KENDİSİ Güçlü GSYİH Büyüme Tahmini üzerinde Güçlendirme

 
2016 Şubat 2015 Q4 sırasında Çek ekonomisinde hafif yavaşlama haber ortaya çıkardı. Para birimi güvenli liman çekiciliği tüm büyük para birimlerine karşı yukarı doğru spiral olan Japon Yeni karşısında zayıfladı gibi geldi. CZKJPY döviz çifti 4, 83 bir yüksek 4.4950 düşük 3,5 ay içinde düştü. CZKJPY döviz çifti muhtemelen kısa vadeli bir eğilim ters sergi olacağını ancak, Japonya'nın parasal kararlar Merkez Bankası hakkında son Çek ekonomik veriler ve piyasa spekülasyon gösteriyor.

2015 yılında, yatırımlarında enerji fiyatlarındaki düşüş ve artış Çek GSYİH içinde %4.3'lük bir büyüme gerçekleşmiştir. Cari yıl da benzer bir büyüme kaydetmesi bekleniyor. Yine de, (CNB) Çek Ulusal Bankası, 2016 yılında %2.7 oranında bir ekonomik büyüme kaydetmesi ülke bekliyor.

Nisan ayında tüketici fiyatları bir önceki ay %0,6 oranında artış kaydetti. Bu 0.6% Nisan ayında enflasyon takviye. Bu CNB 2012 yılından bu yana zayıf enflasyonist baskıların boğuşuyor. 1 ile %3 aralığında belirlenmiş olan enflasyon hedefinin, 2012 yılından bu yana elde değildi. Nisan ayında enflasyonun yükseliş CNB için bir umut ışığı sundu. Bu CNB şimdi 2016 yılında %1.4 enflasyon oranı bekliyor.

Japon Yeni, beklenenin aksine bu durumda, Japonya Merkez Bankası Nisan ayı para politikası toplantısında daha fazla gevşeme önlemleri alacağız kaçındı. Ancak, depremden alanlara kredi şeklinde dolaylı bir teşvik açıkladı. Şimdi, (Sayaç) Japonya Merkez Bankası daha fazla para için, önümüzdeki ay hafifletilmesi resort söylentilerini bir artış.

Güçlü Yen ekonomik büyümeyi engellemeye devam ediyor. Japon ihracat %6,8 altıncı düz ay için Mart ayında düştü. Sayaç sığınak itiraz üzerine yükselen Yen, zayıflatmak için mümkün olan tüm önlemleri deneyecek böylece, oldukça açıktır. Yani, temelde, CZKJPY parite kısa vadede Yukarı beklenebilir.

Geçen Cuma, CZKJPY çifti 4.54 büyük destek gidiyordu. Stokastik göstergesi CZKJPY sayacı aşırı ağır bir durumu yansıtır.

Böylece, (4, 55) mevcut seviyesinde uzun pozisyon alarak döviz ticareti ile ilgili olarak en akıllıca karar olacaktır. Kaybını durdurmak amacıyla 150 pip giriş fiyatının altında yerleştirilebilir. Uzun pozisyon fiyatı 2.5 bir sonraki önemli direnç ulaştığında kapatılabilir.

Bu doğrultuda, tek dokunuş opsiyonu sözleşmesi bir ikili opsiyon tüccar tarafından CZKJPY parite Olası yükseliş faydalanmak için satın alınmalıdır. Alt 4.5650 veya kullanım fiyatının ikili seçenekleri tüccar lehine ticaret mühürleme daha fazla şansı verecek. Benzer şekilde, Haziran ayının üçüncü haftasında son kullanma tarihi daha fazla ticaret için yeterli olurdu.

İlginizi Çekebilir: