AbbVie Zayıf Olası Satış 4Q18 Tahminleri Özlüyor

 

İlaç şirketi AbbVie var (NASDAQ: ABBV) beklenen Kazanç ve geliri daha düşük 2018 dördüncü çeyreğinde yayınlanmıştır. Ayrıca, blockbuster ilaç Olası uluslararası satış-y olarak o-y 14,8'lik bir düşüş bildirdi. Zayıf sonuçlar aşağıdaki, AbbVie stok exe $%80.54 yakından reddetti. AbbVie hisse fiyatı yaklaşık 7% geçen yıl 2019 ve %19 oranında başından bu yana düştü. S&P 500 Endeksi, bu arada, %5'ten fazla değer kazandı.

 

Zayıf Olası satış AbbVie hayal kırıklığına

Tabanlı North Chicago, Illinois-AbbVie geçen yılın aynı dönemine 7.74 milyar $20: 31 milyar $4Q18 gelirleri, artış, milyar 8,38 $analistlerin gelir tahmini daha düşük olduğunu bildirdi.

31 Aralık'ta sona eren çeyrek için, ilaç üreticisinin karşılaştırılabilir çeyreğinde geçen yıl 52 milyon dolar net kar ile karşılaştırıldığında 1.83 milyar $4. çeyrek net zarar kaydetti. Başına payı olarak, bu çeyrekte net zararı hisse başına $0.03 net kar ile karşılaştırıldığında $1.23 oldu. Çeyrek için düzeltilmiş kazanç hisse başına $1.90, bir önceki yılın aynı dönemine öncesinden 0.03 hisse başına $artmış. Yine de, bildirilen kazanç çeyrek için hisse başına $1.94 Wall Street kazançlarını tahmin daha düşük bulundu.

Q4 2018 işletim kayıp 2.44 milyar$, önceki yılın aynı döneminde ise 1.78 milyar $faaliyet karı ile karşılaştırıldığında.

Daha önce de belirttiğimiz gibi, Olası AbbVie amiral gemisi ürünüdür. Romatoid artrit, kronik sedef hastalığı, Crohn hastalığı, hidradenitis süpürativa, ülseratif kolit tedavisi için reçete. 2018 yılında, Olası 3,4 milyar 19.94 gelir kabaca$, operasyonel bazda %7.4 kadar. İlaç AbbVie toplam gelirin %61'ini oluşturuyor.

Son çeyrekte Olası 3.62 milyar dolarlık ABD satış %9.1 bir artış kaydedildi. Uluslararası pazarda, Olası satış nedeniyle böyle Amgen (AMGN), (BİİB) (NVS) Novartis ve Biogen olarak biosimilars rekabet artışı düştü. AbbVie Avrupa'da Olası bir kopyalar biosimilars başlatılmasına izin verdi. Biosimilars biyolojik ilaçların neredeyse birebir kopyası.

Özellikle, hiçbir biosimilars ABD'de 2023 yılına kadar geçerli anlaşmalara göre sağlanacaktır. Olası uluslararası satış için 1.30 milyar dolar olarak gerçekleşti. Genel olarak, Olası 4.92 milyar $satış cirosu,-y olarak o-y, %1.4 küçük bir artışı temsil etti. FactSet analistler Olası için 5.3 milyar dolar gelir beklenen.

Yorumda zayıflaması AbbVie söyledi: “Uluslararası alanda, Olası satışlar azaldı 14,8% operasyonel nedeniyle doğrudan rekabete ilişkin bazı uluslararası pazarlar.”

Şirket tarafından üretilen diğer önemli ilaçlar hepatit C virüsü tedavi) için İmbruvica (kanser), Mavyret ve Viekira (vardır. İmbruvica Johnson & (Dusseldorf) Johnson ile ortaklık satılıyor. AbbVie başka bir lösemi ilaç, Venclexta adında, 124 milyon dolar satış yapıldı.

Dördüncü çeyrekte, İmbruvica gelirleri %42 y-o-y 1 milyar dolara fırladı. Aynı şekilde, Mavyret sağlam satış HEPATİT milyon 862$, 2017 karşılaştırılabilir çeyreğinde üretilen iki katından daha fazla miktarda satış oluşturmak için etkin. Uluslararası satış 56.6%yükselirken ABD'de, ilacın %92 oranında büyüme kaydetti.

Şirket FY19 kazanç için 8.75 hisse başına $arasında siyah ve $bekliyor. Zack Konsensüs Tahmini şu anda 33.51 milyar dolar gelir, hisse başına $8.68 var. Zayıf 4Q18 sonuçları hissesi düşüş kısa vadede devam etmesi bekleniyor.

Hisse senedi 50 günlük ortalamanın üstünde Haç için mücadele eden fiyat grafiği gösterir. Ayrıca, Chaikin para akım göstergesi negatif bölgede bulunuyor. Sonuç olarak, hisse senedi kısa vadede zayıf kalmasını bekliyoruz.

YASAL UYARI: Burada sunulan Herhangi bir finansal işlem analiz görüş ve tavsiye veya yatırımcılar için yön olarak tasarlanmamıştır. Bu makalenin bir sonucu olarak yapılan herhangi bir esnaf başarısını garanti edemez, ve tüccarlar pazarlara girdikleri zaman kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: