Güçlü SARSINTILARA Veri Boğa Kalır ABD Doları

 

Dolar yen karşısında iyimser Wall Street kazanç zemin kazandı ve yen gibi güvenli liman varlıkları için küresel iştahı azaldı. Şirketlere güçlü kazanç bildirilen üç büyük Wall Street endeksleri 2% oranında yükseldi, ABD ekonomik iyileşme önde yürüyen, yükselen faiz oranları ve küresel ticaret Savaşı gerginliklere rağmen olduğunu belirten. Veriler de üçüncü çeyrekte momentum keskin bir yavaşlama yansıtır.

 

Sanayi üretimi ve SARSINTILARI veri

Üst üste dördüncü ay için, BİZE Sanayi üretiminde artış, imalat ve madencilik üretim artışı yardımıyla, ama momentum güçlü üçüncü çeyreğinde gerçekleştirdi.

Sanayi üretimi %0.3 arttı Eylül ayında, Ağustos ayında %0.4 artarak Federal Rezerv dün açıkladı. Üçüncü çeyrekte sanayi üretimi %3,3 bir yıllık oranında yükseldi, 3 ' lük bir hızla 2Q18 hızlanan sonra.

Fed açıkladığı Eylül ayı sanayi üretimi oldu “biraz” etkileneceği Kasırga Florence, sırılsıklam olan Güney ve Kuzey Carolina'da Eylül ayı ortalarında. Merkez Bankası ölçülen fırtına etkisi sanayi üretimi için “az 0,1 puan.”

İmalat üretimi %0.2 Eylül ayında, önceki ay %0.3 artış ile karşılaştırıldığında. Motor %1.7 bir artış araç üretimi bir önceki aya kaldırma üretim çıkışı destekli.

Ayrıca, birincil metaller, makine ve ahşap ürünleri üretiminde güçlü bir artış da imalat üretimi arttı. İmalat ekonominin yüzde 12'sini temsil eden ve sektörü de şu anda sağlam bir ülke ekonomisi tarafından desteklenir.

Bir firmanın kaynaklarını kullanır, sanayi sektörü için ne ölçüde 3.8% değişmeden olan kapasite kullanım oranı, sadece %1.7 1972-2017 ortalamasının altında Federal Rezerv de belirtti.

İş ilanları Ağustos ayında rekor yüksek ulaştı, şirketler öncesinde sıkı işgücü piyasası nedeniyle yüksek enflasyonist baskıları görmeye başlayabileceğini düşündüren diğer veri açıklamasında, İşgücü İstatistikleri Bürosu belirtti.

Boş kadro sayısı Ağustos için oldukça milyona ulaştığını SARSINTILARI ortaya koymaktadır. Federal Rezerv yetkilileri, yakından iş piyasası senaryo hakkında ipuçları için verileri izlemek. Milyon 5,78 yaklaşık adaylar aynı dönemde istihdam edildi.

İş arayan işçi sayısı 6.23 milyon Ağustos için durdu, ama 6.33 milyon, Eylül ayında azaldı, Çalışma Bakanlığı tarafından yayınlanan verilere göre. Aralık 2000'de başlayan SARSINTILARI anket, hükümetin Tarım Dışı İstihdam bir ay saymak kalıyor.

Yorum işi veri Julia Pollak, bir işçi ekonomist online istihdam pazar ZipRecruiter söyledi: “aslında bu rekor sayıda işçi vardır gönüllü olarak istifa işlerini öneriyor onlar bulmak daha iyi fırsatlar başka bir ekonomi.”

ABD piyasaları tarafından kaydedilen güçlü kazançlar oldukça yen gibi güvenli liman varlıklara olan talep azaldı.

Stuart Ritson, portföy yöneticisi, gelişmekte olan piyasalar borç Aviva Yatırımcılar söyledi: “canlanma, küresel duyguda alınan takdir baskı yen.”

Temelde, güçlü ekonomik veriler önümüzdeki günlerde YENİ çifti itmek bekleniyor.

Teknik olarak, JAPON çifti resimdeki gibi yükselen bir kanal içinde hareket ediyor. Ayrıca, RSI göstergesinin okuma 50 bitti, alttaki boğa iştahı doğruluyor. Sonuç olarak, JAPON çifti kısa vadede hareket bekleyebiliriz.

YASAL UYARI: Burada sunulan Herhangi bir finansal işlem analiz görüş ve tavsiye veya yatırımcılar için yön olarak tasarlanmamıştır. Bu makalenin bir sonucu olarak yapılan herhangi bir esnaf başarısını garanti edemez, ve tüccarlar pazarlara girdikleri zaman kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: