Türk Lirası F Askıya Daldırır-35 Parça Tedarik

 

Türkiye tarafından sipariş edilen F-35 savaş uçağı ile ilgili donanım teslimini askıya aldı ABD ve yaptırımlar yeni bir tur tetikleyebilir Rus savunma ekipmanları satın almak için Ankara'nın alternatif plan karşı uyardı sonra Türk Lirası 3 yaklaşık% dün düştü. Haber sonrasında USD/TRY çifti 5.4579 düşük 5,8 ile en yüksek 5.6000 düzeyde bir araya önce yükseldi.

Geçtiğimiz yıl Türk Lirası dolar karşısında yaklaşık %30 kaybetti, Washington ile Merkez Bankası özgürlük ve bozulan ilişkileri üzerindeki endişeler nedeniyle vardır.

Yorumda bu sebeple güçsüzlük, Jason Tuvey, kıdemli gelişmekte olan piyasalar Ekonomisti Sermaye Ekonomi, şunları söyledi: “Faktörleri arkasında geçen yılki döviz krizi var yetiştirilen kafalarını tekrar.”

Washington ve diğer NATO müttefikleri Türkiye satın almak için planları olan Rus S-400 füze sistemi ile entegre radar sonunda F-35 izlemek için kullanılan, Rus silah kaçmak için daha az yetenekli hale endişe ediyor. S-400 satın muhtemelen yaptırımlar tetikleyecek olan bu gerçekler göz önüne alındığında, üst düzey bir ABD yetkilisi uyardı. Sorun çözme bekliyor, ama kendi görüşünü Lirası üzerinde olumlu bir etkisi olduğunu Patrick Shanahan, Savunma Bakan vekili, " dedi.

Sorun ikili anlaşmazlıkların bir dizi, özellikle İslami vaiz Fethullah Gülen sınırdışı ABD için Türk çağrıları üzerine, son, Orta Doğu ve Suriye Savaşı, İran'a karşı ekonomik yaptırımlar üzerinde farklılıklar.

Lirası da ulusal siyasette olaylar gelen satış baskısı ile karşı karşıya olduğunu. Para birimi istikrarsızlık yap-up için Pazar günü yapılacak yerel seçimlere istenir Merkez Bankası için İptal haftalık repo ihaleleri; bir karar analistler inanmak için bir “arka kapı” sıkma, tetikleyen korkular Merkez Bankası stres altında politikacılar için eğik çizgi ile kıyaslama oranı.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın AK Parti kursa Ankara ve İstanbul kontrol vazgeçmek olduğunu göstermiştir sonra Pazartesi günü, Türk Lirası, dolar karşısında yaklaşık 2.5 oranında azaldı. Yukarıda sözü edilen bölgelerde tüm İlçelerde seçim sonuçlarına itiraz ettiğini dün, AK Parti sözcüsü dedi.

Türk ekonomisi, Nikolay Markov, bir kıdemli ekonomist Pictet Asset Management, şöyle devam etti: “liranın altında basınç olarak şimdi odak noktası arkasında yapısal sorunlar, Türkiye ekonomisi.”

Genişleyen cari açık daha da değer kaybeden lira, borçlanma, yüksek enflasyon ve maliyet sonuçlanan mali kriz yükseltmek, Markov söyledi.

Markov inanıyor “Merkez Bankası faiz oranlarını yükseltmek, ama bu olmayacak çünkü basınç hükümete,” bile olsa AKP seçim kayıpları en aza indirmek olabilir stres. Türk Lirası, Türkiye ve ABD arasında dizildi-35 konu alır F kadar zayıf kalması bekleniyor.

Teknik olarak, USD/TRY çifti 5.50 seviyelerinde destek buldu ve yükselen bir kanal içinde hareket ediyor. Momentum göstergesi yeni yüksekler yapıyor. Sonuç olarak, daha Lirası ABD doları karşısında zayıflamaya bekleyebiliriz.

YASAL UYARI: Burada sunulan Herhangi bir finansal işlem analiz görüş ve tavsiye veya yatırımcılar için yön olarak tasarlanmamıştır. Bu makalenin bir sonucu olarak yapılan herhangi bir esnaf başarısını garanti edemez, ve tüccarlar pazarlara girdikleri zaman kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: