Eli Lilly $1.1 milyar Cilt Bakımı Firma Dermira Satın almak

 

(LLY: 31) Eli Lilly ve Co 1.10 milyar dolar değerinde bir anlaşma SÜRMEK (NASDAQ:) toz, şirket Dermira kazanıyor. Satışı Eli geç faz rakip Regeneron ve Sanofi gişe uyuşturucu Dupixent, rosacea bir ilaç Lilly erişim verecektir. Satın alma haber ay tıbbi Dermatoloji şirket faz 2b verileri yayınladı sonra geldi. Lilly hisseleri 235'i tarafından son üç ay içinde takdir var. Aynı şekilde, Dermira hisseleri, son bir ay içinde iki katına çıktı. Stok $138.00 kapalı, önce yakın 2.16 $veya 1.53% kadar.

Dermira yapılan piyasa algıladıkları Lebrikizumab gibi bir gerçek rakibi Dupixent ne zaman bildirdi faz 2b veri bağlantı “anti-IL-13 antikoru için belirti gelişmeler karşılaştırılabilir bu elde Dupixent.” Faz 2b veri Dermira payı fiyatı artış neden oldu ve Lebrikizumab faz 3 deneme teşvik etti.

Faz 2b verileri görünce, Lilly ödeme 1,10 milyar dolar Dermira almaya karar verdi. Karşılığında, Lilly reçete adı Qbrexza altında satılan Lebrikizumab kontrol ve yetkili ilaçlı bir bez almak olacaktır.

Edinme koşulları altında, Lilly Dermira her olağanüstü paylaşmak için el 3.85 nakit doların üzerinde olacak. Hiçbir maddi koşullara bağlı olarak, anlaşmanın bu yılın ilk çeyreğinde tamamlanması bekleniyor. İlginçtir, satın alma fiyatı Ocak 9, anlaşma açıklanmadan önce son günün sonunda Dermira hisse senedi 60 Günlük birimde %86 prim ağırlıklı ortalama işlem fiyatı yansıtır.

Dermira hissedarların bazıları, Dermira yılında %13 kabaca hissesine sahip olan, ihale teklifi hisse tekliflerini kabul etmiş.

Eli Lilly Dermira devir yetişkin ve ergen hastalarda Faz 3 klinik kalkınma planının geçerliliği olan dermatit tedavi lebrikizumab, dahil olan İmmünoloji ürün olan boru hattı genişletmek olacağını kabul eden bir bildiri yayınladı.

Patrik Jonsson, bir Eli Lilly Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Başkanı Lilly Biyo-İlaç, anlattı nasıl Lebrikizumab ki fayda hastalar: “İnsanlar acı orta şiddetli rosacea önemli karşılanmamış tedaviye ihtiyacı var, ve biz heyecan potansiyeli olan lebrikizumab var yardımcı bu hastalar.”

Tom Wiggans, Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su de Dermira açıkladı misyonu şirket: “Dermira başlangıcından bu Yana, biz olmuştur odaklanmış uygulayarak güçlü bilim tıp Dermatoloji ile hedefi bulmak için yeni yollar için tedavi bazı en yaygın cilt koşulları etkileyen milyonlarca insan her yıl.”

Satın alma her iki şirketin ve hissedarların yararına Wiggans gerektirdiğini belirtti. “Biz de inanıyoruz önerilen bu işlem en iyi çıkarları ve bizim hissedarlar ve doğruluyor bağlılık ve önemli bir zemin oluşturmuştur yetenekli çalışanları bu yana kurucu şirket yaklaşık 10 yıl önce.”

Şu anda, yani Qbrexza (glycopyrronium) Dermira pazarlarda tek bir ürün (aşırı koltuk altı terlemesi) primer aksiller hiperhidroz tedavisi için bez. Ürün 10.20 milyon $son çeyrek gelir elde etmiştir. Şirketin birincil uyuşturucu adayı 3 Aşaması aşaması olan rosacea için Lebrikizumab var.

İlaç üreticisi Eli Lilly geliştirir, üretir ve pazarlar iki kategoriye ayrılır: hayvan sağlığı ve insan farmasötik ürünler, ilaçlar.

Şirket, hiperhidroz, akne ve sedef gibi cilt problemlerinde kullanılabilecek ilaçların geliştirilmesi üzerinde odaklanmaya çalışıyor. Eli Lilly Portföyü geç üç aşamalı ilaç adaylarının, yani anti-TNF (anti-TNF), glycopyrronium tosilat ve olumacostat glasaretil içerir.

30 Ocak'ta dördüncü çeyrek sonuçları rapor ederken, Lilly 2020 outlook için bir güncelleştirme sorunu, Dermira devir beklenen etkisi de dahil olmak üzere planlıyor.

SVB Leerink ve Diğer Dermira baş danışman iken devir anlaşması için, Evercore tek yetkili finansal danışman oldu. En iyi ilaç onun faz 3 sivilce sınavdan sonra Dermira stok 2018 düştü hatırlanacağı. Ancak, Dermira zaten Lebrikizumab için Roche için avans olarak ödenen 80 milyon dolar vardı. Eğer ilaç başarılı olursa, Roche alma 1 milyar dolardan fazla olabilir.

Lilly pazar ve pazar payı kapmak için Dupixent gelen Lebrikizumab almak İmmünoloji uzmanlığını kullanarak sorumluluğu tabi olacaktır. Ancak, Dupixent test uyuşturucu ve diğer ilaç şirketleri Pfizer de dahil olmak üzere, bu mücadeleye girmek amaçlıyor zaman olduğu gibi kolay bir görev olacak değil.

Yine de, satın Eli Lilly için pozitif olarak kabul edilir, ve böylece hisse senedi kısa vadede boğa kalması bekleniyor.

Stok 110 ve 120 arasında son bir yıl içinde konsolide sonra toplanma başladığını tarihsel fiyat grafiği gösterir. Hissesi de 50 günlük ortalamanın üzerinde işlem görüyor. Ayrıca, SİNYAL göstergesi yeni yüksekler yapıyor. Bu nedenle, önümüzdeki günlerde takdir stok yapılmasını bekliyoruz.

YASAL UYARI: Burada sunulan Herhangi bir finansal işlem analiz görüş ve tavsiye veya yatırımcılar için yön olarak tasarlanmamıştır. Bu makalenin bir sonucu olarak yapılan herhangi bir esnaf başarısını garanti edemez, ve tüccarlar pazarlara girdikleri zaman kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: