Yüksek NFP Verileri Doları Güçlendirmeye Devam

 


Dünya Haberleri | ABC Dünya Haberleri Videoları

 
Tüm finansal topluluğu (Tarım Dışı İstihdam) geçen Cuma günkü NFP bir farkla beklentilerin serbest olarak şaşırdı.

ABD ekonomisi güçlü bir şekilde işleri ekledi ama daha da önemlisi, işgücü piyasasına katılımının artırılması ile de öyle yaptı üst üste üçüncü ay oldu.

Bu bir sürpriz miydi? Çoğu Evet diyecek, ama NFP tanımı bakıyor ve ADP ile karşılaştırmak için çalışıyoruz (Özel İstihdam – iş aynı süre içinde özel sektör tarafından eklendi), önceki Çarşamba günü ADP serbest olarak da beklentilerin atıyordu ve bir önceki ay bu sayı daha da gözden geçirilmiş olduğunu görebiliyordu.

Aralık rakamları daha iyi olarak revize edildi aynı NFP oldu.

Tüm pano üzerinde tepki hemen hemen her şeyi ve özellikle YENİ, daha yüksek bir oran karşı şaşırtıcı ABD doları bir sıçrama oldu.

ABD tepki nedeni doğrudan Amerika'da iş piyasası son zamanlarda, çifti 121 yukarıdaki yolculuk yaptı beri daha doğrusu, gerçeği ve neler olduğunu bağlı olduğu gerçeğinden gelir, sadece bir Taraf Üçgen içinde konsolide edilir. Bir Taraf Üçgen gibi, konsolidasyon bitti ve geçen Cuma, Üçgen yüksek kırdığında kırmak gerekiyor. Böylesine güçlü iki büyük rakamları öncesi NFP seviyesinden kapandı NFP sonra hamleydi.

Haftaya girecek ve aynı 120 alanı seviyenin üzerine yapılacak yeni yüksekler ve beklenmelidir.

Ancak, ticaret satıcıları atlamak gibi 122 seviyesinden dikkatli olurdum. Elliott Dalga teorisi beş dalga yapısı bir gelecek için yeni yüksek ve yine konsolidasyon ile tamamlanması gerektiğini öne sürüyor.

Tüm onaylanan İkili Seçenekleri ve borsa simsarları ile döviz çiftleri ticaret yapabilirsiniz. Daha fazla bilgi için değerlendirmeleri de bir göz atın.

İlginizi Çekebilir: