Kanada Doları üstüne Çıkmaz NAFTA Müzakerelerde Zayıflatır

 
23 Ekim raporumuzda, 1.2600 civarında ticareti olan ABD doları / Kanada Doları çifti, bir ralli beklentisi vardı. Ayrıca, döviz ve ikili pazarında iki esnaf – her – bize göre yükseliş kazanmak için açılabilir bahsetmiştik. Tahminler doğrultusunda, çifti bir hafta içinde 1.2900 seviyelerine ulaştı ve hem esnaf kar ayırttık. ABD doları / Kanada Doları çifti uygulanan bir düzeltme geçen hafta 1.2740 yakınlarında kapatmak için. Döviz çifti önümüzdeki günlerde aşağıda nedenlerle mitinge bekliyoruz.

ABD Başkanlık kampanyası sırasında, Trump Meksika ve Kanada ile NAFTA anlaşması yeniden müzakere etme niyetini açıkladı. Trump defalarca NAFTA anlaşması ‘denilen bir felaket var ve BİZE üretim getirmek istiyor. Ayrıca, ABD Başkanı da bir taraflı anlaşma görüyor, ABD ekonomisini etkiliyor. Böylece, geçen hafta başlayan müzakereler ikinci döneminde bir yatırım elde ederken, ABD ve Kanada arasındaki ilişki zorlanma olabilir. Özellikle, ABD müzakereciler NAFTA anlaşması sunset maddesi çağrısında bulundular. Bunun anlamı, herhangi bir yeni anlaşma müzakere bu durumda belirli bir süre-beş yıl sonra yeniden konu olurdu. Kanada zaten çok esneklik eksikliği hakkında şikayet var. Böylece, müzakereler garip dön de Kanada ticaret üzerinde olumsuz bir etkiye neden olabilir. Bu nedenle, analistler, Kanada Doları üzerinde satış baskısı bir olası yapı konusunda uyardılar.

ABD nüfus Sayımı Bürosu raporunu Ekim ayında 1.30 milyon inşaat ruhsatı 5.9 oranında artış gösterdi, bir 1.23 yukarıya doğru revize milyon Eylül ayında. Analistler, 1.25 milyon bina izni bekliyordu. Aynı şekilde, konut başlar 1.29 milyon Ekim ayında, 1.14 milyon önceki ay içinde. Bu 2016 Ekim ayından bu yana en yüksek seviye oldu. Ekonomistler 1.19 milyon arasında bir rakam bekliyordu.

Özellikle, tek-aile ev başlar 877,000, en hızlı şekilde Şubat ayından bu yana arttı, 833,000 önceki ay içinde. Böylece, siyasi gelişmeler ve ekonomik veriler ABD doları / Kanada Doları çifti bir ralli iyilik.

Teknik olarak, ABD doları / Kanada Doları çifti ters baş ve omuz desen oluşturuyor. Ayrıca, ortalama hareket RSI boğa bölgesine doğru ilerliyor. Böylece, mevcut yükseliş kısa vadede devam etmesini bekliyoruz.

Bir para tüccar olarak, 1.2750 yakınlarındaki ABD doları / Kanada Doları çifti uzun pozisyon olabilir. Spekülasyon büyük kayıpları önlemek için, kesinlikle 1.2660 aşağıda bir kayıp durdurma siparişi ederiz. Eğer yükseliş beklendiği gibi devam ederse, o zaman 1.2930 yakınlarında uzun pozisyonumuzu satacağız.

Döviz piyasasında uzun pozisyon ek olarak, ayrıca seçeneği bir hafta süreyle aktif Kalır bir ikili broker tarafından sunulan bir arama seçeneği yatırım yapabiliriz. Seçeneği çift 1.2750 yakın spot piyasada esnaf ne zaman alınacak.

YASAL UYARI: Burada sunulan ticaret analizi kanaatindeyiz. Alım satım tavsiyesi, ticaret planımızın sadece bir göstergesi olarak sağlanmış değil. Başarı garanti edemeyiz ve tüccarlar kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: