Ham Arz fazlası Endişeleri Aralığı Bağlı Kalır

 
Yaklaşık %50'si son iki aydır yükselen sonra, Ham Petrol şu anda 40 dolar-seviyelerinde sert direnişiyle karşı karşıya.

Temelde, arz ve talep senaryoda hiçbir değişiklik yok. Ayrıca, 17 Nisan Rusya ile OPEC planlanan toplantı ham petrol fiyatı üzerinde gerçek bir etkisi olması beklenmemektedir. Böylece, ham petrol fiyatı etkileyen diğer faktörler emtia veya ikili opsiyon piyasasında pozisyon almadan önce düşünülmelidir.

Ham petrol rezervlerini üst üste 6 hafta 9,4 milyon varil ile rekor seviyede yükseldi ve vardı (ÇED) ABD Enerji Bilgi İdaresi son verileri gösteriyor.

Çin, küresel petrol talebinin yaklaşık %35 oluşturmaktadır. Ancak, 2016 yılında, Çin'de talep artışı iyi 10 440.000 bpd yılda ortalama altında olduğu tahmin edilmektedir. Çin talep artışı 2016 yılında 330.000 civarında bpd olması bekleniyor.

Çinli petrol talep artışı neredeyse %66 binek araç bölümü geliyor. Binek araç segmentinde talebi bu yıl sabit kalması bekleniyor. 2024 yılına kadar, talep elektrikli araçlar için verilen teşvik nedeniyle düşüş bekleniyor.

Arz fazlalığı bittiğinde, Çin'den talep azalmaya başlamış olurdu böylece, analistler inanıyorum. Böyle bir senaryo 55 $45 ve $aralığında uzun vadede ham petrol fiyatı devam edecek.

Geçen hafta, Societe Generale varil başına 38 dolar tahmini yıl sonu petrol kes, varil başına $48 önceki tahmin etmişti. Petrol fiyatlarında yaşanan hızlı artış, gerçek talep ve arz fazlalığı çıkarılması olmadan, sadece baskın şeyl üreticileri geri kazandıracak araştırma şirketi inanıyor. Böyle bir senaryo daha arz fazlalığı artırmak, böylece fiyat çökmesine neden olurdu. Yani, talep alır sürece, herhangi bir yükseliş şimdi gördüğümüz gibi şiddetli direnç ile bir araya geldi olacak. Böylece, esasen, ham ayı önyargı ile menzil bağlı kalır.

Teknik olarak, grafik gösterir gibi ham 34.70 büyük desteği vardır. Büyük direniş 43.45 var. SİNYAL göstergesi momentumda düşüş yansıtır. Ayrıca, SİNYAL göstergesi ana hat sinyal çizgisinin altında geçti. Böylece, fiyatlardaki kısa vadeli bir düşüş beklenebilir.

İkili tüccar fiyatı önümüzdeki günlerde 43 dolar seviyeleri dokunduğunda seçenek sözleşme, buna bir dokunuş satın alma düşünebiliriz. Neredeyse (!) opsiyon sözleşmesinin risksiz bir ticaret, son kullanma tarihi Nisan ayının son hafta içinde olmalıdır.

35 $seviyesine yakın herhangi bir hedef seviye bir opsiyon sözleşmesi satın almak için kullanılabilir.

İlginizi Çekebilir: