Haziran Döviz Ticareti için 2015 yılında tarihi bir Ay

 
Haziran ayında işlem görmeye başladı gibi, bu ay kararlı bir yaz ticaret için değil sadece, ama 2015 için geri kalanı için de gittiği her şansı var.

Amerika Birleşik Devletleri Federal Rezerv bu ay ABD ekonomisinin durumunu değerlendirmek için bir araya geldiğini ve gelecek dönem için uygun para politikası kuracak. Piyasa beklentileri geçen Aralık ayında Fed Bayan Yellen, Başkanı, Haziran toplantısında olası bir zam söz gördükçe Haziran toplantısı ile ilgili yüksekti. Bu tarihten sonra ABD Doları ve ABD doları varlıklar tüccarlar için kuma çizgi oldu.

Eğer Merkez Bankası aslında para politikası normalleşme birkaç yıl sürecek ve bu yıl zam muhtemelen 2015 için tek tek söyledikleri gibi zam oranları, yoksa o kadar da önemli değil derdim. Eğer bu Haziran zam yapmazsan, o zaman basınç taşımak için yıl sonra artacak ve Fed aksi takdirde bazı güvenilirliğini kaybedecek gibi teslim etmek zorundalar.

Yunanistan'da durum Fed bu Haziran çok daha fazla önemlidir. Hafta sonu Başbakan yaşındaki çipras Yunanistan'ın alacaklıları çarptı. Eğer Yunan borç için koşulları gevşetti değilse ve eğer mevcut müzakerelerin anlaşması ise, Yunanistan seçim yok ama varsayılan gerektiğini ima etti. Bu varsayılan çoğunlukla (Avrupa Merkez Bankası), ECB için ödenmesi gereken para çok büyük miktarlarda bahsediyoruz zarar olurdu.

Bu Haziran, Yunanistan sadece Avrupa Merkez Bankası aynı zamanda (Uluslararası Para Fonu) IMF ödemek zorundadır. Ödeme için 1.5 milyar USD ihtiyaçları var. Eğer bir anlaşma zamanı gelince ulaşılırsa, Yunanistan yeni kredi ile Ekim ayına kadar yaşayabilir. Hala zaman o an bir şeyler olacak gibi.

Rusya, Yunanistan üzerinden gaz taşıma projesi için iki milyar dolar peşin ödeme teklif ediyorlar gibi Yunan hükümeti için bir alternatif olabilir. Ancak, hepimiz Rusya'nın yardım bedava olmadığını artık biliyoruz, ve bu proje sadece rağmen Avrupa'ya geliyor.

Sonuçta, Fed toplantısı ve mevcut jeopolitik durumun önemine binaen, hem de Yunan sorunları gibi, bu yaz son derece değişken olabilir. Tüccarlar öncesinde dikkatli hareket etmeliyiz.

Toppish olarak 124 alanında YENİ görünüm ve gelecek dönem için 125 daha fazla gitmek gerekir. 122 ve bir canlanma bir hareket anahtarıdır. Bu istihdam verileri bu hafta hisse senetleri agresif bir hareket ya da gelebilir.

Bir bütün olarak Euro olarak, ECB toplantısı bu hafta Draghi & Co momentum kazanmaya başladığını büyük bir ikilem: Avro bölgesi ekonomisinin karşı karşıya olduğu önemli, ama istihdamda olumlu bir artış eşlik değildir.

Tüm sorunları ve zorlukları ile AVRO / uzun tarafında bir fırsat sunan, 1.15 er ya da geç gelecek. O andan itibaren, tüm yukarıda belirtilen sorunları bağlıdır.

İlginizi Çekebilir: