Pfizer Söylenti Bristol-Myers Satın Mitingler

 
Geçen ay, (NASDAQ: PFE) biyolojik ilaç şirketi Pfizer Inc için 2.89 milyar $4Q16 olmayan y düşüş-GAAP kazanç-o-12% y bildirildi. S4 non-GAAP kazanç da analistlerin tahminleri kaçırdı. Ancak, şirket 4Q16 için GAAP net kar açıkladı, aynı dönemine geçen yıl net zarar göre. Ayrıca Pfizer, iyimser FY17 Kazanç ve gelir tahminleri yayınladı. Bu temelde, 7 Şubat bir arama seçeneği yatırım tavsiye ettik. Öneri zamanda 32 dolara yakın ticaret olan Pfizer, stok 33.50 dolar bir hafta sonra kapalı, ve önerilen kar sona erdi işlem gördü. Bu ayın başlarında, hisse senedi $34.75 bir yüksek isabet. Son ralli en Pfizer tarafından (31: BMY) satın Bristol-Myers bir olasılık öne Credit Suisse bir rapor nedeniyle oldu. Ancak, daha fazla stok nedeniyle aşağıda belirtilen nedenlerden artmayacağına tahmin ediyoruz.

Credit Suisse göre, Pfizer tarafından Bristol-Myers alınması yaklaşık 5 milyar dolar tutarında değer yaratma neden olacaktır. Bu sinerji hisse başına 80 sent karşılık gelir. Ancak, bu hedefe ulaşmak için, Pfizer milyar 95 $Bristol %25-mevcut piyasa değerine Myers bir prim ödemek zorunda kalabilirsiniz. Ayrıca, satın alma tüm nakit bir anlaşma olmalıdır.

Pratik olarak, bir anlaşma elde etmek kolay değil. Değer yaratma için yukarıda belirtilen şartları karşılamak için, Pfizer, Bristol-Myers alınması dökmek için 120 milyar $nakit hakkında olurdu. Olan 18 milyar nakit ve kısa vadeli yatırımlar hakkında $Pfizer en son düzenleyici dosyalama gösterir. Şirket ayrıca 32 milyar dolar borcu bulunuyor. Pfizer şirketlerin piyasa değeri yaklaşık 200 milyar dolar. Yani, tüm nakit bir anlaşma Bristol-Myers elde etmek için, Pfizer borç büyük bir miktar sorun gerekiyor. Gerçekte, satın alma, nakit ve hisse senedi bir anlaşma ile mümkün olabiliyor.

İkinci olarak, Pfizer şu anda yaklaşık 30 PE oranı ile işlem görüyor. Ancak, sektör ortalamasının yaklaşık 25.50, Y-Çizelgeleri göre. Böylece, Pfizer şu anda aşırı değerli görünüyor. Ayrıca, satın alma haberleri, son iki yıldır turu yapıyor. Bu yüzden, son ralli hissesi çıkmak için bir fırsat olarak yorumlanmamalıdır. Pfizer 2014 yılında Novartis alma girişimi başarısız oldu unutulmamalıdır. Geçen yıl, Allergan ile şirketin 160 milyar dolar birleşme anlaşma da çöktü. Tarihi itibariyle, Bristol-Myers Pfizer satın sadece doğrulanmamış bir haber. Bu yüzden, toz kalktıktan sonra, Pfizer stok temelde azalmaya başlayacak.

Teknik olarak, sağlam bir direnç fiyat grafiği 34.40 düzeyde görülür. Stokastik osilatör boğa bölgesinden azalan. Böylece, zayıflığı göz önüne alındığında, 32.80 sonraki destek seviyesine ulaşmak için Pfizer stok tahmin ediyoruz.

Hisse fiyatı düşüş faydalanmak için, düşük veya altında bir sözleşme ikili bir komisyoncu satın alınabilir. Tüccar Eğer sözleşme bir hafta için geçerli olup olmadığını ve stok 34 dolar üstünde nakit piyasada esnaf satın en iyi konumlandırılmış olacaktır.

İlginizi Çekebilir: