Güney Kore Blockchain Kullanarak Sığır Eti Tedarik Zinciri İzlemek İçin

 

İki gün üst üste kırmızı kaldıktan sonra, kripto piyasası zayıf bir kurtarma yapıyor. $4,750 yakınlarındaki bu yazı yazma zamanda gelenek olan Bitcoin (BTC), dolar geri kullaniyorum tırmanıyor sürece, kurtarma sadece çıkmak ve daha fazla kayıpları önlemek için bir fırsat olarak kabul edilmelidir. Daha önce dün, Bitcoin hakkında $4,200 reddetti, yaklaşık 20.000 dolarlık rekor bu yana 75 daha fazla. BİZE düzenleyiciler geçen yılın etkileyici ralli piyasa manipülasyonu bir sonucu olup olmadığını araştırıyor bu düşüş nedenlerinden biridir.

ABD Adalet Bakanlığı, büyük tüccarlar veya ‘balina’ kullanılan istikrarlı para urgan, tartışmalı bir kripto ABD Doları ile 1:1 olarak desteklenen Bitcoin desteklemek için iddia olup olmadığını soran var. Bloomberg haberine göre, Vadeli Emtia Ticaret Komisyonu da yönetim yapısında birçok ortak yöneticiler vardır, Aralık ayında hangi urgan ve Bitfinex, mahkeme celbi var.

 

Hükümet düzeyinde girişimler

Güney Kore, Kuzey Kore'nin en büyük haber ajansı Güney Kore hükümeti, alışveriş için sığır ve teklif gıda tedarik zinciri veri izlemek için blockchain teknolojisi çalışacak bildirdi. Ortak Bilim ve Tarım, Gıda ve Kırsal İşler BİLİŞİM ve Bakanlık tarafından açıklanacak pilot program, blockchain teknolojisi dahil edilmiştir. Program deneme aşamasında aralık için planlanan ve sistem resmi giriş 2019 Ocak için planlanan.

Göre Reuters, bakanlıklar niyetinde istihdam BURADA “takip et yoluyla tedarik zinciri sağlamak için tüketicilerin bilgi kaynağı onların yiyecek.”

(MAS), Singapur Para Otoritesi, ülkenin Merkez Bankası, yetkisi altında belirli cryptocurrencies eklemek için ödeme işlemciler için düzenleyici rejim genişletti. (PSB), yeni Ödeme Hizmetleri Tasarısı, Meclise Ong Siz Kung MAS Kurulu ve Eğitim Bakanı Üyesi tarafından sunulan, (MCRBA) iki mevcut mevzuatı (Denetim Yasası) Ödeme Sistemleri Yasası ve Para Değiştirme ve Havale İşletmeler (PS(O)A) Fiil yerine koymak için tasarlanmıştır.

2016 Ağustos ayından bu yana iki ortak istişareler yapılmakta olan yeni tasarıda, bildirildiğine göre daha iyi müşteri fonları korumak için, terörizmin finansmanı sayacı ve siber güvenlik geliştirmek için hazırlandı. Cryptocurrency etki alanında, e-GrabPay, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi cüzdan ve dijital ödeme simgeleri etkilenmesi bekleniyor. Hem PS(O)ve MCRBA yeni, aerodinamik PSB geç 2019 yılında yürürlüğe girdiğinde iptal edilecek.

 

Özel sektör girişimleri

Hızlı Hindistan fintech firma, MonetaGo, finansal ürünlerin etkinliğini ve güvenliğini artırmak için yapılandırılmış dağıtılmış muhasebe (BURADA) bir ağ geliştirmek için işbirliği yaptı. Hindistan Swıft (Dünya çapında Bankalar arası Mali Telekomünikasyon Derneği) SWIFT SCRL ve birçok büyük Hint ve uluslararası bankalar arasında bir ortak girişim, Hindistan Merkez Bankası ve HDFC Bank da dahil olmak üzere. Kuruluş ayrıca, iç piyasa altyapıları, bankalar ve şirketler için mesajlaşma hizmeti sağlar.

Yenilikçi program, MonetaGo finansal hizmet ağı teknolojisine dayalı, Hızlı normalleştirilmiş finansal mesajları ile birleştirilecektir. Finansal ürün ve süreçlerinin verimliliği ve güvenliği için bankalar sektörüne ön onaylar toplu dağıtılmış toptan bir ağ kurmak gerekiyor düzey yönetim, güvenlik ve bilgi gizliliği.

Çin Ping Sigorta Grubunun Ping an Bank, iştiraki, butik banka tabanlı (Çok) Şeyler blockchain, bulut, ve bir İnternet uygulamayı planlıyor. Butik bir banka daha büyük işletmelerin daha fazla bireyselleştirilmiş hizmet Yatırım Bankası olarak yorumlanacaktır. Roman boutique Bankası, teknik ve yenilikçi becerileri ve şirketler için Bir Banka Ping “SAS” tedarik zinciri hizmet platformu ile entegre finansal hizmetler sunan Bir Grup Ping geniş mali imkanlara bağlıdır. SAS platformu esnaf özgünlük sağlayacaktır.

İnsanların Günlük rapor Ping Bir Banka üzerinden bir telaş iş değişiklikleri ile destek mali teknolojisi de dahil olmak üzere yapay zeka (AI), Büyük Veri, blockchain ve bulut bilişim için “sağlamak düşük maliyetli, verimli ve kişisel kamu hizmetleri.”

Japonya'nın Nippon Yusen KK nakliye şirketi, ev içi kullanım için yerel bir dijital para birimi başlatmak için, başta deniz çalışanlarına ödeme için konumlandırılmış. Bu hareket işleme, gönderme ve yerel para birimi için para alışverişi sorun ve maliyetleri en aza indirmek amaçlanmaktadır. Dijital para birimi Amerikan Doları için istenmeyen dalgalanmalar kalmak için saptanmış olur.

Nippon Yusen KK her teknede 20 23 ekip çalışanları ile 800 gemi çalışır. Mürettebatın çoğunluğu nakit olarak ödenir. El sanatları gemiler arasında 60.000 $40.000 $ve bu maaşlar ve diğer nakit maliyetleri karşılamak için. El sanatları dünya çapında 30 binden fazla çalışanı ve çok sayıda farklı ülkelere ait uçakta mürettebat vardır.

Bu nedenle, dijital para birimi saptanmış yerel bir dolar üretmek için gereklidir. Nippon Yusen KK bankalar ve yazılım geliştiriciler ile dijital para biriminin konvertibilitesi sağlamak için çalışıyor. Deniz iletişim sistemleri, uydular gibi ön testler başarılı oldu.

YASAL UYARI: Burada sunulan Herhangi bir finansal işlem analiz görüş ve tavsiye veya yatırımcılar için yön olarak tasarlanmamıştır. Bu makalenin bir sonucu olarak yapılan herhangi bir esnaf başarısını garanti edemez, ve tüccarlar pazarlara girdikleri zaman kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: