USD GSYİH ve Ticaret beklentileri

 
İşte bu yaz için muhtemelen en önemli ekonomik olay önündeyiz. FOMC (Federal Açık Piyasa Komitesi) toplantı bahsetmiyorum, ABD için bu Perşembe yayınlanacak GSYİH bakın.

Pazar GSYİH ilan edildiğinde %2.6 büyüme bekliyor. Bir önceki çeyreğe oldukça durgunluk 0,0'i gösterdi ve fiyatlar üzerinde hareket etmek için Fed kararı şekillenmesinde belirleyici olduğunu söyleyebilirim.

Fed Eylül daha erken oranlarını yükseltmek için gitmiyor olduğunu düşünüyorum, ve Fed eninde sonunda olacak bir basın toplantısı ardından bir toplantıya gidiyor oranları zammı ne zaman olacak – iletişim kurmak için kararı ve olası etkilerini daha iyi aslında özellikle arzu ediyorum.

Diğer bir deyişle, ilk fırsatta ekonomik tahminler de açıklanacak gibi Eylül ayında gelip, gidiyor, ve bu toplantı tüm piyasa bakıyor biridir.

Eğer (bu hafta ilan edilmesi nedeniyle) 2. çeyrek için geçerli GSYİH, %2 altında ise, Fed zam için şansı sıfır temelde, ve yürüyüş için başlangıç olsa bile, sıkılaştırma döngüsünün tek bir zam değil, başlangıç olacak.

ABD doları dünya para birimi finansman ve şirketler ve ülkeler ödünç dünya çapında kullanılan, çok uzun bir süredir piyasalara hakim olan faiz oranları çok düşük seviyelerde kaynaklanmaktadır.

Fed yürüyüşü ile başlayan, hangi faiz oranlarının düşük olduğu dönemlerde ödünç olanlar, borçlarını ödemek için zor bir zaman olacak ve bu yükselen piyasalarda en dikkat çekici olmalıdır.

Küresel ekonominin bu yıl Yunanistan krizinin esiri olduğu gerçeği ile, Çin yavaşlama ve şimdi borsa krizi ile birlikte, ve Fed 6 yıldan uzun bir süredir ilk faiz artışı sunmak için zor bir durum olacak göreceksiniz o çifti.

Eğer GSYİH haklıysa, zammı teslim edecek bu zammı veri bağımlı olarak görüldüğü gibi bir zam niyetlerini sadık, buna inanıyorum ve bu anlamına gelir. Özellikle not için bir veri kümesi yayımlanan her zaman beklentileri yendi gibi görünüyor istihdam verileri.

ABD doları hafta ana taşıyıcı bu son olacak, öyle ya da böyle olmalıdır.

İlginizi Çekebilir: