek

İstatistikler Yeni Zelanda Şubat ayında N 12 milyon dolar ticaret fazlası bildirdi, N 200 milyon dolarlık bir bütçe için analistlerin beklentilerini tepesi. Ocak ayında ülke N 914 milyon dolarlık bir açığı kaydedildi.

İhracat N milyar$4.8 milyar 4.7, N N 4.4 milyar önceki ay dolarlık bir artış, ve aşarak ekonomistlerin tahminleri$y o yüzde 8 ya da N 371 milyon$y atladı. Süt tozu, tereyağı ihracatı, peynir ve-o-y N N 1.3 milyar dolar için 263 milyon dolar %24 y artmıştır. Süt tozu ihracat değeri-o-155 milyon y veya N$N ulaşmak için 709 milyon$%28 y büyüdü. Sevkiyat miktarı %23 y o y olarak artmıştır.

Yenilebilir sakatat ve et sevkiyat %11 ya N N 839 milyon dolara yükseldi, 81 milyon$ve her ay için yeni bir rekor yayınlanmıştır.

İthalat %13 ya N N 4.9 milyar$4.8 milyar$, karşı analistlerin Yeni Zelanda için artan 547 milyon$. Geçen ay, ülkenin ithalat faturası N 12 milyar$. Taşıtları, yedek parçaları ve diğer aksesuarları ithalat-o-milyon 133 y veya N$N 634 milyon$%27 y artmıştır. Özellikle, motorlu araçlar ithalat N tarafından 93 milyon dolara yükseldi.

Mal ithalat N 64.30 milyar$iken Şubat ayı sonuna kadar, yıllık mal ihracat N milyar 57.70$. Genel olarak, ülkenin N 6.60 milyar dolarlık yıllık ticaret dengesi açığı kaydedildi.

Katı bir üretim sezonu ve et ve süt fiyatları yeniden yükseliş ana sanayi ihracat performansı 2019 Haziran sona eren yıl için tahminleri aşmaya devam ediyor.

Ana Sanayi için Durum ve Outlook ana Sanayi’ Bakanlığı 2019 Haziran sona eren yılda ihracat geliri şimdi MPI Aralık outlook milyar 45, önceki yıla göre %6.9 dolar daha yüksek ve %3 daha yüksek olması beklenmektedir belirtildiği rapor.

Olumlu ticaret verileri Kiwi doları, dolar karşısında güçlendirmek için etkinleştirin. Yükseliş daha fazla ABD-Çin Ticaret görüşmeleri ile ilgili olumlu haberler ile destekli olduğunu.

Çin Yardımcısı Premier Liu O, Pekin ticaretinin baş müzakereci, Nisan ayı başında çok büyük bir olasılıkla sürdürmeye ve ticaret müzakerelerinin tamamlanmasının Washington'u ziyaret edecek. Çin de yabancı şirketler şu anda devlet tarafından kontrol edilen mali hizmetleri sağlamaya başlaması için izin verdi.

Çin-ABD görüşmeleri kalan engelleri ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin ve ticaret temsilcisi Robert Lighthizer Perşembe günü Pekin ziyaret ettiğinde anlaşma taslağını ele alınması beklenen kritik bir aşamaya ulaşmış.

İlgili karar için izin denizaşırı şirketler için teklif finansal hizmetler, Yi Gang, Vali Halk Bankası Çin, dedi ki “Bizim sonuç daha açılması isteğini daha iyi daha zarar. Bu [açılması adımları] tüm Çin'in kendi çıkarları vardır.”

Bu arada, ABD Adalet Bakanı William Barr özel savcı Robert Mueller tarafından yaklaşık iki yıllık bir araştırma 2016 seçim ile ilgili bir kanıt yok ya da Rusya ile koordineli olarak kampanya çalışan Trump karşı belirli bir durumda yapmak için yeterli kanıt bulamadık " dedi. Mueller raporu daha güçlü bir konuma Başkanı Donald Trump koydu. Çin Ticaret BİZE bir anlaşmaya varmak için daha fazla ekonomik teşvik, bu nedenle, analistler inanıyorum.

Michael Hirson, Asya Direktörü de danışmanlık şirketi Eurasia Group, şöyle devam etti: “Bu rapor Mueller değil bir oyun değiştirici, ama gereken teşvik Çin için son momentum çalışıyor sonuçlandırmak anlaşma ile Koz.”

Yukarıda sunulan gerçekleri Kivi dolar yükseliş devam etmesi bekleniyor.

Teknik olarak, NZD/USD 0.6880 destek buldu. Ayrıca, döviz çifti de aşağıdaki resimde görüldüğü gibi yükselen kanal devam ediyor. SİNYAL göstergesi de olumlu bir okuma var. Sonuç olarak, döviz çifti kısa vadede boğa kalmasını bekleyebilirsiniz.

YASAL UYARI: Burada sunulan Herhangi bir finansal işlem analiz görüş ve tavsiye veya yatırımcılar için yön olarak tasarlanmamıştır. Bu makalenin bir sonucu olarak yapılan herhangi bir esnaf başarısını garanti edemez, ve tüccarlar pazarlara girdikleri zaman kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: