Daha İyi Envanter Yönetimi Nordstrom Yükseliş Sinyalleri

 
High-end moda perakendecisi Nordstrom, Inc. (31 JWN) iyi analistlerin tahminlerinin altında olduğunu Maliye 2016 İlk Çeyrek kazanç bildirdi. Sonuçlarını izlemek, Nordstrom hisse fiyatı 13.42 $%39.16 Cuma günü kapatmak için reddetti. Pazartesi günü, hisse senedi $37.99 düşük yeni 12 ay dokundu, $38, 54 ' lük ile kapanmadan önce. Aşağıda açıklandığı, şirketin yeniden yapılanma planları dikkate alınarak en kötüsü geçici olarak hissesi için bitti ancak, görünüyor.

Maliye 2016 ilk çeyreğinde Net satış 3.192 milyar dolara yükseldi, ilk çeyrekte geçen yılın 3.115 milyar$. Analistler gelir tahmini ilk çeyrekte 3,28 milyar dolardır.

İlk çeyrek için Net kazanç keskin hisse başına 46 milyon $veya $0.26, ilgili dönemde geçen yıl gelen 12 hisse başına $128 milyon dolar olarak gerçekleşti. Wall Street tahminleri ilk çeyrek için hisse başına $0.45 idi. Kazançlarda düşüş ile başa çıkmak için, yönetim envanter ve harcama planları Ayarlamalar yapıyor.

İlk Çeyrek sonunda şirketin brüt karı sağlıklı bir 34.2% kalır. -O-y brüt kar yüzde 1.64% düşüş y olarak değişen trendlere göre envanter yeniden hizalamak için daha yüksek indirim nedeniyle oldu.

Satışlar %2.5 artarken, İlk Çeyrek sonunda, stok %5,4 büyüdü. Hala, %3 olumsuz yayılmış 2015 mali dördüncü çeyrekte bildirilen %7 olumsuz yaymak daha düşüktü. Nordstrom 2016 mali yılının ilk çeyreğinde 240.000 yeni hesap açılması bildirdi. Bu da dahil olmak üzere, şirketin toplam gelirinin %38'ini katkı 4.7 milyon aktif üyesi bulunuyor. Ödül sadakat programı, büyümeyi artırmak için devam ediyor. Böylece, şirket (ABD adresi ile herhangi bir satın alma müşteri sadakat programı için ödeme şekline bakılmaksızın yararlanabilir) ihale nötr ile bu programı genişletme sürecinde.

İlk çeyreğin sonunda, sermaye getirisi %10'dur. Yine de, %12.2 bir yıl önce düşmüştür, hala, döner kayda değer bulunmaktadır. Stok PE oranı şu anda 13.84 olduğunu.
Böylece, hisse fiyatı kısa vadede Yukarı beklenebilir. Uzun vadeli trend an itibariyle zayıf kalır unutulmamalıdır. Uzun pozisyonlar tek bir amacı ile bir ay içinde sulandırmak için alınmalıdır.

Teknik olarak, hisse senedi 37.20 büyük bir destek var. Baş üzerinde, direnç 47 var. Stokastik göstergesi aşırı satım bir duruma işaret ediyor.

Böylece, zaman içinde bu noktada, ikili opsiyon tüccarlar bir dokunuş opsiyonu sözleşmesi kullanması gerektiğini tavsiye edilir. Tüccar da bir noktasından daha düşük ya da 45 $eşit bir hedef düzeyi seçmek için yapmak gerekir. Eğer bir dokunuş opsiyonu sözleşmesinin bitiş tarihi Haziran ayının ilk haftası içinde kalırsa daha iyi çalışması gerekir.

İlginizi Çekebilir: