Aşırı satım Goldman Sachs 1. Çeyrek EPS Büyüme üzerinde Ters Sinyalleri

 
(31 GS) yatırım bankacılığı devi Goldman Sachs Group hissesi geçen hafta $213.2 düştü, $248.68 bir yüksek, Wall Street tahminleri cevapsız mali 2017 İlk Çeyrek sonuçları rapor sonrasında. Pazar ağırlıklı olarak ticaret gelirinde bir düşüş hayal kırıklığına uğradı. Özellikle, Amerika, Diğer Grubun Bankası Goldman Sachs’ rakipler ve JP Morgan yatırım geliri %21 oranında bir artış bildirdi. Aslında, ticaret gelirleri diğer bankalar oldukça kolay Wall Street tahminleri aşmasına olanak sağladı. Yine de, aşağıda belirtilen nedenlerle Goldman Sachs hisse senedi üzerinde kısa vadede iyileşme nedeniyle bekliyoruz.

Mali 2017 ilk çeyreğinde, Goldman Sachs'in 8.026 milyar dolar gelir üzerinde 2.162 milyar$, ya da hisse başına $5.15, kazanç gönderildi. Bu, önceki yıl benzer çeyrekte 7.1 milyar dolar gelir üzerinde 1.2 milyar dolar, hisse başına $2.68, kazanç ile karşılaştırır. Ortalama olarak, Thomson Reuters tarafından yapılan ankete göre analistler 8.446 milyar dolar gelir, hisse başına $5.31 kazanç rapor Goldman Sachs beklenen. Goldman Sachs, 2015 yılı dördüncü çeyreğinden bu yana Wall Street'in beklentilerini cevapsız olmadığını belirtmek gerekir.

Hisse senedi alım Satım gelir %6 y o y 1.674 milyar dolar olarak gerçekleşti. Hisse senetleri işlem gelirleri içeren Toplam Kurumsal Müşteri Hizmetleri, geliri %2 3.359 milyar dolara geriledi. Pay fiyatı düşüşe katkıda bulunmuştur. Ticaret gelirlerinde düşüş düşük hacim ve oynaklık nedeniyle oldu Goldman Sachs açıkladı. Ancak, tüm diğer kesimleri iyi performans gösterdiler.

Yatırım Bankacılığı bölümünün gelirleri milyar 1.703$, 5 milyar 1.463 geçen yıl bildirilen $%16 kadar. Aynı şekilde, Yatırım Yönetimi gelirleri-o-y milyar 1.500 $%12 y artmıştır. Yatırım ve kredi gelir 1.464 milyar $dört yıllık yüksek kaydedildi. İlk Çeyrek sonunda, şirketin Basel III CET1 oranı %12.9 seviyesinde gerçekleşti Gelişmiş. İlk çeyreğin sonunda, Goldman Sachs birleşme ve satın alma iş açar. Firma aynı zamanda şirket hisse senetlerine tahsis açar.

Çeyreğinde, Goldman Sachs $243.22 ortalama bir fiyatla 6.2 milyon hisse geri satın almak için harcanan 1.5 milyar dolar. Mevcut hisse geri alım Programı kapsamında, 17 Nisan 2017 tarihinde, şirketin yönetim Kurulu ek 50 milyon hisse geri alım yetkisi verdi. Goldman Sachs'ın Yönetim Kurulu da hisse başına $0.75 hisse başına dolar olarak gerçekleşirken üç aylık kar payı artmıştır. Temettü 1 Haziran 2017 tarihinde kaydı pay sahiplerine ödenir. Böylece, ilk çeyrekte gelir ve kazançlar CET1 oranı ve artış göz önüne alındığında, hisse senedi geri gelecek günlerde sıçrama bekliyoruz.

Stok 213 küçük bir destek sekti olan fiyat grafiği gösterir. Bir yükseliş ihtimali de neredeyse sıfır okuduktan stokastik osilatör artmıştır. İyi tarafı, bir sonraki büyük direnç sadece 242 bulunmaktadır. Bu nedenle, teknik olarak, Goldman Sachs hisse senedi üzerinde kısa vadeli bir yükseliş bekleniyor.

Etrafında 2 Mayıs tarihinde sona erecek ya da bir arama seçeneği ikili bir komisyoncu satın alınabilir. Bakım hissesi $219 yakınlarındaki hisse senedi piyasasında ticaret zaman giriş zaman alınmalıdır.

İlginizi Çekebilir: