Euro Rekor Düşük İşsizlik Oranı Almanyada Güçlendirir

 
Euro dolar yıl Kivi dolar karşısında daha güçlü bir not başladı. Ancak, ortak para birimi İtalya için yumuşak PMI verileri zayıfladı, Fransa ve İspanya, Salı günü bildirdi. Daha sonra o gün, Yeni Zelanda süt artırmada, süt ürünleri ortalama fiyatı %2,2 oranında artmıştır. O Euro karşısında Kivi doların güçlenmesine yardımcı oldu. Ancak, 1.6920 de ticaret / NZD çifti, aşağıda gerçekler nedeniyle önümüzdeki günlerde bir yükseliş başlamasını bekliyoruz.

Süt ürünleri ortalama fiyatı $3,124 için ton başına Yeni Zelanda'da Salı günü yapılan açık artırmada arttı. Buna karşılık, (GDT) Küresel Süt Ticaret Endeksi %2.2 arttı. Özellikle, kuru sezon öne sürerek, dünyanın en büyük süt işlemci Fonterra geçen hafta süt üretim tahminine göre kesmişti. Birkaç ay içinde ikinci aşağıya doğru revizyon olduğunu. Süt fiyatlarının artmasına rağmen, Kivi doları boğa kalmak bekleniyor. Pazar kurak mevsim yüzünden süt fiyatları tekrar bir sıçrama bekliyordum. İkincisi, piyasadaki olumsuz gelen yatırımları etkileyebilir gibi özellikler yabancı mülkiyet kısıtlamak için yeni hükümetin planı konusunda endişeli. Son olarak, Yeni Zelanda yetkisi Merkez Bankası, istihdam yanı sıra faiz oranları uzunca bir süre devam etmesi bekleniyor. Tüm bu faktörler, Kivi dolar düşüş devam etmesi bekleniyor.

İtalya, Fransa PMI İmalat verileri ve İspanya etkileyici değildi. Ancak, 76 okuma genel olarak Euro Bölgesi final İmalat PMI analistlerin tahminleri ile uyumlu oldu. Ayrıca önceki flash tahmin aynıydı. Böylece, Euro üzerinde olumsuz etki yaşadı sadece kısa olacaktır.

Almanya Federal iş Ajansı da dün iyimser işsizlik değişim verileri bildirdi. İşsiz sayısı 29.000 tarafından Aralık ayında düştü, 13 bin düşüş analistlerin beklentisi ile karşılaştırıldığında. Geçen ay, işsiz sayısı 20 bin azaldı. İşsizlik oranı %5,5 olarak gerçekleşmiştir, bir önceki aya göre değişmedi ve 1990 yılında Almanya'nın birleşmesinden bu yana en düşük. Rekor düşük işsizlik oranı artırmak Euro Bölgesi ekonomisini yansıtır. Böylece, / NZD çifti kuzeye önümüzdeki hafta bir hareket bekliyoruz.

/ NZD çifti aşağıda fiyat grafikte görüldüğü gibi hareketli ortalama 50-süre onun üzerinde işlem görüyor. Ayrıca, üzerinden 50 RSI göstergesinin okuma döviz çapraz olarak boğa iştahı doğruluyor. Böylece, yakında / NZD çifti bir ralli bekleyebiliriz.

Yukarıdaki analizi dayalı, uzun / NZD çifti 1.6920 seviyeleri de gidebiliriz. Riski en aza indirmek için, zarar Durdur emri kesinlikle 1.6800 altına alınacaktır. Kitap kar için bir sipariş de 1.7190 seviyesine yakın yerleştirilir.

Genel üretimini arttırmak için, saygın bir ikili komisyoncu tarafından sunulan bir arama seçeneği satın alabiliriz. Arama seçeneği, bir hafta için geçerli olmalıdır. Ticaret yalnızca döviz çifti 1.6920 yakın ticaret ise kurulacaktır.

YASAL UYARI: Burada sunulan ticaret analizi kanaatindeyiz. Alım satım tavsiyesi, ticaret planımızın sadece bir göstergesi olarak sağlanmış değil. Başarı garanti edemeyiz ve tüccarlar kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: