Apple Ders 1 Trilyon Dolarlık Piyasa Ulaşmaktır Cap

 

Dünyanın en değerli şirketi ve ikonik iPhone üreticisi Apple Inc hisseleri. Şirket, analistlerin tahminlerini havaya uçurmuştu bu olağanüstü üçüncü çeyrek sonuçlarını bildirdi ve endişeleri yavaşla sonra (Nasdaq: AAPL) 5.50% dün 201.50 yakın yükseldi. Üst satır pahalı iPhone X etkileyici satış tarafından yönlendirilen, Apple Müzik abonelikleri, Apple Store ve içerikler hizmetleri genel performans için güçlü destek kredi ile oldu. Özellikle, şirketin piyasa cap 990 milyar dolar arttı. Her zaman tüm analistler ve piyasa katılımcıları trilyon dolarlık piyasa cap yakında ihlal olmasını bekliyoruz. Bu nedenle, aşağıda verilen bilgilere dayanarak, hisse senedi önümüzdeki günlerde mitinge bekliyoruz.

Cupertino, California şirket benzer çeyrekte geçen yıl bildirilen milyar 45.41 $~milyar$8 milyar 53.265 $üçüncü çeyrek 2018 gelir, bir artış bildirdi. 2018 Haziran ayında sona eren çeyrek için Net gelir hisse başına 2.34 milyar 11.52 $ya $artan, yıl dönemi öncesine ait hisse başına 1.67 milyar 8.72 $veya$.

FactSet tarafından incelenen analistler 52.3 milyar dolar gelir, hisse başına $2.16 kazanç tahmin edilmiştir.

Üçüncü çeyrekte, Apple 41.30 milyon iPhone sattı, 41.80 milyon adet analistlerin beklentisi eksik. Ancak, Apple Mart-Haziran çeyreğinde, analistler tarafından beklenen 693 $ortalama fiyatı daha yüksek dolar 724 ortalama iPhone satış fiyatı fark etti.

Genellikle, Apple bahar çeyreğinde en düşük ortalama satış fiyatı fark eder. Ancak, bu sefer böyle değildi. Şirketin ortalama satış fiyatlarında anlamlı bir artış gerçekleşmiş, geçen yılın aynı dönemine bildirilen $606 dan. Müşteriler pahalı modelleri satın alma olan Elma Luca Maestri, CFO belirtti. Bu $999 iPhone X son çeyreğinde en çok satan olduğunu ortaya koydu. Akıllı telefon satın almak neredeyse dümdüz olduğu gibi, Apple hem pahalı ve daha ucuz sürümleri ile iPhone serisini genişletti.

Hizmetleri geliri Apple'ın iş önemli bir parçası olmaya başladı. Çeyreğinde, Apple geçen yıl 5 milyar 7.30 benzer çeyreğinde $milyar $9.50 hizmetleri gelirleri artış göstermiştir. Analistler milyar 9.20 $hizmetler gelir bekliyorduk.

Şirketin hizmetleri segment gelirleri nedeniyle Netflix gibi üçüncü parti uygulamalar için abonelik keskin bir artış sağlamıştır. Müşteriler Apple ekosistemi içinde hizmet akışı Netflix kaydolmak zaman Apple bir pay alıyor. Abonelik hizmetleri streaming video olarak y-o-y %100 bir büyüme fark olduğunu ortaya çıkardı Apple. Apple Müzik üçüncü çeyreğin sonunda (ücretli ve ücretsiz aboneleri) 50 milyondan fazla kullanıcıya sahip olan şirketin CEO'SU Tim Cook da belirtti.

Analistler tarafından izlenen bir başka önemli istatistik Çin'de Apple'ın performans. Şirket 2017 yılında bir yükselme ve düşüş devam ediyor gördüm. Apple anakara Çin'de çift haneli büyüme dördüncü çeyrek-yayınlanmıştır. Çin'den gelirleri milyar 9.60 $3Q18 arttı, önceki çeyrekte 8 milyar dolar.

Mali 2018 yılının son çeyreğinde 62 milyar $arasında 60 dolar gelir bekliyor bu şirket de belirtti. 4Q18 gelir rehberlik milyar 0.00 FactSet analistler tarafından beklenen dolardan fazladır.

Vergi elden gelen düşeş kazanç ortak hisselerinin değeri 20 milyar dolar repo Apple sağladı. Şimdiye kadar bu yıl, Apple hissesi alımları yatırım 43 milyar dolar elde etti. Yönetim Kurulu hisse başına $0.73 üç aylık nakit temettü, 16 Ağustos 2018 ödenecek duyurdu.

Etkileyici sonuçlar aşağıdaki, hemen hemen tüm hisse senedi araştırma firmaları hissesi için tut veya satın bir değerlendirme yayınladı:

  • Morgan Stanley – Kilolu
  • RBC – daha iyi Performans
  • Deutsche Bank – Tutun
  • Citigroup Satın Al
  • Tarafsız Goldman Sachs –
  • Bank of America Merrill Lynch Satın Al
  • UBS Satın Al
  • Raymond James – Pazar Gerçekleştirin
  • Piper Jaffray – Kilolu

Analistler, Apple yakında 1 trilyon dolarlık piyasa değeri ulaşmasını bekliyoruz.

Morgan Stanley için 1 trilyon dolar yolda temiz Bir dövmek “dedi. Aynı şekilde, RBC 90 Gün boyunca Sustur “belirtti. Trilyon yolunda sağlam.” İPhone için bu nedenle güçlü kazanç, etkileyici hizmet gelir artışı ve daha yüksek ortalama fiyat gerçekleşmesini hissesi yükseliş kısa vadede devam etmesi bekleniyor.

Teknik olarak, hisse senedi kilometre son iki ay için sağlam bir destek olarak hareket olan 50 günlük ortalamanın, üzerinde. SİNYAL göstergesi pozitif bölgede iken stokastik RSI boğa yasak. Bu nedenle, hisse senedi kısa vadeli hareket etmek için bekliyoruz.

Bir haftalık bir süre için geçerli olan ikili arama seçeneği, yatırım yaparak yükseliş takas edebiliriz. Bu seçenek yalnızca hissesi 200 dolara yakın hisse senedi piyasasında ise satın alınabilir.

YASAL UYARI: Burada sunulan ticaret analizi kanaatindeyiz. Alım satım tavsiyesi, ticaret planımızın sadece bir göstergesi olarak sağlanmış değil. Başarı garanti edemeyiz ve tüccarlar kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: