Alman iş güven Virüs Endişelere Rağmen Geliştirir

 

Hem Almanya hem de Yeni Zelanda'dan gelen veriler ekonomistlerin beklentilerinden daha iyi olduğunu gibi euro dolar dün Kivi dolar karşısında aralığı bağlı kaldı. Almanya'da iş güven biraz Şubat ayında geliştirilmiş olsa da, toplam perakende satış hacmi Yeni Zelanda'da dördüncü çeyreğinde büyüdü. EUR/USD çifti 1.7087 ve 1.7163 arasında son 24 saat içinde sınır aralığı kaldı.

Corona salgını hakkında endişe rağmen, Rip Enstitüsü tarafından yayınlanan verilere göre, Almanya'da iş güven 96.1 Şubat ayında arttı, bir yukarıya doğru revize 96 Ocak ayında. Ekonomistler 95.30 için 84 Ocak önceki tahmin düşmesi beklenen rakam.

Mevcut koşullar Endeksi Şubat için 98.9 oldu, önce 99.20 bir ay ile karşılaştırıldığında. Bildirilen rakam McDonald's hisseleri ekonomistlerin beklentisi daha yüksekti. Bu arada, beklentiler Endeksi 93.4 arttı, 92.90 gelen. Ekonomistler 2881 okuma bekliyordu.

İmalat sektöründe, iş güven art arda üçüncü ay için geliştirilmiş. Önemli ölçüde düşük kötümser beklentiler nedeniyle oldu. Mevcut durumda en son gelişmeleri ve beklentileri bir darbe alınan iş ortamını ticaret sektöründe kötüleşti. Aynı şekilde, iş ortamı Endeksi, inşaat sektöründe azaldı. İşletmeler tarafından kötümser tahminleri bir sonucu oldu. Tersine, mevcut durumun değerlendirilmesi biraz düzeldi.

Yorum üzerine Sıkıştırabilir duyguları verileri, banka UniCredit Ekonomisti Andreas Rees belirtti bildirilen rakamlar “ilk görüşte... görünüyor olması hoş bir sürpriz” ama uyardı Şubat bilgilerden oluşmaktadır son gelişmeler.

Perakende satış hacmi-o-S S mevsime göre ayarlanan 0.7% tarafından 4. çeyrek 2019 büyüdü, önceki dün, İstatistikler Yeni Zelanda bildirdi. Ekonomistler %0,8 tarafından bildirilen süre artırmak için perakende satış hacmi beklenen oldu. Önceki üç ayda, perakende satış hacmi yüzde 7, 1 oranında arttı. Buna karşılık, perakende satış toplam değeri-milyon 268-s (N$) 1.1% S tarafından geçen yılın dördüncü çeyreğinde büyüdü. 15 Sanayi sektörlerinde dokuz daha yüksek satış hacmi kaydedildi.

Elektrik ve elektronik eşyalar en önemli kazancı gönderildi, %4,3 büyüme ile, %4.4 de önceki çeyrekte büyüyen sonra. Perakendeciler, ilaç ve diğer tür dördüncü çeyreğinde %4,1 artış, bir önceki çeyrekte %2.8 büyüme takip ediyorum.

Mağazalar 0f 3.8 son çeyreğinde% en önemli düşüş kaydedildi, bir önceki çeyrekte %3,8 artarak. 31 Aralık 2019 sonunda yapılan hisse senedi toplam değeri, 2018 Aralık (N 216 milyon$) %2.6 N 8.40 milyar dolar artış oldu. 15 perakende sektörlerinin 11 2019 son ayında hisse senedi artışları, bir önceki yıla göre. Her iki ülkeden gelen olumlu ekonomik veriler kısa vadede bağlı döviz çifti aralığı tutmak için bekleniyor.

Teknik olarak, parite 1.7160 direnç karşı karşıya. Bir sonraki destek sadece 1.6815 yakınlarındaki bekleniyor. Ayrıca, stokastik osilatör düşüş başladı. Bu nedenle, kısa vadeli zayıf çevirmek için döviz çifti bekliyoruz.

YASAL UYARI: Burada sunulan Herhangi bir finansal işlem analiz görüş ve tavsiye veya yatırımcılar için yön olarak tasarlanmamıştır. Bu makalenin bir sonucu olarak yapılan herhangi bir esnaf başarısını garanti edemez, ve tüccarlar pazarlara girdikleri zaman kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: