Exxon Ham Fiyat Artış Umutları Boğa Kalır

 
$89.90 dün kapalı olan (NASDAQ: XOM) Exxon Mobil Corp, hisse senedi 5 $95.55 ay yüksek 12 meydanına$. Çeşitlendirilmiş petrol ve doğal gaz şirketi olan Exxon Mobil petrol düşük fiyat yönetebilir ve oldukça iyi sonuçlar yayınlanmıştır. Son çeyrekte, Teksas merkezli şirket hisse başına 65 milyar $veya $1.78 kazanç, 58.677 milyar dolar gelir bildirdi. Şirket bu çeyrekte performansını artırmak için iyi konumlandırılmış aşağıdaki tartışma dayanarak inanıyoruz.

OPEC ve diğer petrol üreten ülkeler tarafından uygulanan üretim indiriminin ardından, ham petrol fiyatı varil başına 50 dolar psikolojik seviyesinin üzerinde gerçekleştirdi. Analistler, ham 2017 ilk yarısında ticaret için 60 $arasında 55 ve $tahmin. Ham petrol fiyatı varil başına 27 dolar geçen yıl düşük 12 yılda batırılmış hatırlanacağı. Ham petrolün fiyatı $20 $ ' dan 97 arttı, 2002 ve 2008 yılları arasında ise Exxon Mobil, temettü yoksun, serbest nakit akışı 3.4 milyar dolardan 32 milyar dolara yükseldi. Bu verilerden, Exxon serbest nakit akışı nedeniyle önümüzdeki aylarda ham petrol fiyatlarının yükselmesi artacağı sonucunu çıkarabiliriz.

Bu hafta başında, şirket Papua Yeni Gine Kuzey Highlands yeni doğal gaz sahası keşfi bildirdi. Exxon Mobil 126 bin dönümlük sitede 42.5'lik bir pay sahibi. Projede petrol Arama ve Santos İştiraki Barracuda Sınırlı, diğer iki ortak, sırasıyla %37.5 ve %20 kendi. Petrol Arama petrol alanının asıl operatörüdür. Şirket şu anda rezerv tahminleri için sondaj sonuçlarını değerlendirmek.

Şirket ile ilgili bir başka ilginç gelişme ABD Dışişleri Bakanı olarak Rex Tillerson Exxon Mobil eski CEO'SU, atanması. Çıkar çatışması önlemek için, ona ait Tillerson Exxon Mobil, yaklaşık 600.000 hisse satmaya karar verdi. 3 Ocak tarihinde, Exxon bu Tillerson da bağımsız olarak yönetilen bir Güven 2 milyon fazla ertelenmiş hisse değeri transfer edeceğini söyledi. Ayrıca, eski CEO da 4.1 milyon dolardan fazla nakit bonus teslim olmayı kabul etti.

Onun kararlarını kesinlikle bir bütün olarak petrol endüstrisi lehine olacak olsa, Tillerson Exxon ile ilişkileri kesmeye karar verdi bile, analistler inanıyorum. Tillerson Igor Sechin yakın arkadaşı olarak kabul edilir, Rus petrol şirketi Başkanı Rosneft. Sechin KGB ve Devlet Başkanı Vladimir Putin'in yakın danışmanı ve eski bir casus olduğunu kaydetti olabilir. Bu nedenle, yukarıdaki bilgilere dayanarak, Exxon Mobil hissesi kısa vadede boğa kalmasını tahmin ediyoruz.

Teknik olarak, hisse senedi 87 destek seviyesinin üzerinde işlem görüyor. SİNYAL histogram pozitif döndü. Bu stok bir kısa vadeli ralli ihtimalinin altını çiziyor.

Yani, bir tüccar uygun bir ikili komisyoncu yüksek (veya üzeri) bir sözleşme satın alma imkanı bakabilirsiniz. Satın alma (ikili platformda gösterildiği gibi) temel hisse senedi fiyatı $90 altında Sermaye Piyasasında esnaf emin olduktan sonra yapılabilir. Tüccar tercihen 12 Ocak önerilen geçici sözleşme bitiş tarihi olarak bir tarih seçmelisiniz.

İlginizi Çekebilir: