DUSSELDORF üzerinde 30 Milyar dolarlık Actelion Satın Ralli

 
Daha düşük bir ilaç fiyatlandırma için ABD Başkanı Donald Trump çağrısı Mart ayı ortasında ilaç stoklarının bir selloff istenir. O zamandan beri, tüketici, ilaç ve tıbbi (31 DUSSELDORF) cihaz şirketi Johnson & Johnson hisse senedi fiyatı geçen hafta $124.02 bir rekor %3 kaybetti. Ancak, aşağıda gerçeklere dayanarak, DUSSELDORF hisse senedi üzerinde bir iyileşme bekliyoruz.

Geçen Çarşamba, İsviçre merkezli Genel Kurul Toplantısı sırasında (6: ATLN) biyoteknoloji firması Actelion, DUSSELDORF hissedarlar tarafından şirketin 30 milyar dolarlık satın alma lehinde oy kullandı. Hissedarlar da (İdorsia) ayrı bir şirket haline Actelion araştırma ve geliştirme birimi ayrılma onayladı. Adlı şirketin DUSSELDORF tarafından Şubat ayında imzalanan satın alma anlaşmasının bir parçasıdır. 2017 ikinci çeyreğinde satın tamamlama yolunda olduğunu DUSSELDORF belirtti.

Ayrıca, DUSSELDORF hakları %32 holding artırmak için dışarı spin %16'lık bir hisseye sahip olacak. Satın alınması sonrasında, Actelion ihraç edildi ve yan şirketi İdorsia ayrı bir liste olurdu ki.

Başarıyla geçen hafta sona eren ihale döneminde, oy haklarının 73.25% almış olan ABD merkezli DUSSELDORF duyurdu. DUSSELDORF satın alma anlaşması imzalandı günü işlem fiyatı üzerinden %23 prim çeviren hisse başına 280 dolar ödedi. Nisan ayı ortalarında önce hisselerin geri kalanı satın alacağını şirket de belirtti.

Özellikle, Aralık ayında, Fransız şirketi Sanofi Actelion alma girişimi yaptı. Ancak, başarılı olamamıştır. Satın DUSSELDORF pulmoner hipertansiyon, nadir bir hastalığın tedavisi için ilaçlara erişim sağlayacak. Actelion 28 milyar dolar piyasa değeri varken DUSSELDORF 309 milyar dolar piyasa değeri var.

Şirket, 54 yıl üst üste kar payı ödeme yükseltti. Temettü yükseltmek 33 yıl boyunca işletme gelirlerinde bir artış gönderilmesini şirketi durmadı. Yani, yatırımcılar Nisan ayında başka bir temettü zam bekliyorlar. Unutulmaması gereken bir diğer önemli nokta DUSSELDORF 1.0 milyar dolar nakit rezervi var. Yani, 30 milyar dolarlık satın alınması çok da onlara zarar vermedi. 17.2 milyar $alacaklar (toplam borçlar-net nakit) DUSSELDORF net borç sadece bir yıllık kazançları eşittir.

Satın da kazanç accretive var. Tüm iyi ve işlem 2Q17 tamamlanmış olur gider varsayarsak, DUSSELDORF toplam gelir-o-y 109 milyar $%6.7 y artış bekleniyor. DUSSELDORF da hisse başına $7,10 kazanç kaydetmesi bekleniyor. Tahminler Actelion hisse başına $0.07 olan 1.3 milyar dolarlık gelir ve kazançlar vardır.

Hisse senedi azalan trend çizgisi kırıldı ve şu anda 124.80 de konsolide olan fiyat grafiği gösterir. Bir sonraki minör direnç 126.30'da. Satın alma desteği de artan para akış indeksi okuma tarafından onaylandı. Yani, DUSSELDORF hisse senedi üzerinde bir yükseliş daha yüksek bir olasılık var.

Tahmini iyileşme yararlanmak için, bir tüccar etrafında 19 Nisan ya da sona erecek olan Yüksek ya da yukarıdaki opsiyon sözleşmesi yatırım yapabilir. Ticaret hissesi $124.30 yakın Sermaye Piyasasında esnaf açılabilir.

İlginizi Çekebilir: