Google Satın Wearables Şirket $2.1 milyar Fitbit

 

Hisse başına (31 FİT) Fitbit, wearables bir şirket, yaklaşık 2.10 milyar dolar değerinde bir anlaşma ya $7.35 kazanmakta olduğunu Melih bayram Dede teknoloji devi Google holding Alfabesi Inc Cuma günü açıkladı. Devir çukurları fitness izleme alanındaki teknoloji devi Apple karşısında Google. Haber şu, Google Cuma $1,273 kapalı.74, Fitbit $7-14 ticaret bitmiş, önceki kapanışın dolar 1.62 veya 15.53% kadar süre önce yakın 13.63 $veya 1.67% kadar.

Satın geçen Pazartesi günü Reuters’ raporun ardından, Google'ın ana şirket Alfabesi Fitbit almak için görüşmeler olduğunu açıklayacak. İlan sırasında satın alarak bir blog yazısı, Google SVP cihazlar ve hizmetler Rick Osterloh belirtti Fitbit satın alma “fırsatı için yatırım bile daha fazla Aşınma OS olarak tanıtmak Yapılmış Google tarafından giyilebilir cihazlar pazarı.” Satın alma gelecek yıl bir ara tamamlanmış, hissedar ve düzenleyici onaylara tabi olması beklenmektedir. Satın alınması sonrasında, Fitbit Google şemsiyesi altına girecektir.

Fitbit CEO'SU şirket Google altında kalma vizyon ve Yararları elde yakındır nasıl Park özenli James. Park şöyle dedi: “Daha 12 yıl önce, biz bir ifrit, şirket vizyon için herkes dünyayı daha sağlıklı. Bugün, bu hedefe ulaşma yolunda elde ettiğimiz son derece gurur duyuyorum. Ürünlerimiz hakkında daha sağlıklı, daha aktif bir hayat yaşamak için kullanan dünya çapında 28 milyondan fazla aktif kullanıcı destekleyen güvenilir bir marka oluşturduk. Google görevimiz ilerlemek için ideal bir partnerdir. Google'ın kaynakları ve küresel platform ile, Fitbit wearables kategori, ölçekte daha hızlı yenilik hızlandırabilir, ve herkes için sağlık daha erişilebilir hale getirecek. İleride ne için daha heyecanlı olamazdım.”

Özellikle, bu Xiaomi, Huawei ve Apple gibilerin ağır bir rekabetle karşı karşıya olan Fitbit, için ilerlemenin en iyi yolu olabilir. Çinli şirketler kir ucuz fiyatlarla benzer ürünler sunuyoruz. Şirket ayrıca, ve gelişmiş özellikler sunan Apple, hükümdarlık ihtimali neredeyse sıfırdır zor smartwatch etki alanında çığır açmayı bulmakta zorlanıyor. Apple ürünleri de diğer araçlar ile kolay entegrasyon avantajı ile birlikte gelir. 2018 sonuna kadar, Apple zaten sevk hacmi açısından küresel smartwatch pazarının yaklaşık %50 oy aldı. Strategy Analytics göre vardı. Pazar payını daha da kaybetme korkusuyla, Fitbit zaten Temmuz ile 2019 çeyrek kazanç serbest öngörüsünü indirim var. Fitbit yeni başlatılan hafif izle beklentilerine göre durumda olmadığını kabul etti.

Google imalatı smartwatches değil. Diğer taraftan, arama motoru devi şu anda böyle bir Fosil gibi firmalara Wear işletim sistemi lisansı var. Aslında, Google Fosil için 40 milyon dolar 2019 Ocak ayında fikri mülkiyet satın alma ölçüde gitti. Bu nedenle, Google Fitbit değer görür. Fitbit ele geçirerek, Google sağlıkla ilgili veri şeklinde Fitbit değerli fikri mülkiyet ele geçirecek. Google, şimdiye kadar, wearables pazarında önemli bir etki yapmadan başarılı olamadı.

Ayrıca, Google olduğunu açıkça belirtilen “bilgisayar ortam” ise donanım stratejisi. Bu kullanıcıların her yerde hizmetlerine erişimde hiçbir sorun olacak anlamına gelir. Fitbit edinme Google sağlık ve spor alanındaki Apple eşleşme sağlayacaktır. Bu hedefe ulaşmak için, şirketin Geisinger Sağlık David Feinberg, eski CEO işe, sağlık stratejisini güçlendirmek için.

Hisse senedi 2015 yılında HALKA arzından bu yana değeri 80'den fazla kilo olarak görülen Fitbit, şirket, bunun gibi smartwatches performansını artırmak için sağlayacak Google'ın örnek yazılım yetenekleri kazanacaktır. Google da Android cihazlar ile daha iyi entegrasyonu sağlamada Fitbit yardımcı olacaktır. Bu nedenle, satın alma Google hissesi, daha da önemlisi, bu Fitbit yükseliş kısa vadede devam etmesi bekleniyor.

Teknik olarak, hisse senedi direnç üzerinde 1167 de kırdı. Ayrıca, stokastik osilatörü boğa bölgede bulunmaktadır. Sonuç olarak, ralli yakın vadede devam etmesini bekliyoruz.

YASAL UYARI: Burada sunulan Herhangi bir finansal işlem analiz görüş ve tavsiye veya yatırımcılar için yön olarak tasarlanmamıştır. Bu makalenin bir sonucu olarak yapılan herhangi bir esnaf başarısını garanti edemez, ve tüccarlar pazarlara girdikleri zaman kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: