İyimserlik Ticaret Anlaşması konusunda Çin İle Yükseliyor ABD Doları

 

ABD doları rose karşı İsviçre Frangı dün haberlerde gösterilen bu “aşama” Çin-Amerikan anlaşma yaklaşıyor sonuçlandırılması. İyimserlik piyasalara döndü, tüccarlar güvenli uzun pozisyon dinlenmek gibi Frangı gibi liman paraları başladı. Doların yükseliş de Eylül ayında ön toptan stoklar-den daha düşük beklenen ticaret açığı ve düşüş gerçekleşmiştir. 0.9932 düşük, USD/CHF çifti 0.9969 yüksek son 24 saat içinde yükseldi.

ABD Başkanı Donald Trump ve Çin Devlet Başkanı Xi Jinping Şili, 16-17 Kasım'da yapılacak Asya aralarında-Pasifik Ekonomik İşbirliği Konusunda ön anlaşma mürekkep bekleniyor. Aşağıdaki gibi anlaşmasının belirgin özellikleri vardır:

  • Anlaşma geçici olarak ithalat vergisi, ABD hükümeti tarafından Çin mallarının yaklaşık 520 milyar dolarlık zamları askıya alacak. Ancak, mevcut tarifeler değişmeden kalır.
  • Çin daha fazla fikri mülkiyet haklarını ihlal eden Çinli işletmeler, vidaları sıkın tamamlar.
  • G20 üyesi olmak, ABD ve Çin ekonomik avantajı için döviz manipülasyonları önlemek için öngörülüyor. Ön ticaret anlaşması daha fazla para manipülasyonu uygulamaları içeren Çin hakim olacak. Umarım BİZE Kaldır “döviz manipülatörü” etiketi yapıştırılmış Çin Ağustos.
  • Çin aynı zamanda daha fazla çiftlik taviz sunarken, soya fasulyesi ve domuz eti ithalatı artacaktır. Aslında, Pekin zaten büyük miktarlarda Çin'de domuzlar binlerce ölüme yol açan bir salgın aşağıdaki BİZE domuz eti ithal etmeye başladı, domuz eti fiyatlarında bir artış meydana gelmiştir.
  • BİZE ek alım için Çin'den bağlılık ticari uçak ve doğal gaz üretilmiştir.
  • Çin de bir uyuşmazlık çözüm sistemi kurmak için kabul etti. Ancak, Çin teminatlarını uymaktadır sağlamak için titiz uygulama süreci istediği gibi tamamen bu hareket memnun olmayabilir BİZE.
  • Çin mali hizmet sağlayıcıları ABD şirketleri tarafından tutulan bahis sınırı gevşeme yinelenmesi.

ABD nüfus Sayımı Bürosu iyi ticaret açığı milyar 70.40 $Eylül, Ağustos ayında 5 milyar 73.10 $2.70 milyar dolarlık bir düşüş sözleşmeli belirtti. Ekonomistler milyar 73.50 $genişlemeye mal ticaret açığı bekliyordu. İhracat milyar 135.90 $Eylül ayında m-o-2.20 milyar dolarlık düşerken, ithalat milyar 4.90 $m o m 206.30 milyar $aynı dönemde geriledi.

Ön toptan stoklar %0.3-m-o-Eylül ayında m Sayım Bürosu da belirtti. Ağustos ayında toptan satış stokları %0.2 arttı. Ekonomistler toptan stoklar %0.3 artacağı tahmin vardı. Toptan stoklar milyar 677.40 $Eylül ayında durdu.

Ancak, perakende stoklar %0.3-m-o-m 667.10 milyar $Eylül ayında yükseldi. (2018 Eylül ile karşılaştırıldığında) yıllık bazda, perakende stoklar %3,9 arttı.

Ön toptan stoklar ABD iyimserlik-Çin ön ticaret anlaşması, ticaret açığının daralması ve bırak İsviçre Frangı ABD doları boğa önümüzdeki hafta devam etmesi bekleniyor.

Teknik olarak, USD/CHF çifti 50 günlük hareketli ortalama güçlü bir destek alıyor. Ayrıca, stokastik osilatör boğa bölgede bulunmaktadır. Bir sonraki direnç sadece 1.0100 yakınlarındaki bekleniyor. Sonuç olarak, döviz çifti kısa vadede hareket bekleyebiliriz.

YASAL UYARI: Burada sunulan Herhangi bir finansal işlem analiz görüş ve tavsiye veya yatırımcılar için yön olarak tasarlanmamıştır. Bu makalenin bir sonucu olarak yapılan herhangi bir esnaf başarısını garanti edemez, ve tüccarlar pazarlara girdikleri zaman kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: