Deutsche Telekom Zayıf 1Q19 Sonuçlarını açıkladı

 

Alman Telekom devi Deutsche Telekom AG (DTEGY.PK) ilk mali 2019 çeyrek net kar bir düşüş bildirdi, gelir gücü üzerinde bir yıl öncesi on yıllık artış-vergi kar ilanıyla rağmen. Finans kurumu, tüm bölgelerde iyi bir performans bildirilen, özellikle ABD'de. Banka ayrıca (kira outlook ve biraz daha iyi gelir büyüme görünümü sonra) neredeyse düz FY19 düzeltilmiş FVAÖK AL yayınladı. Sonuçların ardından, hisse senedi $16,70 de Perşembe günkü seans sona erdi, önce yakın bir 0.04 $veya %0,24 düştü.

Deutsche Telekom tabanlı Bonn, Almanya süre önce €19.95 milyar yıl 17.92 milyar €%8.7 bir artış-bu 1Q19 gelir. Gelir %3,5 organik şartlarda arttı.

2019 Mart ayında sona eren çeyrek için net kar 900 milyon€, €992 milyon aynı dönemine geçen yıl gelen %9.3 düştü. Son çeyrekte, hisse başına olarak, kazanç 0,19 € ' ya düştü, 0.21€, önceki yıl içinde.

Düzeltilmiş net karı 1,18 milyar avro, neredeyse düz geçen sene 1.19 milyar euro göre euro oldu. Ayarlanabilir kazanç bir önceki yıla göre hisse başına 0,25 €değişmemişti. Özellikle, gelir vergi öncesi kar 0,1 milyar €ile-o, y, 1.9 milyar euro y olarak büyüdü.

Yorumda sonuçları, Tim Höttges, CEO, Deutsche Telekom, şöyle devam etti: “Biz indi bir başlangıç için başarılı bir yıl. Deutsche Telekom, ABD'deki sadece sansasyonel başarımız daha sunmak için çok daha fazlası vardır. Grup boyunca olumlu gelişmeler görüyoruz.”

Segment bilge:

  • Tüketici gelirleri, 2.8 milyar €idi, bir y %0.7 kadar-o-y
  • İş gelirlerinin geçen yıla göre %1.3 milyar 1.50€, bir artış gösterdi.

Mobil gelirleri %1,5 oranında büyürken, BU gelirleri normal koşullarda% tarafından çeyreğinde önceki yıla göre arttı. Çelişki, geleneksel sesli telefon IP göç ile ilgili olarak sınırsız planları kaymıştır müşteriler çok sayıda olarak sabit şebekede düşüş göstermiş.

Toptan gelirleri 1Q19 kaydedilen milyon 931€, 1Q18 milyon 932 €hemen hemen değişmeden.

Coğrafi olarak:

  • Alman gelirleri-o-O 5.36 milyar avro, mobil iş performansın liderliğindeki y ve artış %0.6 y inçlik ve sabit ağ bölümü gelirleri geniş bant.
  • ABD'de, gelir 8.75% 9,80 milyar € ' ya yükseldi.
  • Avrupa geliri 2,89 milyar€, %2.8'i geçen yıla kadar.

Grubun faiz ve vergi öncesi karı bir önceki yıla göre %4 2.3 milyar artış €oldu. Benzer şekilde, FVAÖK AL 5.5 milyar avro için %5, yıllık bazda büyüdü. Bir kerelik ücretler hariç, düzeltilmiş FVAÖK AL €5.9 milyar dolar oldu, geçen yıla göre yüzde 8 kadar.

Telekom şirketi olan 132,000 markalar Congstar ve Telekom kontratlı müşterileri vardı Q1 2019 yılında 820.000 yeni mobil istemciler, kaydoldum. Geniş bant bağlantıları 47.000 artarken, TV istemci sayısı 66.000 tarafından 1Q19 yükseldi. Aksine, geleneksel sabit ağ 211,000 kullanarak hat sayısında bir azalma kaydetti. Şirketin faaliyetleri arasında, Eflatun TV olarak yakınsak hizmetler ekstra içerik, fiber ve TV hatları geniş bir yelpazede erişim konsantre.

Mart çeyreği sonunda fiber hatları genel hatları %44, %2.4 bir artış, ağırlıklı olarak firmanın şarta stratejisi için güçlü talebin etkisiyle oluşturmuştur. Ayrıca, toptan müşterileri fiber hatları için perakende müşterileri değişiyor. İlk çeyreğin sonunda, toptan kesimi 12 milyon satır vardı. Deutsche Telekom Q1 performans ağırlıklı olarak %7 oranında artarak 12.1 $satışlarını artırdı, Deutsche Telekom genel Q1 gelirinin %50'den fazlasını temsil eden Amerikan iştiraki T-Mobile ABD tarafından yürütüldü.

T-Mobile Deutsche Telekom birincil geliştirme sürücülerinden biri haline geldi BİZE ve her çeyrekte son altı yıl içinde bir milyon yeni müşteri kazandı. 1.7 milyon kabaca yeni müşteriler son çeyreğinde kaydoldum. Deutsche Telekom için 26 milyar dolar ABD rakip Sprint ile devralmak niyetinde. Önerilen birleşme, ancak, yine de BİZİ düzenleyici kurumların onayı bekliyor.

İleriye dönük olarak, mali 2019 için firma orta €76.4 milyar yükselmeye €23.9 milyar geçen yılın proforma €23.2 milyar Euro ve gelirler bağlı olarak FVAÖK AL düzeltilmiş tahmin ediyor. ABD hariç, düzeltilmiş yıllık FVAÖK AL için yaklaşık 13,4 milyar euro bekleniyor.

Zayıf sonuçlar ve etkileyici görünüm stok zayıf kısa vadede devam etmesi bekleniyor.

Teknik olarak, hisse senedi 50 günlük ortalamanın altında kapattı. Ayrıca, yavaş stokastik göstergesi 50'nin altında bir okuma var. Sonuç olarak, Deutsche Telekom hissesi kısa vadede değer kaybetmeye bekleyebilirsiniz.

YASAL UYARI: Burada sunulan Herhangi bir finansal işlem analiz görüş ve tavsiye veya yatırımcılar için yön olarak tasarlanmamıştır. Bu makalenin bir sonucu olarak yapılan herhangi bir esnaf başarısını garanti edemez, ve tüccarlar pazarlara girdikleri zaman kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: