PepsiCo Yener Q3 Kazanç, FY19 EPS Görünüm tazeledi

 

Alkolsüz içecek devi PepsiCo Inc. (Nasdaq: PEP) daha iyi haberine göre, Perşembe günü mali 2019 üçüncü çeyrek sonuçları bekleniyor. Ancak, Q3 kazanç %16-H a y y olarak gerçekleşmiştir, yüksek gelir vergisi hükümleri nedeniyle. Atıştırmalık ve içecek devi de mali 2019 Kazanç ve gelir artışı outlook doğruladı. Pepsi'nin hisse senedi 137.93 de Perşembe günkü seans sona erdi, önce yakın 3.99 $veya 2.98% kadar.

Harrison, New York merkezli Pepsi 31,63 milyar $üçüncü çeyrek gelir, aynı dönemine geçen yıl 5 milyar 16.49 $%4.3 kadar gönderildi. Thomson Reuters tarafından yapılan ankete göre analistler 16.93 milyar dolar gelir beklenen. Üç aylık organik gelir artışının %4,3 oldu.

Son çeyrekte, şirketin 2,2 milyar$, ya da hisse başına $1.49 net gelir, 2,50 milyar$, ya da hisse başına $1.75 ile karşılaştırıldığında, bir önceki yılın aynı çeyreğinde bildirdi.

Üçüncü çeyrekte çekirdek kazanç hisse başına $1.56 idi, $1,59 hisse başına geçen yıl düştü. Wall Street analistlerinin şirket bu çeyrekte hisse başına $1.50 kazanç rapor bekleniyor.

Yorumda sonuçları, Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'SU Ramon Laguarta, dedi, “Biz memnun bizim sonuçlar için üçüncü çeyrek. Olumsuz etkilenen olumsuz döviz çeviri net gelir performansı bildirirken, organik gelir artışı çeyreğinde %4,3 oldu.”

Şirketin mali İşler Müdürü Hugh Johnston göre, pazarlama ve reklam sektöründe artan yatırım stratejisine geri ödüyor.

Johnston dedi, “artan reklam biz sebep tüketiciler için alışveriş bizi daha agresif, ve bizim müşterileri tatmin edici bizimle [bakkal] uzay çünkü onlar biliyor biz yardımcı onları büyümek.”

Çeyrek, Quaker Foods, Kuzey Amerika, Latin Amerika, Frito--Sahra Afrika ve Asya, Ortadoğu ve Kuzey Afrika yüksek gelir gönderildi North America, PepsiCo İçecek Avrupa, Kuzey Amerika, Alt Yatıyordu. Özellikle, Frito Doritos ve Cheetos gibi markalardan oluşan Kuzey Amerika, %5,5 gelir artışı kaydedilen Yatıyordu.

Kuzey Amerika içecek iş 3.5% gelir artışı bildirdi. Gatorade pazar payı elde etti ve üçüncü çeyrekte pozitif net gelir artışı gönderildi. Özellikle, Sıfır şeker ürün Gatorade 500 milyon dolarlık satış aştı. Özellikle, Sıfır Gatorade 2018 Mayıs ayında başlatıldı.

Pepsi Bubly bir sonraki milyar dolarlık marka olmayı bekliyor. Aromalı köpüklü-su grubu, Bubly gibi La Croix gibi rakiplerine karşı pazar payını artırmaya devam ediyor.

Şirket böyle Çıplak gibi markaların başlatılması (sebze cips) Yenen Yolu Kapalı ve sağlıklı seçenekler ile atıştırmalıklar yelpazesini genişleterek olmuştur. Popüler çip marka ve sağlıklı yiyecekler gelir artışı şirketin daldırma tabanlı (nohut karışımı, sarımsak, ve güçlü bir lezzet) ve guacamole, bir avokado-Sabra humus satış düşüşler çift haneli inkar sağladı. Strauss Grubu ile bir ortaklık sayesinde, Pepsi humus girişim %50 pay sahibi.

İlgili gelecekteki büyüme girişimleri, Laguarta söyledi: “Biz yapmak iyi bir ilerleme karşı bizim stratejik öncelikleri ve bizim işletmeler sahne de biz devam etmek için gerekli yatırımları bizim yetenekler, markalar, üretim ve go-to-market kapasite itmek bizim gelecekteki büyüme.”

İleriye dönük olarak, PepsiCo 5.50 $hisse başına kazanç FY19, FY18 yayınlanmıştır $5.66 hisse başına temel kazanç %3'lük bir düşüş temsil beklemek devam ediyor. Sokağın mali 2019 için hisse başına $mor kazanç tahmini var.

PepsiCo da %4 FY19 organik gelir artışı hedefini karşılamak veya aşmak umuyor.

FY19 kazanç outlook iyimser sonuçları ve onay hissesi yükseliş kısa vadede devam etmesi bekleniyor.

Stok resimdeki gibi yükselen eğilim çizgisi boyunca hareket eden, bu teknik olarak, fiyat grafiği gösterir. Stokastik göstergesi de boğa bölgede bulunmaktadır. Ayrıca, hisse senedi hareketli ortalama 50 günlük üzerinde işlem görüyor. Sonuç olarak, hisse senedi kısa vadede hareket bekleyebiliriz.

YASAL UYARI: Burada sunulan Herhangi bir finansal işlem analiz görüş ve tavsiye veya yatırımcılar için yön olarak tasarlanmamıştır. Bu makalenin bir sonucu olarak yapılan herhangi bir esnaf başarısını garanti edemez, ve tüccarlar pazarlara girdikleri zaman kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: