Olumlu İmalat Endeksi Verileri Güçlendirir Kivi Dolar

 
Yeni Zelanda Valisi Adrian Orr Merkez Bankası fazla %1,75 (OCR) resmi nakit oranı korunur ve yakın gelecekte faiz oranlarında herhangi bir değişiklik olacağını belirtti sonra NZDJPY çifti geçen hafta reddetti. Hayal kırıklığına pazar Kivi aşağı itti. Daha iyi-daha-¥1.77 trilyon beklenen cari fazlası da yen güçlendi. 76.10 hakkında seviyelerde ticaret NZDJPY çifti, önümüzdeki günlerde miting ancak altında sunulan gerçekleri gösterir.

Geçen hafta yapılan para politikası toplantısının ardından, Yeni Zelanda Rezerv Bankası (OCR) Resmi Nakit Oranı 1,75'i de bir süre daha kalacak “dedi. Bir sonraki hareketimiz yönünde aynı derecede dengeli, yukarı ya da aşağı. Sadece zaman ve olaylar gösterecek.”

Yukarıdaki ifade Kivi dolar düşmesine yol açtı. Ancak, Merkez Bankası Başkanı aynı zamanda ekonominin güçlü büyüme, işsizlik ve düşük enflasyon seviyesinin düşük olması nedeniyle tatlı bir noktada görüşlerini söyledi. İşsizlik %4.4 de iken halen, enflasyon %1.1 olduğunu. Ayrıca, ekonomi 2.9% büyüyor. RBNZ için, yeni seçilen hükümetin %2, maksimum istihdam, enflasyon sürdürmenin ikili bir yetki verdi. Ayrıca, Merkez Bankası Vali Orr ev fiyatı takdir, ona göre iyi bir işaret olduğunu neredeyse normalize, inanıyor. Çin kaygıları ile ilgili olarak, Orr sorunlar iyi tespit edilmiş ve bu sorunları ile çalışmak için son derece kararlı görünüyorlar. “dedi.

Ekonomik veriler ile ilgili olarak, (PMI) İmalat Endeksi Yeni Zelanda Merkez Bankası-İş Yeni Zelanda mevsim etkilerinden arındırılmış Performans 49 büyüdü, 52.2 önceki ay içinde. Kivi ekonomi artarken, Japon ekonomisinin zayıflık sinyalleri veriyor.

Japonya ekonomik büyümenin uzun dönem sona eşiğinde olduğu, 1980'li yıllarda ekonomik kriz nedeniyle, Mayıs. Ekonomi art arda sekiz aydır genişletti. Japon ekonomisinin %0.2 oranında bir yıllık oranında 1Q18 anlaşmalı, 2017 yılı son çeyreğinde %1.6 bir genişleme sonra olabilecek 18 analist anketi gösterdi. Bu geç 2015 yılından bu yana dünyanın üçüncü büyük ekonomisi ilk daralma işareti.

Ayrıca, analistler, Özel Tüketim durdu, 2017 yılı son çeyreğinde %0,5 büyüme kaydettikten sonra olduğuna inanıyorum. Özel Tüketim Japonya'nın GSYİH %60'ını oluşturuyor. (İhracat eksi ithalat) ticaret dengesi, GSYİH için çok önemli katkı sağlamak için başarısız oldu. Emir keskin Nisan nedeniyle daha güçlü bir yen azalırken, ihracat Mart ayında beklenenden daha az büyüdü. Makine siparişleri bile %3 düştü Mart ayında, önceki aya göre. Bu nedenle, temelde, NZDJPY çifti bir yükseliş bekleniyor.

Fiyat grafiği 76.10 de NZDJPY çifti için güçlü bir destek gösterir. Ayrıca, denge hacmi yeni yüksekler yapıyor. Bu nedenle, NZDJPY çifti yukarı yönlü bir dönüş bekliyoruz.

Olası yükseliş kazanmak için, 76.10 yakın NZDJPY çifti uzun pozisyon açmak için 75.10 altına zarar Durdur emri ile planlıyoruz. Eğer döviz çapraz olarak beklenen mitingler, sonra 77.80 yakın uzun pozisyonumuzu sulandırmak ederiz.

Ayrıca, 23 Mayıs önce dolmaz hangi bir arama seçeneği satın almak için ikili opsiyon ticaret hesaplardan kullanabiliriz. Yatırım yalnızca döviz çifti 76.10 yakın döviz piyasasında esnaf artırılabilir.

YASAL UYARI: Burada sunulan ticaret analizi kanaatindeyiz. Alım satım tavsiyesi, ticaret planımızın sadece bir göstergesi olarak sağlanmış değil. Başarı garanti edemeyiz ve tüccarlar kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: