Yuan Boğa Ticaret Görüşmeleri iyimserliklerini BİZE Döner

 

Çin yuan ekonomi konusunda endişeler azalıyor gibi arka haftanın en düşük bir iki sıçrayan vardır. Geçen yıl, Asya para birimi arasında, yuan zayıf biri kaldı. Ancak, para birimi Çin hükümetinin yuan ticaret müzakereleri etkileyebilir gibi çok fazla zayıflatmak istemiyor raporları ivme kazanıyor. Özellikle, olumlu ifadeler oldu, başta ABD, dünyanın en iyi iki ekonomileri arasında devam eden ticaret müzakerelerine ilişkin var. Bu gelişmeler ışığında, USD/INR döviz çifti hakkında 0.24 %6.7919 reddetti, 6.8078 Çarşamba günü açtıktan sonra.

 

Ticaret müzakereleri üzerinde iyimserlik, parasal genişleme beklentileri yuan güçlendirmek

ABD Dışişleri Bakanı, Mike Pompeo, Çin ile yapılacak ticaret müzakerelerinin olumlu bir sonuç için duyduğu güveni dile getirdi ve bir çatışma büyük güçler arasında bir şey olabileceğini söyledi. Video yoluyla Dünya Ekonomi Forumunda konuşurken, Pompeo BİZE değer 200 milyar (Mart ayında 272 milyar$)$Çin gümrük tarifelerini belirleme ABD Başkanı Donald Trump'ın uyarı hafifletilmesine yönelik görüşmelerin vurguladı.

Pompeo dedi ki “Orada o kim ki bir süper güç...çatışma kaçınılmazdı. Ben bu şekilde görmüyorum.”

İşaret için gelecek tur ticaret müzakerelerinin Washington'da Çarşamba ve Perşembe, Pompeo, dedi, “Ben iyimser olacağız almalarına şey, ve biz iyi sonucu bu konuşmalar.”

Müzakereler de ileriye doğru hareket ediyordu bu sözleri, geçen hafta sonu Trump yorumu echo.

Çin ekonomik yavaşlama sinyali ekonomik veri yağmaya başlayınca, ekonomistler, Pekin ekonomik yavaşlama kök teşvik önlemleri bir dizi ortaya çıkacak olan düşünmeye başladım. Çin hükümeti hayal kırıklığına uğratmadı ve geçtiğimiz haftalarda teşvik önlemleri bir dizi başlattı.

Öncelikle, federal hükümet %1 (RRR) zorunlu karşılık oranını indirdi. İlan RRR kesme iki aşamada uygulanan %0.5 ile Ocak 25 Ocak'ta 15 ve başka bir %0.5 başlayacak. Bu tedbir ile, piyasadaki likidite kişi başı 1.50 trilyon toplam artacak. Net likidite, ancak bazı tedbirleri hemen uygulamaya olmayacak gibi kişi başı 800 milyar artacak. Ayrıca, (PBOC) Çin Halk Bankası ekonomik şokları önlemek için düşük faiz oranlarına.

Yine de, Goldman Sachs daha sıkı uyaran Çin'in GSYİH büyüme sürdürebilmek için gerekli olan gerektirdiğini belirtti. 13 trilyon 2019 yılının ikinci yarısında ekonomi üzerinde önemli olumsuz bir etkisi olabilir bu yavaşlama devirmek için gerekli olabilecek Bloomberg ile bir röportajda, Jan Hatzius, Goldman Baş Ekonomisti söyledi.

Jan Hatzius söyledi: “Biz değil sence de öyle mi olacak bir saldırgan miktarda uyarıcı. Ama 2019 ile Çin ekonomisi ilerlerken bazı istikrar beklenir. En önemli sürücü gerçekten sıkı politikalarını sürdürmeye açan politika bölümünde mali dengesizlikler konusunda kredi yavaşlama ve kaygıları olmuştur. Bize göre bu, 2018, 2019, belki biraz daha olumlu yönde olumsuz yönde salıncak ana faktördür.”

Goldman Sachs’ endişe, cevap olarak dün, bazı Çin ticari bankalar (TMLF) yuan hedeflenen vasıtasıyla 257.5 milyar milyar 37.83 ($) vadeli kredi tesis ayarlamak için Çin Merkez Bankası nakit enjekte edildi. Fonlar kredi olarak küçük ve özel şirketler için sunulacak.

Ayrıca, (PBOC) Çin Halk Bankası %3.15, orta vadeli kredilere oranı 15 baz puan düşüş de TMLF bir yıllık faiz oranı sabit. Bu TMLF bir yılda olgunlaşır, ama bankalar iki yıl daha uzatmak için, gerekirse güç olacaktır.

ING kişi başı 3.8 trilyon kişi başı 6 trilyon 2019 artış net likidite tahmini TMLF dahil. Ayrıca, banka her dönem başında, 2019, her birinde üç RRR kesintileri bekliyor. Yuan ticaret savaş devam ederse yılın geri kalanı için geçici kalabilir. Ancak, son zamanlardaki olumlu gelişmeler yuan yükseliş kısa vadede devam etmesi bekleniyor.

YASAL UYARI: Burada sunulan Herhangi bir finansal işlem analiz görüş ve tavsiye veya yatırımcılar için yön olarak tasarlanmamıştır. Bu makalenin bir sonucu olarak yapılan herhangi bir esnaf başarısını garanti edemez, ve tüccarlar pazarlara girdikleri zaman kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: